Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема shishe i biberon  
Авторketi (Нерегистриран)
Публикувано18.04.02 18:30



mozete li da spodelite na kakva vazrast premahnahte napalno shisheto na bebeto
i koga zapochnahte da mu davate da pie ot chasha i kak se nauchi.

blagodarja vi.



Тема Re: shishe i biberonнови [re: keti]  
Автор Flash (>8(*o*)8<)
Публикувано18.04.02 18:35



Моя опит ми се струва доста трагичен защото като гледам и от снимките/освен спомените/ на година и 5-6 месеца все още го е разнасял...:-(
Залъгалката я махнахме на 11 месеца, имаше 3-4 вечери на протести , хапане и т.н...аз обаче стоически твърдях че баба Меца я е изяла и това беше.
Сега още не съм давала с чаша/с капак/ но мисля че след още един-два месеца ще пробвам и настоявам/т.е....10-11 месечна възраст/ пък каквото стане!
Колко сте големи?



Тема Re: shishe i biberonнови [re: Flash]  
Авторketi (Нерегистриран)
Публикувано18.04.02 21:24



nie sme na 10 m.

zalagalka ne polzvame, no se chudeh za shishetata.

davam mu kasha i dali trjabva da mina s lazitcka ili da prodalzavam s shishe?

cheta che trjabvalo i da mine na chasha no mi se struva oshte malak.

a chashite s kapache kato gi vidi i vednaga se namusva.

s parvoto si dete ne sam izpolzvala takava chasha a napravo druga, obiknovena, no na kolko mesetsa beshe... njamam spomen....



Тема Re: shishe i biberonнови [re: keti]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано18.04.02 21:35



Дъщеря ми още на 7 месеца пиеше от чашите с капачетата много успешно. На 10 месеца вече пиеше и със сламка. Но въпреки това си ползваше и шишето с бибероната до към 15-16 месеца мисля. Малкият (11 м) си е все още на биберон. Давах му и чаша с капачка - никакво желание да я пробва по предназанчение - играе си с нея - само 2-3 пъти да е успял да пие от нея. Добре че е от нетечащите иначе все ще си ходи мокър. Така че ще пие явно от чаша, когато стане готов - засега явно не е.

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: shishe i biberonнови [re: keti]  
Автор alabin (мама)
Публикувано18.04.02 23:02



От 11-ия месец дапочнах да му давам с чашата с капаче паралелно с шишето. Сега сме на 1 г. и 3 м., може да пие и от обикновена чаша, но все още си търси шишето и на мен сърце не ми дава да му го взема! А и, т.к. през нощта се буди и пие водичка , шишето е по-удобно. Но, това е мое мнение!

Пътят към ада е осеян с добри намерения!


Тема Re: shishe i biberonнови [re: keti]  
Автор dara (osobena)
Публикувано19.04.02 08:58



Ние сме вече на 1 г. и 8 месеца. И още пием от шише. Моите шишета имат и разни накрайници, които вече имитират формата на ръб начаша. Започва се първо с по-мек и с по-малко дупки, после сменяш на по-твърд и с по-големи дупки и така докато минеш на чаша. Но аз го дадох на ясли на 1 година и там отказаха да взимат шишето (защото на мен ми се струваше малък и си му носих шише) и веднага го научиха на чаша. Та си пие най-спокойно и от чаша от 7 месеца. Но аз все още му давам и шише.
Но никога не съм му давала каша или пюре с биберон. Още от 2-месечен си го храня с лъжица. Защото съм чувала от разкази на очевидци, че после много по-трудно се свиква с лъжичката.

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...

Редактирано от dara на 19.04.02 08:59.



Тема Re: shishe i biberonнови [re: keti]  
Авторdonna (Нерегистриран)
Публикувано19.04.02 09:13



Az sled 6 mesec zapochnah da davam sokovete i vodata napravo s chasha na Avent ,a inache vse oshte go kyrmq .Izobshto ne sme izpolzvali biberon..



Тема Re: shishe i biberonнови [re: keti]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано19.04.02 09:24



До 3 и половина години сина ми си пиеше вечер млякото с биберон.
Захапка, зъби, психическо развитие, всичко си му е наред.
Залъгалката я забрави преди годинка, но шишето с бибероната не си го даваше. Опитах се да "воювам" с него, но видях, че няма аз да съм тази която ще спечели и се отказах. Решението да го остави беше негово и буквално ме шокира когато каза, че не иска повече този биберон.



Тема Re: shishe i biberonнови [re: keti]  
Автор lYl (Вечността)
Публикувано19.04.02 10:33



Лично аз каша не съм давала с шише, а само с лъжица.

А чашата трябва да се научи как се ползва. Но пък 10 м. ми се виждат още малко. Все пак всичко е индивидуално.

Духът е, който дава живот.


Тема Re: shishe i biberonнови [re: dara]  
Автор lYl (Вечността)
Публикувано19.04.02 10:39



Всъщност малката ми дъщеря само вода пиеше с шише. Аз я кърмех, а като почнахме пюретата се въоръжиш с една лъжичка и така(мака че в началото е трудничко и доста омазващо). Не сме имали никакъв промлем да свикнем с лъжицата.

Духът е, който дава живот.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.