Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:20 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Запек - помогнете!нови  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано25.03.02 19:41



Бебето ми има страхотен запек и вече не знам какво да я правя. На смесено хранене е и в последната седмица изобщо не ака сама, а само с клизми. Иначе се напъва често и понякога повече от 1/2 час.
Пробвах следното:
- клизми с термометър;
- разтваряне на адаптираното мляко с отвара от овес;
- Чаена лъжичка сироп Дуфалак;
- разтриване на коремчето по часовниковата стрелка;
- разхлабващ чай Blevit-L

Нещо друго да предложите? При клизмите колко може да се вкара термометъра? Чували ли сте нещо за клизми с индрише или мушкато? Има ли някое адаптирано мляко, което разхлабва?



Тема Re: Запек - помогнете!нови [re: Samsara]  
Автор River_ (доброжелателна)
Публикувано25.03.02 20:31



И ние имахме такъв проблем преди време, даже пуснах такава тема. Разликата май е само, че моя е само на кърма, иначе пак така акаше през 3-4 дена. И аз почнах редовно с термометъра, но се отказах, защото нямаше полза пък и ме беше страх да не свикне да ака само по този начин. След като прочетох мненията по темата се поуспокоих. Като че ли всяко бебе минава през такъв "запечен" период. Ние вече го минахме и сега си ака редовно, дори понякога и по 2 пъти на ден! Нещата се оправиха от самосебе си. Дано и при вас скоро нещата да се нормализират. Иначе не знам какво още би могла да направиш.




Тема Re: Запек - помогнете!нови [re: Samsara]  
Авторqq (Нерегистриран)
Публикувано25.03.02 21:00



na kolko mesetsa e bebeto
ima razlika dali e na karma ili ad. mlqko



Тема Re: Запек - помогнете!нови [re: qq]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано25.03.02 22:06



Бебочката е на 21 дни и се храни смесено - едно хранене и е кърма, следващото е с адаптирано мляко.



Тема Re: Запек - помогнете!нови [re: Samsara]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано25.03.02 22:10



А какво е млякото?
Пробвай във водичката за пиене да сложиш малко захар, при нас това беше най-успешно в редките случаи на запек в първите месеци.



Тема Re: Запек - помогнете!нови [re: Samsara]  
Автор LiaLia (Lia)
Публикувано25.03.02 22:10



Ох, проблем си е това запекът...и ние савсем наскоро бяхме така...
от всички изброени средства нищо ли не даде ресултат? Всички казват, че отварата от овесени ядки е много ефективна....
А кажи на каква марка мляко сте?
Може да пробваш да му смесваш нормалнот мляко с такова дето е с/у запек.... 1:1 но зависи коя марка ползваш, повечето марки имат освен нормалното мляко, друга разновидност срещу запек и повръщане.На Фризолак има такава разновидност - Фризолак Комфорт, на Нутрилон, също има такава разновидност....не знам ти какво ползваш...
ние първо бяхме на Фризолак и аз така ги комбинирах и даваше известен резултат.... после (преди 2 седмици) минах на Нутрилон, сега си ползвам нормалното мляко, не съм смесвала с другата разновидност, но почнах със сокчета от круша и те помагат.
Но има все още периоди на запичане, после се оправя за няколко дни , после пак по 48 часа запек....
та пиши ти как е при вас, но не се тревожи много, ще му намериш цаката, аз много се тревожех, ама почнах да се не връзвам толкова...явно претръпва майчинското сърце
....



Тема Re: Запек - помогнете!нови [re: Samsara]  
Авторlea (Нерегистриран)
Публикувано25.03.02 22:12



Frizovom -deistva i slabitelno.Bih te posyvetvala dva dena samo da kyrmish prez dva chasa i da vidish dali shte stane dostatychna kyrmata .Ako e spokoino bebeto prodylji edna sedmica i vij kolko e naddalo samo na kyrma.Ne pravi klizmi ,zashtoto moje da prestane syvsem samo da se izhojda bebeto !



Тема Re: Запек - помогнете! [re: Samsara]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано26.03.02 11:15



Ako zapekat prodalgava poveche ot 5 dena(pri izkustveno hraneni bebeta) togava triabva da se pravi neshto. Ne znam pri teb kak e? Procheti v knigata na dr. Spok ako ia imash. Pri karmenite deca i edna sedmica ne e problem. Zashto ne opitash s prevarena vodichka sutrin rano kato se sabudi bebeto?? Moge i da podeista...:))Uspeh!



Тема Re: Запек - помогнете!нови [re: Samsara]  
АвторSmiling (Нерегистриран)
Публикувано26.03.02 11:45



Moje da e ot mliakoto ... moje bi e dobre da go smenish
mnogo e nepriatno - znam ...
znam niakoi slagat malko parchence sapun i dejstva, ako 3 dena ne aka - opitajm dava rezultat, no ne e hubavo da svikva ...
uspeh!



Тема Re: Запек - помогнете!нови [re: Samsara]  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано26.03.02 13:45



Помисли с какво си храниш детето, преди да си чудиш как да му освободиш червата. Запекът не е нещо безобидно и проблемът ти не е как сега да го изходиш, а къде си сбъркала с храната. Бягай на лекар и питай за варианти да не му претоварвяш известно време стомахчето. Има банка за майчина кърма в Западен парк, моите деца така ги дохранвах до половин година и първия запек го видяхме с киселото мляко. Цените са нормални, а дарителките не са от Факултета, както ме плашеха разни кокошки. И забрави за клизмите, правиш й зорлем лениви червата. Овесена вода става - захарта запича - питай си лекарката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.