Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема музика и бебета  
Автор Пaлмиpa (разнежена)
Публикувано24.02.02 19:03



имате ли представа бебетата как реагират на музика, искам да кажа по време на бременността. защото на моето като му пусна музика, и почва да "кърши снага", така де, да буйства. а пък аз все си мислех, че се успокояват.
и още нещо - каква специална бебешка музика им пускате след като се роди, чух, че продавали дискове с бебешка музика, и заспиват ли наистина?



Тема Re: музика и бебетанови [re: Пaлмиpa]  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано24.02.02 19:21



as byah chela che obichat vivaldi i taka dokato byah bremenna si slushahme godishinite vremena. kupih i dve kasetki s nemski destki pesnichki i dashterya mi naistina mnogo si gi obicha. iskah i ot Bg d ami pratyat no maika ne namerila nishto takova.
tvoeto bebche koga shte se rodi?



Тема Re: музика и бебетанови [re: Пaлмиpa]  
Автор Дpaka (фитилджийка)
Публикувано24.02.02 22:30



Когато бях бременна с първото ми дете, тъкмо беше излязъл един мултимедиен албум на Ванеса Мей... Бях й луда фенка и целодневно случах нейните изпълнения.... Когато Мария беше на около 8 месеца я забелязах как един ден играеше на детското столче... аз слушах любимата ми Ванеса.. а Мими се клатеше в такт и се смееше .....

Аз си падам по рок музиката... както некои казват жици... Съобразявах се по време на бременността ми с този мой вкус, защото силните басове удрят точно в диафрагмата, а знаем че бебчетата са на сантимерти от нея....

Може някаква нежна музика... която да успокоява и майката и детето.... Ама аз слушах с втората си бременност много Хелоуин... но не спиид изпълненията им... а балади...

-
Обещавам ти дълъг живот. Най-малкото по-дълъг, отколкото ако продължаваш да се мотаеш наоколо.


Тема Re: музика и бебетанови [re: magi]  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано24.02.02 22:32



ние сме за края на май месец.
моето бебе е луд фен на Вики Леандрос, тогава реагира адски бурно, и най мрази протяжни мелодии.



Тема Рок и т.н. :)нови [re: Дpaka]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано25.02.02 12:24



И аз съм си рокаджийче, а и мъжът ми (е, не разни много тежки неща, но все пак, а и Хелоуйн влиза в групата на любимите :)) Та докато бях бременна почти не слушахме такава музика. И все пак знам на какви неща реагираше - на нежна музика (балади и т.н.) не толкова, класиката определено го успокояваше, а ритмичната музика, на която и аз си тактувам го караше да танцува вътре :) Много забавно беше :)



Тема Re: музика и бебетанови [re: Пaлмиpa]  
Автор alabin (новак)
Публикувано25.02.02 14:40



Vivaldi - naj-dobre - i vsichko, koeto e melodichno! Uspeh!

Пътят към ада е осеян с добри намерения!


Тема Re: музика и бебетанови [re: Пaлмиpa]  
Авторwitch (Нерегистриран)
Публикувано25.02.02 16:41



Нашият син на 2 месеца чу "Я кажи ми облаче ле бяло" и много я хареса - дълго време стоя притихнал и се услушва :-) Аз мисля, че мелодичните песни най-много им допадат



Тема Re: Металика и бебетанови [re: Пaлмиpa]  
Автор Пeнka (такава една....)
Публикувано25.02.02 16:52



Най-странното за мен беше онзи ден, мъжът ми пусна металика в колата и на щерка ми много й хареса...взе да се киндилка цялата:-)))
Май само аз не си падам по Металика в това семейство

Аз знам, че нищо не знам.....


Тема Ще бъде ли някоя от васнови [re: Пaлмиpa]  
Автор Flash (минаващ)
Публикувано25.02.02 21:57



така любезна и да ми обясни, защо е трябвало по време на бременността си да слушам Вивалди?
И това, че сина ми не обича пилешки дробчета има ли връзка с факта, че докато го носех в себе си нямах даже радио в квартирата?...и годишните времена си ги гледахме само през прозореца?
И какво да очаквам от дъщеря си след като изобщо не се опитах да отгатна музикалните и вкусове и и досаждах с ACDC, Sade, Клайдерман, Куин, канал Ком, MTV и кой знае какво още в някое такси?
Нищо лошо наистина...само дето ми стана смешно!



Тема Re: Ще бъде ли някоя от васнови [re: Flash]  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано26.02.02 00:08



хей, хей, хей, по- спокойно , please!
Аз например до умопомрачение трябва да слушам класическа музика, само защото мъжа ми и е върл почитател , но не смятам да налагам това на бебето си. Макар сина ми да се чувства чудесно като я слуша, макар да е само на 9 години.
Аз например обожавам френските шансони, но честно казано не съм може би достатачно съвременна за да слушам Металика , и ей такива музика, от която ми настръхват косите.
Всичко е въпрос на вкус, но аз лично нямам особено какво да правя, та се занимавам с разни там баналности като музики за бебето, направо съм се вманиячила на тема "бебето". Със сина ми на нищо не придирях, дори не бях чувала за "Синдром на Даун", живеех в безметежност, не ми пукаше от нищо и бях пей сърце, но ох, а , бяхме млади! Сега според мъжа ми съм си поставила за цел да натъпча в мозъка на бебето ми всичко свързано с философия, поезия, оформени музикални вкусове и т.н. Защото цял ден нямам друго какво да правя, а това майчиство от непланувано така ми хареса, та стига до екстремности.
Но пилешките бутчета нямат нищо общо с Хеви Метал, поне според мен!

а пък сина ми обожава например кетчуп, а аз го мразя от дъното на душата си, и за мой голям срам, преди 9 години, дори и не подозирах, че Вивалди е сътворил "4 годишни времена".
А, при нас , в Холандия годишните времена се свеждат до две - ще вали или няма да вали....
Айде и от мен




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.