Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Обичаи и обреди!нови  
Автор Debora (без титла)
Публикувано04.03.02 22:09



Кой ще започне да разказва.
Бременност, раждане.
Погача, кръщавка и т.н..



Тема Re: Обичаи и обреди!нови [re: Debora]  
Автор nedaneda (с интерес)
Публикувано05.03.02 10:53



strachotna ideia - ako znaesch samo kak schte se vazpolzvam ot tozi "spisak" - nali se gotvia da se prisaedinia kam vaschiia prekrasen krag na mamite.



Тема Първото подстригваненови [re: Debora]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано05.03.02 11:10



При първото "ритуално" подстригване на бебето му се дава да стиска в юмруче монета, за да му върви на пари.



Тема Re: Първото подстригваненови [re: Samsara]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано05.03.02 11:18



като предполагам внимаваш да не я налапа междувременно:)))



Тема Re: Първото подстригваненови [re: Samsara]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано05.03.02 11:47



а какво озна4ава подсригване?
щото ние ве4е му кръцнахме няколко косъм4ета...
дали сме изпуснали? :(



Тема А кравая на кръста..нови [re: Debora]  
Автор Дpaka (фитилджийка)
Публикувано05.03.02 11:59



това не ми е особено ясно кога се прави. Чувала съм че целта на този обред е да придобие кръстчето на бебето по-голяма стабилност. Прави се преди прощъпулника мисля.

Знаете ли повече подробности за това?

-
Обещавам ти дълъг живот. Най-малкото по-дълъг, отколкото ако продължаваш да се мотаеш наоколо.


Тема Re: Първото подстригване [re: Samsara]  
Автор dara (osobena)
Публикувано05.03.02 13:54



Аз пък знам, че при питата на 40-тия ден в центъра на питката върху една кърпичка се събират монети. Всяка жена (защото на питата нали има само жени) оставя монети и после тази кърпичка с парите се завързва и се поставя под главата на бебето - под възглавницата или дюшечето. И след това с тези пари се купува нещо за детенце. Нещо дребно може да е, но да е специално за детето.

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя.....


Тема Re: Първото подстригваненови [re: userkata]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано05.03.02 21:16



Дъщеря ми я подстригаха за първи път на кръщането - на 9 месеца и малко. Не й дадохме монетка да държи. Но пазя косата.
Аз знам, че бременни не бива да се подстригват - и двата пъти бях пуснала едни дълги, дълги коси...Било лошо за бебето, ако се подстрижеш.
А за различните обичаи май е малко различно из различните краища на БГ. На погачата например аз слагах парите и хляба на най-високото място в къщата, като кърпата не се завързва нито много здраво, нито много хлабаво за да не е нито стиснато детто, нито широкопръстето :)))

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: Първото подстригваненови [re: Shanya]  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 22:00



а сега де - шах с пешка!
ама наистина ли бременни не трябва да се подстригват, защото аз вече 3 пъти се подстригвам!!!!!!
какво ще му стане на бебето ми сега?????
ама това съвсем сериозно ли е?
изобщо не ми е до майтап, аз съм болезнено чувствителна на тази тема, и направо се охахавям от подобни работи!



Тема Palmira,нови [re: пaлмиpa]  
Автор pat (непознат)
Публикувано05.03.02 22:28



nadiavam se tova malko da te uspokoi-v USA vsichki bremenni se podstrigvat(ne sa i chuvali daje za nashite balgarski predrazsadaci).Ta ne se zamisliat mnogo,mnogo i si gi rajdat (podstrigani) sredno po 3 broia.
Uspokoi se i ne cheti mnogo taia tema




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.