Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема ражданетонови  
Автор manika (непознат )
Публикувано08.04.02 16:42



Здравейте!Току що се регистрирах което съвсем не значи че до сега не съм чела вашите вапроси и отговори,Евала правя на всички които участват-ако мога така да се изразя-в този клуб,Наистина може да се научи много,За съжаление при всяка жена бремеността и раждането протичат различно,Аз съм бременна в третия месец-към края,Знам че е раничко но се притеснявам за раждането,За сега всичко върви нормално-не ми се повдига- нищо,Това дали значи че няма да имам проблеми при раждане или може би това че съм със широк ханш-това може да има значение,Има ли такива неща?И какво ще кажете-да си направя ли секцио?Има ли нещо лошо и какво?Ще съм ви много благодарна ако ми отговорите на всички въпроси!



Тема Re: ражданетонови [re: manika]  
Автор lYl (Вечността)
Публикувано08.04.02 16:55



Лично аз съм раждала два пъти по естествен път, без усложнения - направо без проблеми. Затова смятам, че ако лекар не реши че се налага секцио, е по-добре да си родиш нормално. Смятам, че всяка операция си е стрес за организма, докато раждането е естествен процес. Самият факт, че възстановяването след нормално раждане обикновено е по-кратко, отколкото след секцио, говори в полза на думите ми.

По-добре се настрой позитивно и просто се отнасяй с отговорност към ситуацията. А широкия ханш може само да е от полза. В смисъл, че ако бебето си застане в правилна поза за раждане, всичко би следвало да е добре. Другото лекаря ще прецени. Просто не се страхувай. Това няма да помогне нищо.

Духът е, който дава живот.


Тема Re: ражданетонови [re: manika]  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано08.04.02 18:15



На колко години си? Нали нямаш затруднения с четенето? Във всяка книга за бременни е пределно ясно обяснено защо е по-добре и за тебе и за бебето да раждаш нормално, ако досега не ти е хрумвало, че естественият път едва ли е толкова лош, след толкова години човешка еволюция.
Извинявай, ако сериозно ти минават мисли като "да си направя ли секцио", ще да си... възглупава е най-евфемистичната дума, за която се сещам. Първите ми две деца са раждани със секцио - по медицински причини, а сега ми предстои трета операция и бих платила 5 пъти по-скъпо само за да ме пусне някой да раждам нормално, ама няма лекар, който да се навие да изражда нормално два пъти рязан корем, затова пък продажни лайнари, които ще те резнат за пари, без да си направят труда да ти обяснят нещата, които, като гледам, и сама не си се погрижила да прочетеш, ще се намерят във всяка болница. Ако ти се иска увиснал корем, болезнен белег, катетър в пикочния канал и никаква гаранция, че следващото дете ще успее да се закачи вътре в матката - "направи си сецкио"!!! Пропуснах да кажа как реално не участваш в раждането и ще ти е трудно да кажеш "родих" после. И колко дена ще се гърчиш по креватите с ужас, че ако мръднеш, ще ти се изсипят червата, а през това време тия с нормалните раждания като полежат на носилката два часа след раждането, отиват да се видят с роднините си. Какво мислиш, че ще си спестиш със секциото??? Болките ли??? Прочети какво значи контракция на матката и как след раждане тя продължава да контрахира, докато си възвърне реалните размери... Съкращаване на мускул ще рече контракция и от мене да знаеш, че е крайно болезнено да ти се съкращава мускул, който е прясно рязан и шит. Не са форумите мястото, по което трябва да си получиш базовата информация, щото рискуваш да те съветва някой също толкова неграмотен. Има си гинеколози, GP-та и книжки по темата.



Тема Re: ражданетонови [re: ET]  
Авторdunda (Нерегистриран)
Публикувано08.04.02 22:16



egati, nastrahna mi kosata kato te 4etiah, nedei taka de.....6te rajdam za 1 pat sas sekcio....... triabva6e li da pro4eta vsi4ko tova......

molia vi ne postapvaite taka..... pone 10 maiki mogat da te oprovergaiat sigurno.....

daite da ne se pla6im

blagodaria



Тема Re: ражданетонови [re: dunda]  
Автор Birdy (птица проклета)
Публикувано08.04.02 22:28



Много рязко е написано предното мнение, но е абсолютно вярно. С моето дете се мъчих 8 часа в опити да излезе нормално, макар че от самото начало имаше опасения, че е прекалено голямо за моите габарити. Чак когато се видя, че дори да напъвам нищо не става, ме закараха на операционната маса. Беше кофти, защото всички искахме да го избегнем. За самата операция мога само да кажа, че е ад - поставянето на катетъра, слагането на упойката в гръбнака, страха ще го извадят ли навреме преди упойката да му обърка нещо, след това адските болки по възстановяването. Момичета, това са разрязани коремни мускули, представете си при всяко помръдване да ви боли корема зверски. Аз се възстанових адски бързо, понеже 1-во ме побъркваше мисълта за катетъра, който ще е в мен, докато не се науча да ставам от леглото и да ходя до тоалетна и 2-ро нямах намерение да се излежавам по болници, исках да си грабна детето и да си отидем вкъщи. Така че - сериозни стимули. Но възстановяването е адски трудно.
Имам приятелка, която роди нормално и след това се наложи да й правят подобна на секциото гинекологична операция. Та тя ми казваше, че не може да ми се начуди как след такова нещо съм си гледала детето (нейното 1 седмица след това го гледаше бабата).

Поздрави!


Тема не се плашинови [re: dunda]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано09.04.02 02:10



Ако още от сега знаеш, че ще раждаш секцио, значи ще е планово. Докторът ти ще е приготвил всичко и няма шанс да има усложнения или пък трудно възстановяваня. Катетарът се поставя за максимум 24 часа - при нормално протекло секцио никой няма да те остави да се излежаваш. Вярно повече боли раната после от нормално раждане -но се радвай при мисълта, че ще може да сядаш за разлика от другите нови майчета . Възстановяването си зависи от жената. Различно е. Имам приятелка с едно нормално и две секция като раждане - няма увиснал корем и за 37те си години изглежда невероятно секси, даже и по бански (последното си детенце роди преди 1 1/2 години).
Аз съм раждала по двата начина и да ти кажа честно съм на моменти - понякога си мисля, че секциото беше по-добрия вариант за бебето. Ако ти ще раждаш по медицински причини със секцио, въобще не се колебай. Няма смисъл от експерименти със здравето на теб или на бебето. Желая ти успех- възможно най-леко раждане и бързо възстановяване
Това за кое е по-доброто раждане сме го дъвкали вече. Разбира се, че колкото е по-естествено е по-добро за всички, но ако нямаше нужда от секцио, нямаше да го измислят нали

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: не се плашинови [re: Shanya]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано09.04.02 06:39



nali znaete otkude idva sekcioto...ili oshte cezarevoto sechenie...Kazvat che taka sa izrodili Cezar...Tolkova otdavna, ako ne oshte po-otdavna...sega se pravi samo ako ima pokazania ili po speshnost,ako ima problem s bebeto.Planovo rajdane moje i bez sekcio.Davat ti malko oxytocin...pochvat kontrakciite i t.n. Dokato doide vrema da rajdash horata v BG moje da se nauchat i da slagat epiduralni upoiki na vsichki rodilki...Tova veche e druga rabota. pitai tia deto sa rajdali s epiduralna zle li im e bilo...Na men ne mi beshe zle......Makar che kato pusnat oxytocina i kontrakciite zapochna 2 puti po-silni ot normalnite..malko se ozubvash..Ama da si priznaia ne pomnia bolkata...instinkta ti(maichinskia)shte ti pomogne..Niama da mislish za sebe si,a za bebeto...i taka e po-leko...Osven tova niama nishto po-chudesno ot tova da rodish i da chuesh muninkoto da izplache...chakai da se stigne dotam...ako si s pulna upoika i sekcio..shte se lishish tochno ot tozi tui sladuk i chakan moment.(osven ako estestveno ne se nalaga ili ne te rejat s epiduralna...)
Ne se pritesniavai.Govori si s akusher-ginekologa....Kusmet.



Тема Re: на докторканови [re: doktorka]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 08:26



номерът с окситоцина е СУПЕРгаден! До 7см. разкритие не усещах почти болка(и аз се учудих, но така си беше). За зла участ обаче все пак трябваше да дойда в болницата, където разбира се не пропуснаха тази малка подробност. Виках като откачена - после ме беше срам(макар че може би вместо това трябваше да удуша някого...). Защо го направиха не мога да ти кажа - до 1-2 часа щях да си родя тъй или иначе и то почти безболезнено.Вместо това родих след 30 мин.-голям кяр!
И мои приятелки са ми казвали,че преди да им пуснат окситоцина са се чувствали отлично.



Тема Re: на докторканови [re: мaйka]  
Автордpyra дokтopka (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 08:54



Не знам как е било в твоя случай- може все пак да е имало някакви причини.
Аз също така се чувствах прекрасно и когато пристигнах в болницата вече имах също толкова голямо разкритие(можех и още да постоя вкъщи, но не посмях). Надявах се, че ще ги изчакат някак си тези 3см, но не - веднага ме сложиха на окситоцин. Ако не бях колежка, можеха да измислят някое "показание", но в случая просто нямаше. Стисках зъби, но ми беше много обидно. Щеше ми се да го попитам тоя доктор, така ли би искал да третирам дъщеря му, ако след някоя друга година попадне при мен. Какво да се прави - колеги всякакви. Важното е HAPPY END-ът!



Тема Re: не се плашинови [re: doktorka]  
Автор Finch (минаващ)
Публикувано09.04.02 09:06



В България нямаш абсолютно никакъв проблем да ти сложат епидурална упойка, просто не се поема от здравната каса. Както навсякъде така и у нас имаш един минимален пакет, заплащан от здравната каса и валиден за всички, всяко изключение от него просто си го заплащаш и го получаваш. Ако искаш упойката - 100лв и я имаш. При секцио примерно ако не си платиш за "котешки" конци /мисля така се казваха тези разграждащите се/ ще те зашият с обикновени и ще се наложи да ти ги свалят после, ще те залепят с обикновена марля, ако не си вземеш водоустойчиви лепенки и т.н. Никой няма да те остави независимо от вида на раждането, въпросът е ако имаш възможност да си доплатиш за личното ти удобство и спокойствие...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.