Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:01 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема da ostavya li deteto si bes bashtaнови  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано14.04.02 15:52



iskam tuk da isplacha bolkata si ta dano mi olekne. Omajena sam ot godina i polovina v Germania i imam detenze na 9 meseza. Hodih si v Bg sa edin mesez i otkakto se varnah neprekasnato mislya che iskam da sareja maja si i da se pribera obratno. No se pitam imam li pravo da ostavya deteto si bes bashta i to bes edin dobar bashta. Ot druga strana kak shte jiveya v Bg samo s edna uchitelska saplata, malko chastni urozi. Imam i firma sa prevodi, koyato ne snma kak shte potragne pak. E, majat mi shte mi prahsta okolo 600 marki na mesz. Veche govorihme sa tova. I taka molya vi pomognete mi sas savet. Dali tasi nostalgia ne e niakkavo vremenno nastroenie, koeto shte se isjivee? Chakam mneniata vi s netarpnei. Mnogo mi mi e tejko na sarzeto i ochakvam rasbirane



Тема Re: da ostavya li deteto si bes bashtaнови [re: magi]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано14.04.02 17:08



Vuprosa ti e naistina mnogo truden, zashtoto kasae jivota na trima dushi. Ti kato govori s tatkoto toj kak reagira? Pishesh za finansovata strana na problema, a emocionalnata - ti obichash li go, zashtoto osven bashta toj ti e i suprug, mojesh li da se otkajesh ot nego? A niama li variant trimata da dojdete da jiveete tuk?
Ot priatelkite si po chujbina sum chuvala, che nostalgiata idva na prilivi i otlivi - moje bi v momenta tia ima pik i skoro shte stane po-ponosima.
No kakvoto i da pishem tuk ti vzimash resenieto i naj-vajnoto e da slushash surceto si. Pojelavam ti da reshenieto ti da donese naj-mnogo shtastie i na trima vi.



Тема Re: da ostavya li deteto si bes bashtaнови [re: magi]  
Автор Пaлмиpa (разнежена)
Публикувано14.04.02 17:10



знаеш ли, аз не бих го направила. извинявай, и не искам да обиждам никого, но как я мислиш да живееш в България? дори и със 600те марки , които ще ти пращат? Всеки месец аз/т.е. мъжа ми / праща по толкова на майка ми, за да се издържат, и повярвай пак не им стигат/при това са само 3 ма възрастни, няма дете, което да иска всичко/. Да не говорим, че живота за сама жена там /то пък къде ли е/ изобщо не е лесен. Незнам ситуацията ти у дома, но аз никога не бих напуснала мъжа си, нито Холандия, независимо от кофтия климат/всъщност тази година ние дори нямахме зима, и си беше даже топло/.
Все пак прецени си сама, трудно е да се дават такива съвети на някого , когото не познаваш лично, но намирам за лекомислена постъпката ти да си оставиш мъжа , и да върнеш в България. Не се поддавай на емоцията от едномесечния ти престой , съвсем друго е ако се върнеш, тогава не си във ваканция! и не си за един месец!
Както и да е, пожелавам ти да вземеш най-правилното за теб решение, и ти желая успех , където и да си.



Тема Re: da ostavya li deteto si bes bashtaнови [re: magi]  
Автор LiaLia (Lia)
Публикувано14.04.02 17:28



Носталгията е много комплексно нещо. а и дали да се разделиш с мъйа си - това е също сериозна стъпка... първо изясни за себе си, то ние само можем да даваме странични мнения, но изясни за себе си, какви са ви отношенията. тои немец ли е или бг? зает ли е много и нямат време един за друг? като имате,време какво правите имате ли общи планове, въобще как я арате и какво ви свързва....
кажи да ти олекне, а и като напишеш, сама а себе си ще си избистриш картинката...какво мисли той а евентуална раздяла...
за живеене в бг - ако положнието е толква крайно, все някак си ще се оправиш, но дали трябва да се стига до това.... дали не е само моментна депресия, носталгия, и все от сорта...пиши каквото ти е на сърце, мисля, че повечето от нас, жвеещи в ужбина сме минали през подобни състояния и все нещо можем да ти кажм от полза...сега споко, поне можеш да си споделиш...поздрави от мен.



Тема Re: da ostavya li deteto si bes bashtaнови [re: LiaLia]  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано14.04.02 20:09



blagodarya vi milchki. Naitina mi pomaget s mneniata si. As sashto smyatam che e lekmislena edna takava postapka. Niamam pravo da lishavam detenzeto ot edin tolkova nejen bashta. A nie s maja mi chudesno se rasbirame, imame obshti planove, iskame da si kupim kashta kogato as sashto sapochna rabota. Mejdu drugoto moyat adiploma ot sofiiski universitet se prisnava tuka i kato naucha oshte malko nemski se kanya da stna uchitelka. ot utre sapochvam kurs po nemski i dano tam mejdu hora se chuvstvam po-dobre. snam che edna maika triabva da misli na parvo myasto sa dezata si a ne sa sebe si. pishet oshte, dano mi doide umat v glavata i ne napravya niakakva glupost, da si sareja maja i da ostavya deteto bes bashta.



Тема Re: da ostavya li deteto si bes bashtaнови [re: magi]  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано14.04.02 20:23



ходи на немски, излизай с детето навън, срещай се с приятелки/то немкините не са много общителни, но можеш да си намериш българки, живеещи около теб/. Аз като ме стегне шапката прилагам много изпитана рецепта за психотерапия - ходя да пазарувам като откачена. Обикновено в резултат купувам един куп излишни за мен неща, но им намирам приложение , като подарявам всичко в българия на братовчедките си. Или си купувам козметика.
Много добре те разбирам, защото всеки ден пиля на главата на мъжа ми какви мечти ме обземат за като се върнем лятото в Бг, как ще се юрна по магазините/на което той отговаря, че хората ще помислят, че в Холандия магазини няма/, как няма да излизам от кафетата с приятелки, всяка вечер ще ходим на кръчма , ще пийваме ракийка и шопска салата, ще запратя децата при майка, и ей такива... ама това трае 5-6 дена, после приятелите си имат свой - съвсем различен от моя живот, и други грижи, или почват да ме нападат - абе я намери една работа там за мен, или ми се оплакват колко е тежък живота, сякаш съм бюро - жалби. При което на мен ми омръзва , и гледам да зачезна. Последния път , миналата година като се връщахме, дори не се обадих на никого, само с мъжа ми си ходехме насам - натам, и ми беше адски добре, че никой не ме занимава и товари с проблемите си. Сякаш аз свои си нямам....



Тема Re: da ostavya li deteto si bes bashtaнови [re: magi]  
Автор alabin (мама)
Публикувано14.04.02 21:05



Сигурно това е временно настроение, което е съвсем обяснимо, НО само заради едната носталгия да си разваляш семейството - звучи несериозно! Помисли добре!

Пътят към ада е осеян с добри намерения!


Тема Re: da ostavya li deteto si bes bashta [re: alabin]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано15.04.02 00:46



Kakuv e tochno problemut?
S muja ti li?Ili s Bulgaria-ta? Ako e s muja ti,predpolagam che e neshto dostatuchno lichno da ne ti se iska da go postvash po I net-a.Ako e s BG-ta...niamash problem.Az tuk edna "priatelka" nimam osven sestra mi, koiato jivee dalec mi itriabvat.I na teb ne ti triabvat "priatelki".No ti triabva obshtuvane s hora i kursovete po nemski shte ti pomognat za tova.Shte se pochuvstvash po-dobre.
Nostalgiata e neshto deto shte te povali kogato imash vreme za neia.Ako si zaeta..ne ti ostava minuta svobodna da sednesh i da zapochnesh da vuzdishash po tova koeto e bilo i si mislish che si hodish v BG na poseshtenia,a ne si tam opitvaiki se da rabotish i da si izdurjash sina.A i kak shte se spravish sus seksa kato go niama muja ti?(tova e po-skoro ritorichen vupros,ama si zaslujava chaovej da si pomisli struva li si?)
M..da mnogo se razpisah.
sigurna sum che shte stignesh do reshenie sama.Gore glavata.I ne s eotchaivai.Vinago ima po-losho ot "loshoto".Samo da sme jivi i zdravi.



Тема Re: da ostavya li deteto si bes bashtaнови [re: magi]  
Автор LiaLia (Lia)
Публикувано15.04.02 00:49



ами ето, значи, имаш съвсем реални и смислени цели пред себе си, сега просто ти е такв период, стягаш се и мислишпозитивно, а ато те стегне шапката - Палмира ти е казала добри идеи, виж кое работи за теб, а и в Бг се прибирайте когато можете....и недей да мислиш, че го правиш защото дето ти има нужда от баща...ти самата имаш нужда от сапруг, с който те сварзват общи неща и който също може да има тежки периоди и мисли как да ти е добре с него...уреждай и гради своето щасте, макар и на дребно ежедневно ниво, така и детето ти ще бъде щастливо...пък и щастието не е кекс да го опечеш на един път - всеки ден помалко, всеки ден по нещо хубаво и така...ето и клубове има - да си поплаче човек...успех с немскя, труден език, но ще го научиш...тия немци, дето са го научили да не са по-умни от теб, я?



Тема Re: da ostavya li deteto si bes bashtaнови [re: LiaLia]  
АвторLea (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 07:09



Kakvo nai-silno te privlicha v Bulgaria?Samo edno dete li imash?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.