Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:57 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кога и как казахте на шефовете си?нови  
АвторШoши (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 12:35



Не че има някакво голямо значение, но тъй като съм нова служителка във фирма и вече съм бременна:)))) ....
Не зная кога да им съобщя новината. Освен това чуждестранните съдружници във фирмата много си държат на мен и са доволни, но не знам българските съдружници как ще приемат новината... Аз при всички положения ще подходя йезуитски и така ще им го съобщя, че те ще могат само да ми честитят, но все пак
ОЧАКВАМ ЗАБАВНИ ИДЕИ ОТ ВАС!!!!
Нали сте най-страхотните бъдещи и настоящи майчета



Тема Re: Кога и как казахте на шефовете си?нови [re: Шoши]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано25.04.02 12:46



Ами аз постъпих адски тъпо така че едва ли ще съм ти от полза:)
Когато бях в 1я месец лекарят любезно ме осведоми, че тъй като е цяло чудо дето съм забременяла, трябва много да се пазя да не хвана върлуващия по това време опасен грип. Всички във фирмата кашляха здраво и аз просто казах на шефа "Бременна съм и не мога да стоя тук и да хващам грип. Взимам си болнични и ме чакайте напролет обратно". След което изчезнах за 2 месеца от работа генерално.
После се върнах и си работих си до 7-я месец, когато в офиса се появи моя колежка, болна от шарка, защото имала "спешна работа". Вбесих се много, още повече че тя ми влезе в стаята, знаейки че съм бременна!!!!
Тоагава генерално зарязах всичко и се върнах чак след майчинството:)
Ами това е при мен - направо не е за разправяне, но за мен детето беше твърде важно и дори работата, която обичам не можеше да ме спре да избягвам гадните ситуации....Добре че шефовете ми и коегите са супер, направо страхотни и не съм имала никакви проблеми с тях!!!
Много случих на фирма, да не са ми уроки, пу пу!

You don't fool me


Тема Re: Кога и как казахте на шефовете си?нови [re: Шoши]  
Авторthebee (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 13:28



Taia rabota ia svurshi muja mi :-)))). Biah bremenna vuv treta sedmica (biahme oste gadjeta togava), kogato organizira edna sbirka za da obiavi che ste se jenim. Biaha pokaneni priateli vkluchitelno i shefkata mi. Az mu biah zabranila togava da kazva na kogoto i da bilo, zastoto oste ne biah hodila na videozon i nisto oste ne se znaeshe sus sigurnost. Ta v kraina smetka samo az ne znaeh istinskia povod za subiraneto. Beshe se pohvalil dostatuchno rano na vsichki. E kogato zapochnaha da mi se usmihvat milo nasresta usetih kva e rabota. Shefkata mi prie novinata mnogo radushno spored men, dori mi iznese edna lekcia po maichinstvo. Obache vurha na vsichko beshe, kogato na 5-tata min sled rezultata ot testa se obadi na maika mi da i kaje novinata, a posle i na negovite roditeli che i na baba si.



Тема Re: Кога и как казахте на шефовете си?нови [re: Шoши]  
АвторTinkerbell (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 13:35



Хмм, аз не направих нещо кой знае колко хитро. Нещо хич не ме бива в йезуитщината. Което си е доста кофти, де...

Единия шеф е жена – към 45 годишна. Знаех че е родила детето си на моята възраст. Та на нея и казах...Тя се разтопи направо – много се зарадва, че проекта ща си има и бебешок. И ми довери, че като й се родят внучета, щяла да зареже и кариера и пари, за да помага при гледането, защото на нейната дъщеря не могла да се порадва достатъчно заради работата. Изобщо, доста трогателен разговор се получи...Направих го доста рано, още във втория месец, защото съм доста основен човек във въпросния проект. Да не си правят грешни сметки. Един вид, опитах се да съм максимално коректна.
Но въртели винаги има...При мен взеха да идват по-късно. Подменят PC-тата на една част от хората със супер мощни, а мониторите с LCD. Но моя компютър не го сменят! Питам аз защо така. А те ми казват; ‘Ами ти така и така няма още много да работиш на него, пък като дойдеш след майчинството, тогава и тези ще са остарели'. Даже ме оставиха със старата електронно-лъчева тръба. Сигурно за да си получава бебето радиацията, която му трябва ;(....Очаквам още изненади – в заплатата и т.н.

Но си мисля, че все още има шефове, които са по-скоро хора и разбират, че това е най-важното в един живот, а не нетната стойност, която им струваш.



Тема Re: Кога и как казахте на шефовете си?нови [re: Tinkerbell]  
Автор Victoria (викторианец)
Публикувано25.04.02 15:27



Ей, не се притеснявай за радиацията от монитора. Това са спекулации! Най-важното е да не стоиш много часове в една и съща неудобна поза пред РС-то.

Alas, my love, you do me wrong,
To cast me off discourteously


Тема Re: Кога и как казахте на шефовете си?нови [re: Victoria]  
Авторnena (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 15:55



Az chetoh nqkyde,che dori oblychvaneto ot TV e vredno pri bremennost!



Тема Re: Кога и как казахте на шефовете си?нови [re: nena]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано25.04.02 16:11



Абе не ми се вярва аз четох доста и никъде не видях такова нещо:)

You don't fool me


Тема Re: Кога и как казахте на шефовете си?нови [re: nena]  
АвторШoши (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 17:35



Е, хайде да не преувеличаваме!
Първо, като гледам колко често се включваме в този клуб, си мисля, че едва ли някоя от нас може да си позволи да не стои по цял ден пред компютъра.
А пък за телевизора: в крайна сметка една толкова драстична промяна в живота ни в различни аспекти няма как да не доведе до стрес.
Е, най-хубаво е да можем да си позволим да отидем някъде високо в планината на чист въздух, да ядем само екологично чиста храна (и то не от типа "Ja, natuerlich" v Germania, "Si, naturalmente" в Италия), а наистина естествена храна. Но не можем. Така че трябва да бъдем реалисти!



Тема Re: Кога и как казахте на шефовете си?нови [re: Шoши]  
Автор MM (lyubopitna)
Публикувано25.04.02 18:58



Az chakah do posledniya moment za da kazha (t.e. predi da mi prolichi imam predvid), zashtoto mezhduvremenno se yavih na interview za druga rabota (v sashtata kompaniya) koeto beshe povishenie i s po-dobra zaplata. Vapreki che tuk (UK) pravata na bremennite zheni sa mnogo dobre zashtiteni i moyta kompaniya obshto vzeto ima dosta dobri usloviya i dobar 'paket' za maychinstvo i t.n. az vse pak ne iskah da predizvikvam sadbata. Taka che izhakah da vidya kakvo shte stane s novata poziciya - e, stana, povishiha me i az nyakolko dni sled tova kazah na bivshata mi shefka i sled tova i na novata mi shefka i dvete byaha mnogo shtastlivi za men, i vsichki ostanali shefove i kolegi sashto taka. Ponyakoga v nachaloto si misleh che ako byah im kazala po-rano shteshe da mi e po-lesno da se spravyam s facta che mi se povrashtashe prez cyaloto vreme i pochti zaspivah na razni sreshti, no ot druga strana tova mozheshe da se okazhe prichinata da ne polucha novata rabota, i shteshe da mi e mnogo trudno da dokazha che sa me diskriminirali. Zatova, se radvam che postapih taka, no strannoto beshe che do momenta v koyto ne im kazah ne mi licheshe bremennostta izobshto i okolo 2 sedmici sled tova korema mi imam chustvoto che izvednazh shrakna....mozhe bi si vnushavam.... ne znam



Тема Re: Кога и как казахте на шефовете си? [re: Шoши]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано25.04.02 20:11



Ами казах му в края на втория месец с покана за сватба. Нямаше как да се муси - само ми честити, но сега като ходя да си взимам парите всеки път ме подканя да се връщам на работа.Чудя се как да му кажа, че мисля поне още година да си остана вкъщи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.