Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема za gradskiq avtotransport  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 19:45



Na vas otstupvat li mqsto v avtobusa?Zashtoto na men-ne
Stoqt si vsichki po mestata ,gledat me s korema ,che sturcha prava i
nikakva reakciq.



Тема Re: za gradskiq avtotransportнови [re: Neli]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано03.05.02 20:30



да за съжаление рядко отстъпват. Забелязала съм, че обикновено стават жени. Аз винаги съм отстъпвала място на майка с малко дете или пък бременна (даже и да не съм съвсем сигурна, ако ми се стори, че може да е). Случвало ми се е в 7ми месец да ставам аз, за да седне една много по-бременна от мен женица -просто никой не стана.
Но в сравнение Западна Европа или САЩ БГ си е рай. Специално за Дания преди години ми направи впечатление, че никой не се помръдва в градския транспорт за възрастен, бременна или жена с малко дете.
В САЩ е същата история - независимо, че в нашия град автобусите се возат полупразни рядко някой отстъпва. Забелязала съм, че най-вече стават чернокожите. Е понякога се намесва шофьорът на автобуса - може би се води отговорен.

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: za gradskiq avtotransportнови [re: Shanya]  
Авторmaka (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 20:40



Kato bjah bremenna v BG predi 5 godini mi otstupvaha pochti vinagi, dori oshte kato bjah v malkite mesetzi i korema mi ne be osobeno izrazitelen. Neshto poveche, horata, inache neprivetlivi, stavaha izvednuz mnogo ljubezni i daze se chuvaha repliki "Bravo, moeto momiche, shtom v tija vremena si reshila da razdash bulgarcheta" ili "Da si ziva i zdrava, da si blagoslovena", ili "Otstupete i mjasto na zenata, che dneshno vreme e rjadkost da vidish bremenna v Sofija!".
V Israel naprimer, nikoj ne otstupva mnjasto na bremenna zena. Vizdala sum daze bremenna da otstupva na staretz, a naokolo si sedjat pravi sdravi muzagi i tova se vuzpriema kato neshto normalno.



Тема Re: za gradskiq avtotransportнови [re: Shanya]  
Автор sofianka (original)
Публикувано03.05.02 23:49



Tuka v nashia transport pochti samo cherni putuvat. Ne mi se e nalagalo da mi otsupvat - avtobusite sa pochti vinagi s prazni mesta v tiah, no beli se voziat dosta riadko , az sushto mai sum polzvala samo vednuj reis.

See this smile on my face, You put it in there


Тема Re: Тъжна картинка,нови [re: Neli]  
Автор alabin (мама)
Публикувано04.05.02 11:33



но за съжаление е така. И аз до последно ходех на работа, не че се оплаквам, но са ми отстъпвали място повече възрастните хора, а млади мъже, че и жени - бъдещи или настоящи майки, ученици и ученички, ме гледаха с бездушен поглед в набъбналия корем и не им пукаше. Въпросът е, не в това, че толкова ми е тежала бременността, а че при едно рязко спиране не се знае каква беля може да се случи! На моите по-големи синковци от малки съм им набивала в главите, че видят ли бременна, жена с дете или възрастен човек да скачат!
Мисля и съм убедена, че е въпрос на възпитание!

Пътят към ада е осеян с добри намерения!

Редактирано от alabin на 04.05.02 11:35.



Тема Re: za gradskiq avtotransportнови [re: Neli]  
Автор живa_вoдa ()
Публикувано04.05.02 12:37



Оооо това нищо не е ! На мен дори се опитваха да ми седнат върху корема докато си стоя(а не седя!), а веднъж като помолих да не се подпират на мен(имаше достатъчно място) ми излаяха да се возя в такси. Така е то. А като си помисля, че винаги когато някой ми виснеше над главата съм ставала преди да забременея...
На децата и младежите не им се сърдех - те не знаят какво е да си бременна и да се страхуваш за бебето си, пък и възпитанието го дават родителите у дома. Майките с деца, инвалидите и възрастните хора, които наистина едвам се държат на краката си - те как да станат?!(макар че все такива ставаха) Най-интересни са тлъстите лелки около 50-те, които като помъкнат торбите от женския пазар(нищо че вече магазин има във всеки гараж) решават че всички са длъжни да им съчувстват и съответно да им стават на крака. Такива "изстрадали женици" обожават да поучават дечица с тежки чанти и да ги пратят да ги мачка тълпата, за да могат те задължително да положат дебелите си бутове на седалка. Като си помисля, че това може да се случи и с моето дете - побеснявам! Смятам да го науча да отстъпва място на бременни, майки с малки деца, и възрастни или болни, които по здравословни причини наистина не могат да стоят прави 20 минути(не всеки има пари за такси за съжаление). Всички останали лелчета и чичковци, които смятат че имат право да се гаврят с децата ни се надявам да се научи да слага на място! Аман от нещастници, които ни блъскат коремите, а после си позволяват да "възпитават" дечицата ни!



Тема само така!нови [re: живa_вoдa]  
Авторcлyчaйнo пoпaднaл (Нерегистриран)
Публикувано05.05.02 16:49



лелееее... скуката и чистото любопитство ме вкараха тук и взех, че попаднах на тази "любима" на всички тема... :) Тъй като и аз много се дразня на споменатите лелки, които просто отказват да възприемат какво става около тях, реших да напиша нещо, ей-така.
аз съм на 22 години, на баби и дядовци невинаги ставам \да си кажа честно, от време на време ме ядосват - забелязал съм че някои предприемат тактиката да се насочват директно към някой "младеж" още от вратата, други пък се втренчват с безумен поглед и т.н. "трикове"... \. На такива лелки обаче никой не може да ме накара да отстъпя място.
Та, най-голямо съчувствие винаги съм имал към бременните.... или пък към татковците с бебе на ръце. не разбирам как може да не им се отстъпва място. Толкова ми става умилително като видя такава сценка... :)


поздрави и се грижете за себе си, че няма кой друг:)



Тема Re: za gradskiq avtotransportнови [re: Neli]  
Автор Finch (минаващ)
Публикувано07.05.02 13:47



Отстъпват и не отстъпват - хора всякакви, но това, което ми е направило най-силно впечатление е, че до този момент циганин или циганка винаги първи са ставали... Признавам си честно, че си падам малко расистка, но през последните два-три месеца започвам да си променям мнението, особено след последната случка в градския транспорт вече нищо не може да ме учуди: 29.04. понеделник налага се да се кача в автобус 604, прилично пълен, но не препълнен, нормално никой не става да ми направи място, но на това сме свикнали. Зад гърба ми седи един дядо, който едва се движи и иска да слезе на следващата спирка. Правя му място аз и в следващия момент едно отче с расо и видима възраст около 35-40 години преминава през двама души и през мен включително и сяда...
Това е думите са излишни, само искам да споделя още нещо - сестра ми направи спонтанен аборт при рязко спиране на автобуса, беше права, залитна, удари се и загуби детето...



Тема Naistina zhalko!нови [re: Finch]  
Автор MM (lyubopitna)
Публикувано07.05.02 15:57



Kato cheta tezi neshta kak v BG horata veche ne stavat na bremenni zheni i naistina mi stava machno. Az veche ot 10na godini ne zhiveya v BG i tuk v Angliya sum sviknala s tova che horata (osobeno v London,zashtoto v po-malkite gradcheta e po-razlichno) sa otchuzhdeni i ne im puka za okolnite i izobshto ne gi e grizha za tova dali ima bremenni, mayki s deca ili invalidi. Vinagi sum davala na poznatite si Bulgaria za primer za tova kak horata sa vazpitani i sme mnogo po-napred v civilizaciyata po otnoshenie na mezhduchoveshkite otnosheniya. Yavno i tova se e promenilo, i e mnogo zhalko....Dano da e samo vremenno yavlenie.
Inache v UK kakto veche spomenah nikoy ne ti otstapva osven ako ne si v po-malak grad. Ne znam na kakvo se dalzhi, nyakoi poznati (muzhe) naprimer sa spodelyali kato e stavalo vapros, che edva li ne gi e 'strah' da otstapvat myasto na bremenni ili mayki s deca zashtoto edva li ne zhenite mogat tova da go interpretirat kato unizitelno vidish li!!! S drugi dumi, 'nie veche ne sme slabiya pol i sme dostatachno emancipirani za da si stoim pravi dori kogato sme bremenni!!!" Ne znam dali tova e prichinata ili e prosto edna ot mnogoto prichini i nay-veche situaciyata se dalzhi na lipsa na vazpitanie i na otchuzdhenieto v golemite gradove, no e tazhna gledka kato gledash nyakakvi kostyumari v metroto naprimer kak se pravyat na slepi ili raztvaryat vestnika oshte po-shiroko pri vida na bremenni ili mayki s deca. No na vazrastni hora naprimer po-chesto stavat osobeno v reysovete, yavno im e nabivano v glavite che prednite sedalki sa za vazrastni hora.



Тема Re: za gradskiq avtotransportнови [re: Neli]  
АвторLilka (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 15:29



Dokato biah bremenna, samo edin edinstven put mi otstupiha miasto v avtobusa. I to, zastoto avtobusat spria riazko, az zalitnah i bez da iskam pochti padnah vurhu edna zhena, koyato beshe sednala. Tia puk pomisli, che e narochno i me popita "Ami vie zasto ne kazvate, che ste bremenna?" ?!! Imalo e sluchai /biah v 8 mesetz/, kogato stanah, za da sedne maika s bebe v ratze, zastoto vseki se oslushvashe.
Mezhdu drugoto, i v marshrutkite nikoi ne ti otstupva mesto.
Setih se i oste nesto. Pet dni predi da rodia reshih da hodia na koncert v NDK. Imah si bilet s mesto, vsichko tochno. Interesat kam koncerta beshe goliam i organizatorite pusnali bileti za pravostoyasti. Kogato uspiah da stigna do zalata, se okaza, che vatre e pulno, moeto mesto e zaeto i dori ne moga da stigna do nego. Pomolih ohranata da mi pomogne da se nastania, a te mi kazaha da se pribiram vkasti, kade sum trugnala v 9-ti mesetz na takiva meropriatia, ste vzemesh da rodish tuka, kakvo ste te pravim... Viarvate li, che sum stoyala prava do stenata celi 3 chasa, bez da napravi vpechatlenie na nikoi?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.