Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:06 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Бременност и хранененови  
АвторУpcyлa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.02 15:04



Вече пуснах този постинг в ДИЕТИ, после открих вашия клуб, така че приемам всякакви съвети за хранене по време на бременност. Положих много усилия да отслабна преди да забременея, сега съм бременна във втория месец, и вече съм качила 2 килограма.Интересува ме дали мога да постя, дали мога да правя разтоварни дни. Какво мога да ям без да се притеснявам. Постоянно съм гладна....
Тежа 85 килограма, висока съм 170!
ути



Тема Re: Бременност и хранене [re: Уpcyлa]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано25.02.02 15:22



Хапвай си по няколко пъти през деня, но малки порции - повече плодове и зеленчуци, нищо пържено, никакви пастички и торти, по-малко манджи. Може да наблегнеш на супите без застройка, пълнозърнест хляб, всякакви яденета с ориз, задушени зеленчуци. Сладкиши по малко и то ако не успееш да залъжеш желанието за сладко с плодове.
Според мен да се говори за отслабване докато си бременна изобщо не стои на дневен ред. Като родиш, ако искаш спри да ядеш, но сега няма как. Може просто да не "ядеш за двама", което според мен е чиста проба селска дивотия. Освен това и по време на война, когато не е имало какво да се яде, са се раждали здрави и силни деца - детето си взима всичко от твоя организъм, само че може да те налегне някоя авитаминоза, най-добре се консултирай с гинеколога си.
За постенето - ОК за известно време, но ще трябва тогава да ядеш ядки и зърнени храни.
Абе да не ти пука, манекенка и без това никоя бременна не е станала, като родиш, ще отслабнеш, сега е много по-важно да си спокойна!!!

Поздрави:
Карли



Тема Re: Бременност и хранененови [re: Kapли]  
Авторmedel (Нерегистриран)
Публикувано25.02.02 15:47



Moga samo da se priseedinja kam mnenieto na Karli !!!

Prosto izbjagvai da jadesh shokolad i drugi sladki neshta. Sashto vnimavai da ne jadesh kasno vecher. Becherjai do ca. 18 zasa. Vsichko sled tova samo se naslagva i ne moje da se preraboti ot stomaha.
Ako te hvane glada, gledai da jadesh plodove!

Molja te ne gladuvai, zashtoto posle shte sajaljavash, ako stane neshto s bebeto.
Chuvala sam che se stiga do anomalii.

Ciao, ciao!



Тема Re: Бременност и хранененови [re: Уpcyлa]  
Авторwitch (Нерегистриран)
Публикувано25.02.02 17:16



Хубавото на тая бременност е, че хващаш всички пролетни, летни и есенни плодове и зеленчуци и можеш да се разхождаш много навън, което в случая ти помага. Според мен хапвай начесто и по малко - организма сам си показва. А за ядките знам, че не е добре да ядеш фъстъци. А .. и също да не прекаляваш с прясното мляко, ако го обичаш де За шоколада съм съгласна ... а ако си луд фен на кафето и пиеш по цял ден има супер Jacobs - Day & Night разтворимо. Успех!



Тема Re: Бременност и хранененови [re: medel]  
Автор MM (lyubopitna)
Публикувано25.02.02 17:24



I az sum napalno saglasna s Karli. Ne biva da se gladuva - inache vredata shte e nay-veche varhu teb, bebeto e vinagi parvoto koeto vzima neobhodimite veshtestva ot tvoya organizam. No naistina i 'yadeneto za dvama' e izostanalo ponyatie. Edna bremenna zhena ima nuzhda ot samo okolo 500 dopalnitelni kalorii na den nad normalnite za povecheto zheni (1500). Nay-vazhnoto e da si razumna da se hranish zdravoslovno i bez da se lishavash ot osnovnite - vaglehidrati, beltachini, maznini, vitamini, minerali.
Shtom si v nachaloto na bremennostta e vazhno da si nabavyash dostatachno 'folic acid' (toy e edin ot B vitaminite i mnogo vazhen za pravilnoto razvitie na deteto i osobeno grabnachniya stalb). Namira se nay-veche vav vsichki zeleni zelenchuci (zele, grah, zelen bob, brocoli i t.n.) osven tova v palnozarnest hlayb, oveseni yadki, i t.n. Ako mislish che ne vzimash dostatachno ima i vitamini - lekaryat ti mozhe da ti preporacha specialni kombinirani vitamini za bremenni. Gleday da piesh dostatachno mlyako - obezmasleno nay-dobre, a i kiselo mlyako zaradi calciuma.
No dieti za otslabvane izobshto ne se preporachvat. Puk i povecheto mayki koito poznavam i koito veche sa rodili otslabnaha dosta parvata godina sled razhdaneto. May edno dete e nay-dobriya fitness regim za edna zhena
Kolkoto za sladkite neshta i az sum chuvala che tryabva da se izbyagvat. Ima risk po vreme na bremennost da se razvie edin vid diabet koyto sled tova izchezva,no chovek prosto tryabva da vnimava. Dori i s plodovete, kolkoto i da sa polezni, te sashto imat plodova zahar i ne biva da se prekalyava. Imam predvid che ako piesh samo plodove sokove naprimer (7-8 chashi na den) + 7-8 ploda na den, e dobre pone chast ot sokovete da gi zamestish s voda. I prosto da izbyagvash da yadesh samo plodove s visoko sadarzhanie na zahar (kato grozde naprimer).
Leka bremennost i hich ne se pritesnyavay za tova kak izglezhdash! Bremennite zheni za privlekatelni imenno zashtoto imat chudesni zakragleni koremcheta



Тема Re: Бременност и хранененови [re: Уpcyлa]  
Автор Finch (новак)
Публикувано25.02.02 18:54



Не знам дали съм критерий, но това е горе долу менюто ми:
Закуска: Овесени ядки или Мюсли /80гр.+2части вода и 1 част мляко/ ~ 400 калории
Обяд: Зелен боб, Зеленчукови супи, Задушено прясно зеле, моркови, карфиол, праз, Пилешко месо,/нещо от всичкото/
Вечеря: Кренвирши, Печени червени чушки, Кисело мляко, Салата от прясно зеле или италианска салата, задушени зеленчуци
Хляб - ръжен
Сирене и извара с всяко ядене
Плодове много и по всяко време като наблягам на ябълките...
Много са полезни, но аз не ги понасям копривата, спанака, лапада...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.