Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:17 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема amiocintezaнови  
Авторmaka (Нерегистриран)
Публикувано03.04.02 12:08



Az sam veche edna stara bremenna zena i maj shte mi se nalozi sled sedmica dve da si pravja amiocinteza. Njakoi minaval li e prez tazi manipulacja da spodeli kak izglezda, kakvo se useshta i izobshto iskam da znam "podrobnosti ot potarpevsh"



Тема Re: amiocintezaнови [re: maka]  
Автор MM (lyubopitna)
Публикувано03.04.02 12:58



Ne znam na kolko si godini, no spored moyat lekar i knigite koito sum chela, riska ot sindrom na Down skacha po-ryazko chak sled 35 godishna vazrast.
Na men parviya mi ultrazvuk beshe na 11 sedmici i togava pravyat i edin taka narechen 'screening test' t.e. nyama vatreshna namesa, kazva se 'nuchal scan test'. Ne sum nayasno s podrobnostite, zashtoto ne sum medicinsko lice, no mislya che se gleda neshto v grabnachniya stalb na bebeto i saotvetno si ima tam nyakakvi standartni kriterii koito tryabva da pokrie. V rezultat na tova ti kazvat kakav e riska ot sindrom na Down kato kombinaciya ot vazrastta ti i ot rezultata na tozi screeting test. Pri men beshe veroyatnost ot 1 na 4700!! Koeto e practichekski adski malka veroyatnost. Taka che lekarkata mi preporacha da ne pravya amniosintesa zashtoto vse pak, osobeno v parvite 14 sedmici ima risk za spontanen abort. Shte imam i ultrazvuk na 21 sedmici i tam pak imat nyakakvi standartni testove koito pravyat i mogat s po-golemi podrobnosti da kazhat kakav e riska ot Down, taka che ako imat nyakakvi samneniya pak moga da resha dali iskam amniosinteza ili ne.
Vsichko e vapros i na lichen izbor sashto taka i tova dali ima nyakakvi nasledstveni prichini da se sumnyavash che deteto mozhe da se rodi sas sindrom na Down.
Spored men, i tova e edinstveno moe lichno mnenie, predi da se reshish na amniosintezata e hubavo da minesh prez vsichki vazmozhni predvaritelni testove, zashtoto nyama smisal da se podlagash prosto zashtoto si na opredelena vazrast!
Zhelaya ti uspeh i leka bremennost!



Тема Re: amiocintezaнови [re: maka]  
Автор Finch (минаващ)
Публикувано03.04.02 13:46



Освен ултразвуковото изследване за синдрома на Даун на мен ми взеха и кръв, която се изпраща за изследване в Лабораторията по Молекулярна патология в Медицинска академия. Кръвта се взима между 15 и 19 гестационна седмица от вената и няма значение кой и къде ще я вземе въпросът е да се занесе в лабораторията, където се изследват определени белтъци по няколко показателя и се изчислява степента на риск отчитайки и попълнените данни за майката в анкетна карта. Самата амниоцентеза се препоръчва за всички жени над 35 години и за тези, които са показали висок риск при скриминг теста. При нея риска за прекъсване на бременността е около 0.5% за разлика от другите методи, при които риска от аборт се оценява над 3-4%.



Тема Re: amiocintezaнови [re: maka]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано03.04.02 18:25



Аз се ограничих до кръвният тест. Лекарят ми предложи да направим и амниоцентеза но ние не се съгласихме. Не счетохме, че само фактора възраст (32) може да е показание за да направим това изследване.
Четох в един друг форум за няколко години по-млада майка родила дете с такъв синдром и бременна с второто. Защо не попиташ във него?
Става въпрос за форума на top.bg.
Пожелавам ти всичко да мине успешно!



Тема Re: amiocintezaнови [re: Debora]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано03.04.02 19:27



sestra mi mina prez dve amniocentezi.Zavisi koi gi pravi.Risk ima pri vsiaka procedura...no ako si vuv vuzrast koito e v risk..az ne bih se zamislila.Osven ako niash dostup do "nucheal lucency"i pr kakto go opisa niakoi gore.Dori tuk tova ne se pravi navsiakude.Osven tova s amnoicentezata se proveriava za vsikakvi vuzmojni genetichni (hromozomni defekti).V obshti linii minavat prez koremnata stena i vzemat malko technost ot okoloplodnia sak.Pravi se s ultrazvuk,za da gledash kude e bebeto i placentata.sestra mi kaza che e nepriatno,malko boli,no ne e "bolka za umiralka".Posle lejish vkushti za edin den i na sledvashtia den si pak na krak.
Tova za kruvnia test-pravi se AFP-alfa fetoprotein.Ne e mnogo specifichen,no sushto pomaga.
Az shte si pravia "nuchal lucency" i AFP.Ako mi predlojat amnio-ne bih se pokolebala...
no tova si e tvoe reshenie...



Тема oshte ne sam reshila [re: Debora]  
Авторmaka (Нерегистриран)
Публикувано05.04.02 16:24



Imam oshte malko vreme da reshavam. Blagodarja na vsichki za info-to.
No strashno me e shube!!



Тема patiloнови [re: maka]  
Авторdunda (Нерегистриран)
Публикувано06.04.02 23:00



mai samo az sam s ac..... zatova slu6ai kakvo mislia az....

imam niakolko spontanni aborta i sam na 30 godini - za tova biah gotova na vsi4ko.... ot niakolko godini sam v adski gaden stres i dori se biah otkazala...

v edna 4astna laboratoria vav varna mi napraviha AFP /izsledvane na kravta, po nagore se spomenava/....sled 1 sedmica mi saob6tiha 4e rezultata mi e 24 pri norma 1-15.... o6te na drugia den hvanah parvia samolet i pristignah v Sf...

sega za procedurata - az sam na mnenie, 4e 6tom sme bremenni v 21 vek e grehota da ne izpolzvame vazmojnostite na medicinata samo saradi ostareli predrasadaci.....

i taka - idva edin genetik dava ti da podpi6e6 edna deklaracia.../ne se zamisliai/...liaga6 na ku6etkata do ultrazvuka, vdiga6 si bluzkata kato za edin obiknoven pregled s ultrazvuk... lekaria, koito pravi ac oglejda beb4eto, placentata, napraskvat ti korema s edin sprei i s edna igla dostigat do okoloplodnata te4nost..... ne use6ta6 ni6to.......samo kogato iztegliat te4nostta se use6ta leko , no ne e bolka.... uveriavam te, az sam sas stra6no nisak prag na bolka i tova dava osnovanoe na mnogo hora da me smiatat za ligla, no 6tom az ne usetih bolka - zna4i nikoi niama da useti... sa sravnenie - vinagi se pazaria kogato triabva da mi se bie ne6to muskulno.....

vsi4ko trae 2 minuti - lekariat izvar6va6 procedurata dava izteglenata te4nost na genetika i s tova svar6va vsi4ko...

rezultata e gotov do mesec, sas sigurnost 6te razbere6 pola na beb4eto..

ne ostava nikakva sleda, samo ne6to kato to4ica, koiato samo ti vijda6..

az vednaga sled tova obikaliah okolo 2-3 4asa iz raiona na bolnicata, obiadvah .... razhojdah se po magazinite, za6toto triabva6e da vzema edni drugi izsledvania predi da se pribera v hotela....... ni6to ne mi stana......

po kasno use6ta6 ne6to kato dupeto sled bockane, no e po4ti nezabelejimo...

ne se strahuvai

kuraj

ako ima o6te ne6to - pitai...... na men niama6e koi da mi obiasni i me be6e adski strah...

okaza se, 4e bezhabernicite ot varna sa mi obarkali rezultata, za koeto mi se izviniavaha posle, no kato se zamislia - vsiako zlo za dobro - sega znam, 4e edno malko momi4ence me 4aka da mu izbera ime...

uspeh



Тема Re: patiloнови [re: dunda]  
АвторMonik_ (Нерегистриран)
Публикувано11.04.02 15:20



Skapa Maka ti ne si edna stara maika, zastoto stari maiki njama. Prosto ti se chuvstvas taka zaradi situazijata. Ne znam na kolko si godini no spored pravilata gena sled 34 godini pri parva bremennost e po zastrasena ot genetichni zaboljavanija na ploda. I pri vtoro dete sled 40 godisna vazrast. Amniozentezata e nai dobroto izsledvane za ustanovjavane na genetichni zaboljavanija na deteto. Ne samo sindrom na Daun i mnogo drugi. Sasto zaboljavanija svarzani s razvitieto na deteto. Napravi ja. Njama kakvo da se dvoumis. Ste vidis sled tova kakvo uspokoenie ste poluchis kogato razberes che vsichko e nared. Ste bades nai stastlivija chovek na sveta che si se spravila i s tova. Gelaja ti mnogo kasmet i uspeh. Ne propuskai vazmognostta da prokontroliras badesteto na detenzeto si. Do skoro.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.