Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:30 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Относно луксацията....нови  
Автор Пeнka (такава една....)
Публикувано20.02.02 14:26



Четох тука разни мнения, че се гледали гънките на краката... дрън дрън
Ако не били еднакви, значи задължително на ортопед.
От педиатъра ми знам ( между другото е много свестен, ако някой проявява интерес бих помогнала), че като се разтворят крачетата на бебето се гледа ъгъла да не е по- малък от 90 градуса. Това може да го установи всяка една майка, не е задължително лекаря да го види.
А за задължителния преглед при ортопед за момиченцата.. няма такова нещо... дъщеря ми е на 1г. и 2 месеца и не съм я водила на ортопед...

Аз знам, че нищо не знам....


Тема Re: Относно луксацията....нови [re: Пeнka]  
Авторdarm (Нерегистриран)
Публикувано20.02.02 16:06



Когато водиш детето си на консултация има определени изследвания, които е препоръчително да се правят на фиксирани периоди от време - кръв, урина и т.н. Те се правят периодично, отначало на по-малки периоди, после на 6 месеца, после на година и т.н. В тези "препоръчителни" изследвания влиза и изследване в 6-тия месец при ортопед специално за момиченцата. Всеки що-годе добър педиатър, водещ детски консултации го знае. Той трябва да ти назначи такова изследване, а ти ако искаш си води детенцето. Никой няма с оръжие в слепоочието да те задължи. Това, че ти не си била на такова изследване не е критерий относно неговата целесъобразност или приложимост. От всички участвали в другата дискусия, които вече имат момиченца, май само ти не занеш за това изследване.
Що се отнася за гънките на краката, те се гледат много внимателно. Не е казано, че ако не са симетрични детето има луксация, но това би могло да е признак за такава. А ъгъла се гледа при всички деца - и момичета и момчета.



Тема Re: Относно луксацията....нови [re: darm]  
Автор Finch (новак)
Публикувано20.02.02 16:26



Наистина никой насила няма да те прати на някакви изследвания или консултации, но и един профилактичен при това препоръчителен от няколко години преглед /и за момичета, и за момчета/ ще е само от полза за родителите и детето. По-добре да не разчитаме на себе си, а да сме напълно сигурни, че всичко е наред. Ами ако се окаже, че не сме били прави и има проблем?...



Тема Re: Относно луксацията....нови [re: darm]  
Автор rain (absurdna)
Публикувано20.02.02 16:39



Vsichko koeto si kazala e tochno taka. Samo che ima edna malka podrobnost. Pri pregleda se pravi Ro-snimka na bebeto obezatelno. A obluchvaneto na detetordnite organi v takava vuzrast moje da oznachava STERILITET za sushtoto tova detence sled godini. Az sum protiv tozi pregled zashtoto sum minavala po toia put i taia psihoza nikak ne e priatna. pregleda osven che e baven minava se s chakane prez tri kabineta kudeto se visi na opashka s drugi bebeta i s razni tejki pacienti ot koito surceto moje da primalee.
Niama nikakva nujda.
Na vsiaka pediaterka sa i minavali dostatuchno bebeta prez rucete za da preceni po obektivno koe naistina ima nujda i koe ne.
Po smelo momicheta po smelo!



Тема Re: Относно луксацията....нови [re: rain]  
Авторdarm (Нерегистриран)
Публикувано20.02.02 16:57



Изобщо не е задължително да се прави снимка. Прави се само, ако ортопеда се съмнява за луксация. Освен това има специални рентгенови апарати със специални цилиндри за такива малки деца, които не облъчват. Те са от типа на ехографите. А ако сте на обикновен апарат се слагат плаки на детеродните органи, именно заради облъчването. Това го коментирах подробно в другата тема. Но прегледа при ортопед е желателен. Пак казвам, това не означава непременно и рентгенова снимка. В повечето (безпроблемни и нормални) случаи тя изобщо не се налага. Наложителен е само прегледа от ортопед!!!!



Тема Re: Относно луксацията....нови [re: Пeнka]  
Авторwitch (Нерегистриран)
Публикувано20.02.02 18:52



Еххх момичета, медицината напредна... Вече има ехография на тазобедрените стави, която се прави след 1-ия месец и според мен е много по-добре и по-безопасно за детето. Тя наблюдава както луксация, така и дисплазия на тазобедрените стави. За мен ехографията е много по-точна и също дава графично изображение на състоянието на ставата без нежеланото въздействие на рентгеновите лъчи. В този ранен период нещата се овладяват много по-бързо, лесно и безболезнено за цялото семейство.



Тема Re: Относно луксацията....нови [re: Пeнka]  
Автор Flash (минаващ)
Публикувано20.02.02 20:18



Ми не знам.
Днес бяхме на консултация и за ортопед дума не стана.
След 6-тия месец правихме изследвания на кръв и урина.
А за луксацията...понеже се виждаме с бебенцата с които се роди дъщеря ми заедно - та едното от тях има гънка на прасеца!Майка и беше откачила и естествено я заведе на ехограф - човека и каза че няма абсолютно никакъв проблем с крачетата и че това се случва макар и изключително рядко.
Аз водих Сиси на ехография на глава първия ден след като ни изписаха от родилното. 4-ри дневна...
Имаше огромна цицина на главата за която никой не ми даде обяснение.
Било от раждането!!!
Само че тя се роди на третия напън изключително лесно.
Та и прегледахме мозъчето и доктора позна - за няколко месеца подутината изчезна.
Сега се опитвам да не търся и не си измислям кусури на детето...:-)))



Тема Профилактикатанови [re: Пeнka]  
Автор Firebird (свободна)
Публикувано20.02.02 20:30



Тук сте го задълбали за прегледи и снимки...
Забравяте, че профилактиката е по-важна!
Не стягайте краката на бебетата, най-добре да са по памперс и ританки, (или гащи и ританки) за да се движат.
Надявам се, че бабите не се бъркат и не настояват да повивате бебетата стегнато с опънати неподвижни крака.
Самата аз сьм така повивана 6 месеца, имам луксация, която се откри късно - бях на 10 год, оперираха ме и тн. Много се притеснявах детето да не унаследи нещо такова, затова проучвах нещата отдавна.
Бебетата се раждат с недоразвити тазобедрени стави и за да се развият правилно, е добре крачетата да могат да се движат свободно, и то в положение като жабче, както си стоят бебетата, когато дрехите не им пречат. Това допринася до голяма степен за намаляване на риска от луксация.



Тема Re: Относно луксацията....нови [re: Пeнka]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано21.02.02 00:15



моята дъщеря на 6 месеца я снимаха на рентген за луксация - педиатърката ни изпрати- каза, че щом е секцио раждано момиченце била в рискова група - нищо й нямаше - проходи на 10. На моя приятелка момиченцет също секцио раждано обаче беше с каишки - малко късно го бяха открили, но се оправи и няма никакви проблеми вече с ходене

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: Ама защо рентген?нови [re: Shanya]  
Автор Tpишa (голям заплес)
Публикувано21.02.02 13:03



Тука още преди 7 години използваха нещо като ехограф. С дъщеря ми минахме по този път. Още на 3тия месец лекарката се усъмни и ни изпрати на ортопед. Добре, че го хвана толкова рано. Размина ни се само с пластмасовите гащи...

You are caught in a prison
Of your own devise



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.