Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:48 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Гадене и повръщаненови  
Авторfredi (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 08:31



Момичета, кога започна да ви се гади, аз съм бреманна в 4-та седмица и от 2 дни нищо не мога да хапна, постоянно ми се гади.....



Тема Добре дошла :)нови [re: fredi]  
Автор Дpaka (фитилджийка)
Публикувано01.03.02 10:39



тук в клуба Лека бременност ти желая и едно прекрасно бебе

Сега за гаденето и повръщането. При мен от 7-мата седмица започна гадене обикновено сутрин, но с повръщането се разминах. След 5-я месец започнах пак със стомашните неразположения. Гадене + повръщане и така до няколко часа преди да родя .

Доколкото съм контактувала с бременни около мен, това е нещо индивидуално за всяка жена. Има жени, които не са усетили че са бременни, има такива, които казват " Още след като зачена почвам да повръщам".... А аз пък бях патологичен случай.... никакви диети и лекарства не ми помогнаха....

Все пак това си е кофти работа и дано при теб това е в поносимите граници и да отшуми до месец-два.

-
Обещавам ти дълъг живот. Най-малкото по-дълъг, отколкото ако продължаваш да се мотаеш наоколо.


Тема Re: Гадене и повръщаненови [re: fredi]  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 11:07



е, без да се стряскаш - това те чака поне до края на 3тия месец. Аз с тази бременност бях зле до 4-тия, и дори съвсем отскоро започнах да пия нормална вода- и от нея преди ми се гадеше....
но поне не съм повръщала.
желая ти лека, доколкото е възможно бременност....



Тема Re: Гадене и повръщаненови [re: fredi]  
Автор MM (lyubopitna)
Публикувано01.03.02 13:03



Zdravey
I na men zapochna da mi se gadi oshte ot samoto nachalo, gore dolu v ot denya na propusnatiya mi menzis. No pri men obiknoveno vseki menzis e svarzan s leko gadene taka che tova may e dosta razlichno pri vseki.
Sega sum veche 13-ta sedmica i zapochva da otslabva leko, no hich ne e priyatno. Vse pak imah kasmet che ne povrashtah mnogo, no samoto gadene e machitelno i pri men beshe nay-zle vecherno vreme.
Az byah otvorila edna tema "Gadene i urigvane..." taka che mozhesh da vidish otgovorite ako se porovish v arhiva, ima polezni saveti. Obshto vzeto zdravoslvnoto i razumno hranene e nay-dobroto reshenie. Az nikoga predi ne sum imala problemi s hranosmilatelnata sistema i v nachaloto leko se byah podtisnala ot neprekasnatoto gadene, zapek, urigvaniya i cyalostnoto chustvo na stomashna nerazpolozhenost. Razpravyah dori na muzha mi che imam chustvoto che nyakoy e zavzel moeto tyalo i go chustvam savsem chuzhdo
No kato znam che vsichko tova e v imeto na edno sladko bebence i se uspokoyavam.
Pozhelavam ti priyatna bremennost.



Тема Re: Гадене и повръщане [re: fredi]  
Автор thebee (непознат)
Публикувано01.03.02 14:04



Pri men gadeneto zapochna oste purvata sedmica i taka do karaia na 3-tia mesec. Osobeno sutrin nai-silno, dori ne mojeh da si izmia zubite bez risk da povurna. V kraina smetka svalih 4 kg. Edva sega v 5-tia zapochna da mi idva apetita i da se hrania sto gode normalno bez da izpitvam otvrastenie ot hranata i osobeno mesoto.
Skoro ste sviknesh sus tova sustoianie kolkoto i nepriatno da e, ste razberesh sama za sebe si kakvo da hapvash, tui-kato pri vseki e individualno i polojenieto ste se pooblekchi. Az naprimer imah momenti v koito iadiah samo sirene i hliab.



Тема Re: Гадене и повръщаненови [re: thebee]  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 14:28



хм, и аз изкарах тая диета с хляба и сиренето. а от месото само като го гледах, дори не, само като говореха около мен, ми се повръщаше.
сега съм в 21 седмица, мина ми, и ох, хапвам като Алф - от всичко по много!
А сладоледа, айде да не ви разправям, че....




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.