Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:21 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Някой от вас да има...нови  
Авторkaми (Нерегистриран)
Публикувано08.04.02 11:37



злоядо дете и как се справя с това?



Тема Да, иманови [re: kaми]  
Автор dara (osobena)
Публикувано08.04.02 12:52



Не бива да приемаш злоядото дете като проблем, с който трябва да се справяш. Аз имам невероятно злоядо дете. Тя държеше в устата храна по 4 часа. Чудехме се как не й се разлага в устата от слюнката. Можеше да яде десерт и още да има в устата залък от основното. Събуждала ми се е от следобеден сън с храна от обеда. Имаше период, в който просто бях се побъркала. Не насилвай детето. Да хапне ако иска 5 лъжици, щом повече не иска - нека не яде. Но не му прави разни междинни хранения по никое време с аргумента "нека хапне". Направи си режим и го спазвай. Така хем по-точно ще преценяваш колко е яло, хем и то ще си изгради собствен хранителен ритъм. Давай разнообразна храна. При мен помагаха много салати и таратор (сега е много подходящ). Покрай салатата поглъщаше все пак нещо. А между храненията - много течности и сокове.
От опит знам обаче, че съветите много-много не помагат. Просто приеми нещата такива, каквито са. Стига детето да не направи анемия или да няма друг проблем. Постепенно дано нещата си дойдат на мястото.


Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...


Тема Re: Да, иманови [re: dara]  
Авторkaми (Нерегистриран)
Публикувано08.04.02 13:59



Благодаря ти.При нас е същата работа,държи си храната в устата дълго време.Когато почна да я храня изяжда около половината манджа и вече е наядена и не иска повече/ние сме на детска кухня/.Между храненията не и давам нищо само пие много вода нищо друго даже неиска и сокове да пие.



Тема Re: Да, иманови [re: kaми]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано08.04.02 19:17



I pak raste...i e zdrava....Ne slushai babite i diadovcite...kakto kazva Dara ostavia ia da iade kolkoto si iska....i kogato iska.Moiat niama nujda da go karashda iade...ama na sestra mi dvete sa...ami kato vashite...



Тема Re: Някой от вас да има...нови [re: kaми]  
Автор Firebird (свободна)
Публикувано09.04.02 12:32



На каква възраст е детето?
Прочетох, че сте на детска кухня, но все пак...
Има една вьзраст, обикновено около 2 годинки, когато детето намалява количеството приемана храна. Представете си - едно дете на около година изяжда грубо около една десета от теглото си. Ако продължи да яде с това темпо, представетете си какво количество храна би трбвало да изяжда, като поотрасне... Майките обаче са свикнали, че то "до вчера изяждаше тази голяма купа с каша" и настояват да се продължи.
Не хранете детето извън часовете за ядене. Никакви сладки и тн. Можете да му давате плодове малко преди ядене - отваря апетит - но не е добре да давате пикантни неща като кисели туршии напр.
Хранете се заедно с него, за да има личен пример, а най-добре - заедно с други деца, по-големички, които да се хранят с апетит.
Аз съм била злоядо дете, ама много злоядо, в детската градина са ме заключвали в кухнята с немитите чинии, но аз съм била твърда, "ни дума, ни вопъл, ни стон" ... ни хапка повече...
Моето сега не го карам насила, ако откаже нещо, слагам го пред таткото, който като посегне да го изяде, от детето се чува: "Мойтоооо!" и си го взема обратно...



Тема ......нови [re: Firebird]  
АвторKити (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 14:23



Моята пък яде, ама яде ви казвам, прословутите две годинки дойдоха и се надявам да се поспре. Няма да изброявам какво поема на ден, защото темата е друга да несе подтиснете, но ние също имахме злояд период. Преборихме се с гладуване. Оставяла съм я гладна два дни, нищо й няма, искаше вода, но аз съм по-упорита - сок, прясноизцеден, много сок. Може да се разстрои, но нищо, тъкмо си пречиства организмза. Беше на около 1 г.2 м., на тетия ден сутринта предлагам попарта и се изяжда с особен апетит, после сок, на обед предлагам манджичката, но не нормалното количество, а по-малко, изяжда се - детето видя, че е изпразнило чинията, зарадвахме се всички. Така около две седмици и всичко си дойде на мястото. Но никаква междинна храна, даже и солетки не може, само сокове. Има и друг вариант, когато този не проработи, има едни специални сиропчета, младите педиатри ги знаят, за разяждане са, с повечко желязо, те ги дават за анемични дечица, но може и без да има анемия, ако въобще не яде и стои с храната в устата. Говорете с педиатъра си, ако е от възрастното поколение разпитайте и идете при по-млад , който се интересува от тия неща. Освен това, както се споменава по-горе, в менията, детето не трябва да вижда, че това е проблем, защото започва да упорства- не ти се яде, добре, дай мама ще го изамка, ооо че вкусно, благодаря ти .... така може и десет дни, но трябва да има майката вид, че не й пука, знам доста е трудно да се докара човек, амам налага се. Последно - можете да отидете и при хомеопат и там знам че има някакви хапченца подсилващши апетита ... абе ще си намерите начина, но бъдете упорити. Успех



Тема Re: Някой от вас да има...нови [re: kaми]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано09.04.02 19:18



Незнам все още дали детето ми ще е злоядо, но аз съм била такава и е било: айде една за мама, една за тати, една за .... и така всичките роднини



Тема Re: Някой от вас да има...нови [re: Samsara]  
Авторkaми (Нерегистриран)
Публикувано10.04.02 09:37



Ние сме на 9,5месеца.Докторката ни изписа един сироп"Калергин",но няма никакъв ефект от него.Ако сте чували някакъв друг моля ви споделете,че вече нямам нерви с нея.От вчера вече яде още по малко.Пробвам всякакви варианти ,но все няма успех.Благодаря ви на всички.



Тема Re: Някой от вас да има...нови [re: kaми]  
Автор Firebird (свободна)
Публикувано10.04.02 18:15



Да не й расте зъб??? Понякога децата са доста "кисели" заради зъбите.



Тема Re: Някой от вас да има...нови [re: kaми]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано10.04.02 20:19



Калергина е за алергии - не за апетит?!?
Алергично ли е детето?

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.