Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема искам вече да знам...нови  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано01.04.02 16:08



Не знам има ли някой като мен тук в клуба – на етап “закъснение-на-цикъла-тест-за-бременност-посещение-при-гинеколога”, но трябва да ви кажа че е ужасно. Това чакане ще ме убие. Някой може ли да ми каже колко дни след закъснението вече може да се отиде на лекар и той да може със сигурност да потвърди?

Ако има и други като мен - още не съвсем бъдещи майки, ще се радвам да споделят техни усещания и емоции. Както и разбира се на вече настоящите майки отпреди да станат такива.

Мерси предварително.

:-)



Тема Re: искам вече да знам...нови [re: Лopa]  
Автор dara (osobena)
Публикувано01.04.02 16:16



Най-добре си купи тест за бременност. За гинеколог е още рано. А и ще се нагледаш на гинеколози през бременноста - свят да ти се завие. Преди средата на втория месец няма смисъл да те ровят (даже пак е рано - според мен) доктори. Тестовете дават 98% сигурност.

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя.....


Тема otivaj segaнови [re: dara]  
Авторmaka (Нерегистриран)
Публикувано01.04.02 17:44



zavisi kolko e dulug cykala ti. Mojata bremennost ja otkrih z test kupen ot aptekata 1 den sled zakusnenieto. No moite cykli sa dulgi. Trjabvashe da mi dojde naj kusno na 6 mart. Ne mi dojde na 7-mi napravih test i toj beshe polozitelen.
Na ginekolog otodoh sled sedmica. Naistina ot burnikane njama smisal, no puk pregleda z videozon e zadalzitelen. Dori v tazi ranna faza moze da se vidi bebe, ako ima takova razbira se. Moeto beshe edva 1 mm, no se vizdashe jasno, che e v matkata.
Vazno e ot rano da se opredeli mestorazpolozenieto mu. t.e. dali e v matkata. Ponjakoga taka moze da se ulovi izvunmatochna bremennost ( nedaj boze) i kolkoto po rano , tolkova po-dobre..
Peta, Szesta gestacjonna sedmica - veche e vreme za ginekolog



Тема Re: otivaj segaнови [re: maka]  
Авторstreg (Нерегистриран)
Публикувано01.04.02 20:45



Аз пък си направих теста на четвъртия ден от последния възможен за поява на менструацията /положителен/ и на следващия отидох на гинеколог. Да но ме прегледаха само по обикновения начин. Казаха ми за видеозон да отидя след около три седмици, т.е. шеста-седма гестационна седмица. Незнам дали е най-доброто предписание, кажете вие?

Поздрави от морето



Тема Re: искам вече да знам...нови [re: Лopa]  
Авторvercheto (Нерегистриран)
Публикувано01.04.02 20:50



s kolko dni ti zakasnjava zikala?
pri vsichki pologenija e dobre da otidech na ginekolog,te imat profesionalni testove i tam chte ti napravjat....ili si kupi kasetachnijat test koito otkriva bremennostta 10 dni sled ovulazijata a pri edno zakasnenie na zikala ot 1,2,3 sas sigornost chte pokage rezultat pol,ili otriz.



Тема Re: искам вече да знам...нови [re: Лopa]  
Автор Пaлмиpa (разнежена)
Публикувано01.04.02 21:06



след около една седмица от закъснение могат да видят бебето/ембрионален сак/ ти с вагинален ултразвук.
в деня в който трябва да ти дойде мензиса, можеш да си направиш тест -около 97% сигурност.
успех на кандидат - мама!



Тема Re: otivaj segaнови [re: streg]  
Авторmaka (Нерегистриран)
Публикувано01.04.02 21:07



Da shesta, sedma veche se vizda otlichno kartinkata e jasna. No se vizda i ot petata. Ako njamash bolki i kurvene izchakaj si nasrochenata data..



Тема Re: искам вече да знам...нови [re: Лopa]  
Автор Nea (непознат)
Публикувано01.04.02 22:53



Az naprimer otidoh na lekar dve sedmici sled zakusnenieto na manstruaciata i togava veche beshe mnogo iasna kartinkata - bebcheto si beshe tam! Predi tova si pravih testove i dvata izliazoha polojitelni, obache biah tolkova razvulnuvana, che napravo ne mojeh da poviarvam dokato ne vidia s ochite si na monitora na ehografa. Voubchte biah goliama kartinka dopredi 1 mesec (kogato razbrah sus sigurnost). Mislia che mojesh da si napravish test, nezavisimo kolko ti zakusniava. Edna priatelka si e pravila na sledvashtia den sled oplojdaneto i testa e pokazal polojitelen. Taka che .... USPEH!!



Тема Re: искам вече да знам...нови [re: Nea]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано02.04.02 00:08



vsichko tova e viarno,no nima smisul da se hodi na lekar po-rano ot 6-7 sedmici zashtoto togava moje da se vidi surdechna deinost...tova e po vajno ot prosto sak-a.
Kaji kaluv shte e rezultata.Obiknoveno 10 dena sled koncepciata(ovulaciata v sredata na cikula) mojesh da imash + test.



Тема Re: otivaj segaнови [re: maka]  
АвторZori (Нерегистриран)
Публикувано02.04.02 12:40



Predpolagam sa ti kazali da otidesh "4AK" 6-7 sedmica, zastoto po-rano poniakoga e trudno da se widi ploda, a se vivda samo plodnia sak. Za po-sigurno, i za da ne te izplashat, 4e imash anembrionalna bremennost (kakto s men se slu4i) po-dobre poslushai lekaria si.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.