Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:44 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема епидурална или спинална упойканови  
Автор ProBily (непознатa)
Публикувано12.04.02 11:50



Когато раждах ми сложиха спинална упойка. Лекарите ми казаха, че те лично предпочитали точно нея. Но не разбрах защо. Оставам с впечетлението, че епидуралната упойка е по-употребявана. Защо е така?



Тема Re: епидурална или спинална упойка [re: ProBily]  
Автормaя (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 12:17



Става дума за едно и също нещо. Къде роди?



Тема Re: епидурална или спинална упойканови [re: мaя]  
Автор ProBily (непознатa)
Публикувано12.04.02 12:34



В Шейново. До колкото разбрах при епидуралната упойка оставят тънка тръбичка и при необходимост добавят още от упойката. При мен я инжектираха в т.нар. спинален блок и след минути нямах никакво усещане от кръстта надолу. Не можех даже да си движа краката - трябваше да ме носят до "магарето"



Тема Re: епидурална или спинална упойка - разликатанови [re: ProBily]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 13:23



tuk ima opisanie na dwata metoda za obezboliawane - e, moje bi ne mnogo podrobno ... :)

http://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=535087743



Тема Re: епидурална или спинална упойка - разликатанови [re: leni]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано12.04.02 21:25



tochno taka e...epiduralnata shte ti zapazi vuzmojnostta da se dvijish i samo shte premahne bolkata.A spinalnata e pulna..Zashto sa go napravili taka?Haber si niamam..



Тема Re: епидурална или спинална упойка - разликатанови [re: leni]  
Авторdonna (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 21:46



I na men v Sheinovo mi slojiha syshtata upoika -spinalna.Az syshto gi misleh za edno do tozi moment ,na vsichkoto otgore bqh govorila s lekarkata za epiduralna analgeziq.A i sled tova bqha pozabravili da me obezbolqvat i na sutrinta vzeha da me razdyrpvat da stavam ,narichaiki me ligla i edva li ne kato nakazanie mi izvikaha rehabilitator .No mai v Sheinovo masovo q praktikuvat tazi upoika ,zashtoto oshte nqkolko jeni dokato bqh v reanimaciq gi izsipaha kato men na leglata.I vsichko tova sled 500$ za sekcio i plashtane po 40 lv na den za prestoi!



Тема Re: епидурална или спинална упойка - разликатанови [re: donna]  
Автор ProBily (непознатa)
Публикувано13.04.02 10:02



Направо се чудя как съм могла да бъда толкова неинформирана. Трябавало е да знам, че има разлика и да си изисквам епидуралната.
При тебе имаше ли последствия като виене на свят, главоболие? Може да е било от напрежението, но аз първата нощ не можах да мигна. Успях да се вдигна от леглото чак след 12ч и пак трябваше да ме прикрепят да не падна. Дали е било от упойката?



Тема za doktorkaнови [re: doktorka]  
АвторY-R (Нерегистриран)
Публикувано13.04.02 10:03



Otdavna se chudia edno neshto, i moje bi ti shte mojesh da mi otgovorish.Parvoto mi rajdane beshe neplanovo sekcio.Zapochnaha da mi slagat epidural sled kato imah 3 sm razkritie,no za oshte 12 chasa stignah samo do 4 sm.Prez tova vreme vseki pat kato zapochvah da useshtam kontrakziite mi slagaha oshte upoika.Sled tova doktorat kaza,che tai kato niama progres rajdaneto,se nalaga sekzio.Vaprosat mi e,zashto ne sam bila v saznanie po vreme na operatziata, sled kato sam imala samo epiduralna upoika?Poneje majat mi snimashe s videokamera, sled tova gledah i chuh kak doktorat mi e govoril i kazva "sega shte usetish natisk,darpane" i t.n.,posle "chestito momchentze",daje sled tova sestrata mi go slaga do glavata da go vidia.Da,ama az prez zialoto vreme sam spiala i niamam nikakav spomen.Vtoroto mi rajdane-planovo sekzio,pak epidural i pak sashtata rabota...spomniam si samo sanishtata,koito sam sanuvala prez tova vreme.A edna priatelka rodi 3 pati sas sekzio v sashtata bolnitza/v US/ i kazva,che e bila v palno saznanie i vijdala kakvo stava.



Тема Re: епидурална или спинална упойка - разликатанови [re: donna]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано13.04.02 11:51



Аз раждах непланово секцио в Шейново, но първо лежах в предзала, къдетои 2 жени родиха с епидурална. Но после в реанимация всички минали през секцио бяха със спинална. Явно, че там това е практиката. Аз тогава си го обясних, че спиналната е по-"здрава" като за операция, защото с епидуралната мисля, че чувстваш все пак.



Тема Re: епидурална или спинална упойка - разликатанови [re: Millena]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано14.04.02 01:14



s epiduralnata nishto ne chuvstvash.(lichen opit,osven vsichko drugo!)...spinalna tuk ne se pravi osobeno chesto....prichinata e imenno vremennata paraliza.A glavobolieto e mnogo veroiatno da e ot upoikata....

Imam edin kolega anesteziolog v BG shte go pitam zashto spinalna ,a ne epiduralna spored tehnite shvashtania.Spored tukashnite...vsichki sa s epiduralna...Tia e i po-bezopasna,doklkoto si spomniam...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.