Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кой е като мен?нови  
АвторBella (Нерегистриран)
Публикувано28.03.02 10:44



Привет на всички!
Клуба е наистина страхотен! Бих искала да ви попитам има ли някое момимиче бременно като мен в четвъртия месец за да мога да обменя мисли.Не бих се отказала и от съвети на по-знаещи! Ще ми бъде много приятно да си говоря с вас.Благодаря ви за вниманието предварително!



Тема Re: Кой е като мен? [re: Bella]  
Автор Pisanka ()
Публикувано28.03.02 11:51



Zdrawei,
bremenna sam w kraja na tretija mesac i s udowolstwie bich ti otgoworila na waprosi ako imasch takiwa. 4estno kazano az osche ne moga da se wazpriema kato bremenna, zashoto oshe ne mi li4i, a i ne mi e losh(slawa bogu)



Тема Re: Кой е като мен?нови [re: Pisanka]  
Автор sweetboy_mama ()
Публикувано28.03.02 12:09



Тази седмица влязох в четвъртия месец. Терминът ми е на 16 септември. Освен бебето в корема, имам и едно момченце на 3 г. и 9м.



Тема Re: Кой е като мен?нови [re: sweetboy_mama]  
АвторBella (Нерегистриран)
Публикувано28.03.02 12:39



И аз си имам две момиченца,но те са вече големи.Родиха се по време на следването ми.Отдавна исках да имам още едно дете ,но все отлагах.Сега съм на 32 и малко се притеснявам а ми се струва че и всичко съм забравила.Като че ли преди между изпитите не ми оставаше много време да мисля за това но сега ми се въртят най-различни мисли.С удоволствие бих изслушала съвети относно това какво се прави в четвъртия месец,можеш ли да ходиш на фитнес или тенис как да се храниш и как можеш да си най-полезен за бъдещото си дете......



Тема През септември ще има да се черпи;)) (дай боже!;)нови [re: Bella]  
Автор Tinkerbell (понякога фея)
Публикувано28.03.02 13:39



Добре заформяме клубчето на септемврийските бебета. Аз още не мога да се оправя с месеците. С лунарните е ясно, но календарните....Аз си мислех че съм в четвъртия от една седмица насам, а Sweetboy_mama, която е с термин точно една седмица преди мен, каза че току що е влязла....А и в книжките не са на едно мнение. Ама пък седмиците ми се броят лесно - бебчето е правено седмицата по Нова година;))
А за спортовете май първо гинеколог трябва да даде ОК sign;) Иначе за фитнеса знам, че има специални упражнения разрешени за бременни, но аз не познавам жени, които са ги правили. Може би някой с повече опит ще каже;)

Вчера мармалад, утре мармалад, но никога мармалад днес


Тема Re: Кой е като мен?нови [re: Bella]  
Автор lYl (Вечността)
Публикувано28.03.02 15:16



Я, и аз съм на 32 години, с две попораснали дъщери. Само дето очаквам да родя в средата на август месец.

Мисля, че щом се чувстваш добре не е хубаво да се обездвижваш. Но е разумно да се намели натоварването и да се подбират упражненията в съответствие със състоянието ти. Ако държиш да продължиш с фитнеса и добре да се консултираш със специалист. Мнението на гинеколога също не е без значение. А за храната - просто се храни пълноценно, без да гладуваш, без да преяждаш.

Духът е, който дава живот.


Тема Re: Кой е като мен?нови [re: Bella]  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано28.03.02 18:21



Супер, явно сме много, все си представях как само на мене ми е трето дете :-) На 23 септември ми е терминът, сега съм в 15 г.с., скоро ставам на 27, имам син почти на 6 и дъщеря почти на 5 :-)
Нямам никакво време за спорт - след децата полекичка докато си карат колелата...



Тема Re: Кой е като мен?нови [re: ET]  
Автор sweetboy_mama ()
Публикувано29.03.02 12:52



Ама вие направо ме изумявате! Толкова мами с по две деца, пък сте се решили и на трето- бравос! Три деца е моята мечта, която засега осъществявам наполовина.

Може би разминаването в месеците идва от това, че аз броя действителните седмици на бременността, а не от последната менструация. Така ми е по-удобно, защото в действителност бебето си расте и промените стават съобразно реалната му възраст в корема.

За съжаление изобщо не спортувам (и преди). Като гледам сина ми как кара колело, и на мен ми се приисква, но първо нямам, и второ ме е страх, че ще падна. Иначе не си разрешавам много-много да се "втелявам" в бременността си, и да си призная, все още подтичвам подир автобусите, когато се налага!. Гледам да не вдигам малкия (слава богу, вече не се и налага, но нолаи знаете, винаги все ще се намери някакъв повод да си ги гушнем в нас). Следя да нямам болки или напрежение в корема, и това е. Иначе относно спортовете, знам със сигурност, че се препоръчва плуването. Също така, в книгата за бременни, която имам, пише, че ако жената е свикнала редовно да упражнява някакъв спорт, може известно време да продължи, но само за удоволствие и без да се преуморява. Вредни са спортовете, в които има усилено тръскане на матката, а също и гимнастика, която включва коремните мускули (поради опасност от предизвикване на контракции). За подготвяне на мускулите на перинеума с цел по-леко раждане има други, специални упражнения.
Ще се радвам и по-нататък да ви "чувам" в клуба! Хайде, лека бременност!

Милена



Тема Re: Кой е като мен?нови [re: Bella]  
АвторZori (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 14:39



E, i az sum niakyde v 4-ia mesec. Terminut mi e na 3 septemwri. Tova ste mi e vtoro detence. Imame edna gospojica (Evelina) na 5 g. 10 m, mnogo gorda i dovolna, 4e ste stava kaka. Neprekusnato mi gali i celuva korema. Samo ne znam kato doide bebeto da li ste e taka ili ste bude luda revnost.



Тема Re: Кой е като мен?нови [re: Bella]  
АвторVale (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 15:24



Zdraveite
Bremenna sum s purvata si rojba i sum na 18 navur6eni sedmici (t.e toku 6to navliazoh v 5-ia mesec). Tova, koeto moga da spodelia za izminalia 4-ti mesec e, 4e zapo4nah da use6tam beb4eto si (o6te prez 15-tata sedmica) i to mnogo 4esto. Spored doctora e dosta rano za "pro4uvane", no faktyt si e fakt
Sega se radvam na neprekusnato ritane i igra. Korem4eto mi e kato sportna zala




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.