Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:39 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Намерих лекар в София, слънца прекрасни!!!нови  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано18.04.02 23:21



Д-р Дуковски, който работи в Майчин дом и в АГ центъра в Студентски град. Слава Богу, че се сетих за него, ходила съм на консултация два-три пъти с някоя от бременностите като живеехме там по едно време....... Та отидох днес, от вратата казах, че искам да раждам нормално и даже мислех да не сядам, очаквах да ме пръждоса с първото изречение, но човекът много сериозно обясни какво трябва да се погледне и по кое време какво се прави и да заповядам. Камък ми падна от сърцето. Иначе сериозно щях да ходя до Стара Загора да раждам при другия лекар, който открих тук на форума, а това значи непременно да си купя лаптоп, защото не мога да отсъствам от работа повече от няколко дни. Влизам, раждам, при първа физическа възможност зад компютъра и мога да си стоя вкъщи колкото си искам, но не и на място, където нямам достъп до компютър и интернет, ако искам да продължа да работя същото. ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕХ, колко съм щастлива, ако знаете :-)))))))



Тема Re: Намерих лекар в София, слънца прекрасни!!!нови [re: ET]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано18.04.02 23:23



Браво!
Дано всичко мине наред! Стискам палци! А за Дуковски все хубави неща съм чувала

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: Намерих лекар в София, слънца прекрасни!!!нови [re: Shanya]  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано18.04.02 23:29



Чудно! След като така и така си тук, теб с какво те индуцираха? Четенето на английски на медицински сайтове силно ме изморява, много съм бавна с тая терминология, но попаднах на нещо за индуциране с простогландини, а и той спомена аз третиране със същото... Питам си просто... Сега вече ако знаеш как се успокоих......



Тема Re: Намерих лекар в София, слънца прекрасни!!!нови [re: ET]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано18.04.02 23:36



не беше с това - нещо с п звучеше - пикотин или подобно. Да знаеш страшно бързо ми се появиха контракции - значи в 8 ми сложиха системата и мониторите (нямах грам контракция), в 8.30 ми спукаха водите, в 9.30 вече бях в агония направо и губех съзнание при контркакция - при индукция са много по-силни и по-начесто. Към 10 и малко ми сложиха епидуралната и бях готова да напъвам (10 разкритие имах) - в 12 без малко родих. Много набързо стана всичко заради индукцията. А защо трябва да те индуцират? Много наложително ли е? Защото аз, ако знаех, че ще е така щях да откажа. Моята докторка искаше индукция да не стане много голямо бебето - беше 3.650 (2 дена преди термин) ме индуцира. Искаше и седмица по-рано да го направи, даже ми беше запазила легло в родилното, но аз отказах - все се надявах да тръгне естествено...
аз съвсем наскоро четох една статия за индукцията (трябва да я изровя да видя какви лекарства споменаваха там). Но статията ен беше никак благосклонна към индуцирането

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: Намерих лекар в София, слънца прекрасни!!!нови [re: ET]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано18.04.02 23:37



prostaglandinite se slagat za da "omekne" shiikata i da "uzree"..poniakoga tova e dostatuchno ako si gotova da rajdash...Tuk e rutinno...V povecheto sluchai se vkliuchva Oxytocin vse pak...



Тема Re: Намерих лекар в София, слънца прекрасни!!!нови [re: doktorka]  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано18.04.02 23:43



Аха и той в този смисъл го каза - предварително, за да омекне шийката, а аз го свързах с индуциране, щото толкова ми е английският, на един от многото сайтове има такъв пасаж и отделно линк за простагландините:
The studies on this page consider induction with oxytocin (pitocin, syntocinon), usually given as a 'drip', or intravenous infusion, and induction generally, using oxytocin or prostaglandins. Another common method of inducing labour and ripening the cervix is using Prostaglandin E2 Gel (Prostin), or more rarely, misoprostol (Cytotec). These drugs are considered on separate pages.........

Но утре ще чета, че за днес стига толкова емоции.



Тема Re: Намерих лекар в София, слънца прекрасни!!!нови [re: doktorka]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано18.04.02 23:45



намерих я статията - пише за едно лекарстов за язва -Cytotec, което гинеколозите използвали и за индукция - установило се, че дава много добър резултат при индукциите, но имало и случаи на осъдени доктори, защото индукциите в 80 % от случаите са завършвали със секцио.
А мен са ме индуцирали с pitocin -не съм търсила повече инфо за него.
Статията е от parenting

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: Намерих лекар в София, слънца прекрасни!!!нови [re: ET]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано18.04.02 23:48



две мои приятелки са ги "омекотявали" тъй да се каже - първата все пак реоди секцио, защото бебето не реагира добре, а втората след омекотяването я сложиха и на система и тя роди нормално- пак след много здрави контракции

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re:нови [re: Shanya]  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано18.04.02 23:51



БРРР Не ми звучи добре. Да се надяваме, че няма да има нужда от всичко това. Стискам палци третото дете да прилича на първото, в смисъл да тръгне също толкова устремно да излиза, че са му се разминат външните намеси в максимална степен.



Тема Re:нови [re: ET]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано18.04.02 23:55



да разбира се - колкото по-малко химия толкова по-добре. Бебо ще е добричък и ще излезе без чужда намеса - бързо и лесно

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.