Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Съветнови  
Автор Йoaннa (зверче)
Публикувано07.02.02 10:20



Много ви моля, кажете ми колко килограма се наддава по време на бремеността?
Може ли да се спортува и какво (аз съм бивша балерина)?
За колко време се влиза във форма?
Знам, че за тези неща няма точни цифри, но може би ще споделите как е било пре вас?



Тема Re: Съветнови [re: Йoaннa]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано07.02.02 10:44



Ами нормално е около 12 мисля, но при мен положението беше доста по-лошо -аз наддадох цели 18! Слава богу, сега съм си изцяло на старите килограми, но това е нещо много индивидуално - познавам жена която наддаде 35 кг!!
А една моя приятелка - 6 и излезе от родилния дом, обута в старите си дънки отпреди раждането:) Аз се наврях в моите, когато бебето беше на 5 месеца!
А за спорта - няма лошо, стига първите 3 месеца, докато матката е по-чувствителна да не прекаляваш с напрежението, само леки упражнения, после сама ще си прецениш след като питаш и лекаря, е сигурно не е много добре да се кара колело за да не паднеш примерно. Най-полезни са си разходките - а и най-безопасни. Плуването също е много добре.
Въобще няма нужда изцяло да си сменяш начина на живот, само малко предпазливост и всичко ще е наред!



Тема Re: Съветнови [re: Йoaннa]  
Автор Tpишa (голям заплес)
Публикувано07.02.02 10:52



Първия път 14, а втория цели 23 кг.... Обаче после много бързо си възвърнах предишната форма. Горе главата. Стига да имаш желание, няма да останеш слонче

You are caught in a prison
Of your own devise


Тема Re: Съветнови [re: Йoaннa]  
Автор Дpaka (фитилджийка)
Публикувано07.02.02 10:53



Здравей

Всяка жена тук би ти казала, че е различно, а може би и с две бременности на една и съща жена също има разлики. Не може би, а има.

Първия път качих 17 килограма, приличах на самоходно кюфте, Станах си 47-48 пет месеца след като родих. Вторуя път едва качих 8-9 килограма. Връщането на старата ми форма трая по-малко време.

Казваш че си бивша балерина. Аз съм спортувала много дълго време. Занимавала съм се със спорт, който поддържа тялото, и изисква грижа за него, за да изглеждам приятно. Някакви вманиачени треньори, които сспяха със кантара...
Може би заради това, че съм спортувала активно, това ми повлия на възвръщането на сантиметрите и килограмите след раждане.

По време на бременностите ми не съм спортувала, но имах позната, която плуваше до 7-я месец. Лекарите се бяха изказали противоречиво по този въпрос, но жената роди здраво дете, тя също е в чудесно здраве. Аз плувах 9-я месец на море

Спортуването след раждане се препоръчва, но в много случаи майката, занимаваща се с малкото бебе и грижеща се за нещата в дома, няма особено много време да се захване със спорт.

Няма от какво да се притесняваш... Всяка бременна е малко или мноооого дебела. Но не е останала такава. Както каза съпруга ми " Много трябва да се постараеш, за да си останеш толкова дебела - нямаш нито време, нито данни
"

Я кажи бебче ли чакаш, или планираш?

Поздрави на всички!

-
Обещавам ти дълъг живот. Най-малкото по-дълъг, отколкото ако продължаваш да се мотаеш наоколо.


Тема Re: Съветнови [re: Йoaннa]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано07.02.02 11:25



аз ка4их 16-17.. както съм казвала неведнъж 10-11 сваляш още с раждането.

НО като слушам как др. май4ета са свалили на 5тия месец, аз имам още 5 кила да свалям, т.е нищо не съм свалила от както родих...
и от 3 дни съм се ограни4авам малко..:((((( аз мноого мразя ограни4енията...



Тема Re: Съветнови [re: userkata]  
АвторKapли (Нерегистриран)
Публикувано07.02.02 11:33



аз след раждането имах да свалям 12 - само 6 свалих от самото раждане:(
първите 6 изчезнаха от само себе си, но последните 6 които не щяха и не щяха да се махнат ги махнах по много радикален начин: 1 месец ядох само и единствено праскови, ама като казвам само разбирай само това + няколко пъти кисело мляко! не само че се махнаха килата, ами оттогава колкото и каквото и да ям, не са се появявали пак.
Но без глад нямаше да успея сигурна съм
сега ям каквото си искам и няма проблеми, просто онези последните 6 излишни бяха много упорити:(
но ги преборих де:)



Тема Re: Съветнови [re: Kapли]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано07.02.02 11:37



аз до сега се оправдавах, 4е кърмя и вси4ки вредни вещества от свалянето ще отидат в кърмата, но ве4е стига толкова.. 8м са достатъ4ни.. пък и мисля 4е от 2 пъти кърмене... няма кой знае какво да му стане, нали?



Тема Re: Съветнови [re: userkata]  
АвторKapли (Нерегистриран)
Публикувано07.02.02 11:52



изобщо не се притеснявай, кърмата си е винаги пълноценна а и то сега си хапва и други неща, така че много ме съмнява да ми се отрази нещо
пък и колкото повече протакаш свалянето на килцата толкова по-трудно става!
Аз си върнах моите килограми когато бебето беше на 9 месеца но пък съм доволна че оттогава нямам проблеми с теглото:))
Докато кърмиш е по-трудно да сваляш заради различните хормони от които дебелееш но аз кърмих само 5 месеца а ти може да искаш повече време щом вече си навъртяла 8м. - не знам...докато кърмиш винаги си намираш оправдание заради хранителните вещества и т.н. а крайния резултат е че стоиш дебел. като спреш окончателно да кърмиш ще видиш колко е по-лесно всичко.
успех!



Тема Re: Съвет [re: Kapли]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано07.02.02 11:54



ела в 4ата,
писах ти бележка, ама нали не си се логнала не я полу4аваш...



Тема Re: Съветнови [re: userkata]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано07.02.02 12:46



жалко обаче от чата няма как да се възползвам:(
забранен е тук




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.