Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:38 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема УЖАСНО неспокоен нощен сън  
Автор ellion (sancta)
Публикувано26.02.02 21:55



Мили майчета, изпаднала съм вече почти в паника. От около 2 месеца Криси спи влудяващо зле през нощта (покрай него и ние). Просто е символично да казваме, че спим въобще...Общо с мъжа ми ставаме около 10 пъти на нощ. Започва да се буди някъде около 1 час след като е заспал след вечеря, и то с писъци и рев, а му личи, че му се спи жестоко. Като пийне малко вода, заспива моментално (понякога), друг път след намазване с Calgel. На всичкото отгоре се върти много - направо се премята из цялото креватче, все едно не си намира място.
Едното ми подозрение е свързано със зъбите (засега има само два долни), но горните венци са леко набъбнали, ама все не излизат и не излизат! Другото, което ме смущава, е че, понеже си записвам какво яде, установих, че най-тежко е положението, когато вечер пие мляко (НАН 2). Имам чувството, че му се плиска из стомахчето и му тежи. Затова започнах понякога вечер да давам по-гъста храна - кисело мляко с бисквити или каша, и тогава спиме относително по-спокойно (всичките). Третото, което си мисля, е, че е жаден. Ама нормално ли е през нощта да пие толкова вода (почти 150 ml) ?? Той и през деня като си види шишето започва да подскача от нетърпение...
Моля ви, дайте някакъв съвет или поне споделете как е било при вас на тая възраст (10 месеца), че вече направо ми се крещи



Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: ellion]  
Автор rain (absurdna)
Публикувано26.02.02 22:06



Na 10 meseca e malko chudno da ima takuv nespokoen sun . Edva li sa koliki no moiiat suvet e da pitash doktora i da se smeni mliakota. Spokoino moje da iade zakvaseno mliako vecher. Deteto niama prichina da ojadnava tolkova mnogo prez noshtta. No ako mu se predlaga voda shte pie. nai verioatno e ot zubkite



Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: rain]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано26.02.02 22:17



Вода му предлагам, защото не знам какво друго да му предложа, след като дори не си е изпуснал биберона от устата. И като станем 10 пъти през нощта по няколко глътки и хоп, на сутринта - шишето изпито. Забравих да кажа, че сутрин се събужда изключително бодър, весел и игрив и през деня няма никакви тревожни симптоми, освен че непрекъснато си бърника по венците.



Тема Същото е и при нас!нови [re: ellion]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано26.02.02 22:36



Все едно нашият проблем описваш! Ние обаче ядем специално мляко заради риска от алергия, така че не мога да му давам кисело мляко. Но му правя бисквитки с неговото си мляко и след това си допива останалите 200 мл. В началото имаше ефект, но вече пак не :( И аз все си мисля, че са зъби, но не съм сигурна. На 9 месеца сме. Надявах се да минем на 4 хранения вече, но няма как да стане при положение, че напоследък трудно издържа до след 5:30 за сутрешната закуска. Не би трябвало да е гладен, по-скоро заради многото будения решава, че това е и си чака яденето.
Дано да се намери някакво решение, че наистина не се издържа :(



Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: ellion]  
Авторsila (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 00:01



ne iskam da te plasha no ako deteto ti pie mnogo voda i e nespokoino i plache moze da ima diabet.
oh dano ne te oplasha mnogo. nai dobre se konsultirai s lekar.



Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: ellion]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано27.02.02 00:38



най-вероятно са зъбките. Щом доста чеше през деня венците... На нашият Ташунко само първите два избиха трудно, сега има още два - те по-нормално избиха, но много чеше - всичко е в устата. Аз престанах да му давам адаптирано мялко вечер, защото той отказва да го пие. Яде вечер зеленчуково пюре обикновено или супа. Сънят си му е от край време неспокоен и се буди поне 2 пъти нощем (понякога и повече). Пие винаги мялко - вода не иска. И така като гледам мляко вече пие самп нощем. Педиатърката каза, да не го храня нощем, но той много плаче. През деня също е бодър..
Не си спомням с дъщерята да съм имала такъв проблем - тя си имаше такъв здрав сън, че след два месеца, само 3-4 пъти ми се е будила нощем. Да не би да е нещо специфично за момченцата (и Милена има момченце).
Много писане стана, но ако продължава да е толкова неспокоен, аз бих питала лекар - просто за застраховка

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: ellion]  
Автор dara (osobena)
Публикувано27.02.02 08:58



Аз също си мисля, че е от зъбките. За диабет просто е малко пресилено да се говори. Малките деца пият много вода по принцип. Даже колкото повече пият, толкова по-добре. От педиатри знам, че минималното количество е 250 мл на ден. Ако е до 750 мл не бива да се тревожиш. Дъщеря ми пиеше по около 1 - 1.5 л. и аз се бях притеснила много, водихме я по доктори и тогава ми ги обясниха тези неща. А и има дечица, които просто има лош сън. Моят син е на 1 г. и 6 месеца и още се буди нощем. Знам, че хич не е приятно, но се надявам с времето да мине. Дъщеря ми започна да спи нормално чак като направи две години.

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя.....


Тема относно многото воданови [re: dara]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано27.02.02 18:46



Съгласна съм с теб относно водата. Синът ми като бебе пиеше много вода - нощем се е случвало да зареждам наново бутилката.
Наплашихе ме, че могло да бъде диабет или пък проблеми с бъбреците та напразно влачих детето на доктори и изследвания за да ми кажат че всичко си му е наред.
Има деца които обичат повече вода отколкото другите.
Той и до днес е такава жаба - види ли вода не спира докато не види дъното.



Тема за диабетанови [re: Debora]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано27.02.02 21:30



Понеже и аз знам, че многото вода (силна жажда) е един от симптомите за диабета, дали знаеш други признаци, за които трябва да следя? Питах днес лекарката ни - тя каза, че на годинка като му правят стандартните изследвания за кръв ще провери и кръвната захар - по-рано нямало смисъл да го боцкат. И на мен не ми се иска да тръгнем по доктори, защото това си е някакъв омагьосан кръг и ужасен стрес, и понеже ти каза, че си водила Марти, дали не знаеш нещо повече?



Тема Защо на годинка?нови [re: ellion]  
Автор Flash (минаващ)
Публикувано27.02.02 21:37



Нас ни боцкаха сега на 6-тия месец.
Всички във Варна ги боцкат...
Вас не ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.