Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Krem za novorodenoнови  
Автор Almira (registrirana :))
Публикувано06.02.02 01:04



S kakvo preporuchvate da se maje bebeto purvite sedmitzi sled rajdaneto?
Az lichno znam che kojata im triabva da se podrahva, no osven vaselin drugo zasega ne sum namerila.

Imate li niakakvi idei?

Things that we own end up owning us.


Тема Re: Krem za novorodenoнови [re: Almira]  
Автор Дpaka (фитилджийка)
Публикувано06.02.02 01:16



И за двете ми деца ползвах бебешкото олио на Джонсън, и съм доволна. Друго кремове съм ползвала в случай че се зачерви дупето, но те са по домашна рецепта, или изписани от лекар.

-
Обещавам ти дълъг живот. Най-малкото по-дълъг, отколкото ако продължаваш да се мотаеш наоколо.


Тема Re: Krem za novorodenoнови [re: Дpaka]  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 06:58



as polsvam sa tyaloto beshko Body Milk na edna nemska firma, a sa dupeto Penaten ili bebshkata Nivea spezialno sa dupeta. No akushrekata kasa, che ako dupeto ne e sacherveno ne e neobhodim krem. Kogato e sachervecho vednaj slagam kreme vednaj bebeshka pudra. t.e. reduvam pudra s krem.



Тема Re: Krem za novorodeno [re: Almira]  
АвторSmiling (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 08:53



Az sam mnogo dovolna ot cialata seria na Nivea - ima olio za kojata sled kapane se maje cialoto bebche, a pri zacherveno dupe - pudrata na Nivea ili Penaten mnogo dobre dejstva. Sega sme na pochti 7 meseca i ne se e podsichalo bebcheto mi.




Тема Re: Krem za novorodenoнови [re: Almira]  
АвторRiver (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 09:13



С дъщеря ми преди 5 г ползвах олиото на Johnson. Сега със сина ми ползвам серията на Bubchen и съм по-доволна. Всички продукти от серията са с природни съставки. При къпане му мия косата (а той има много нищо че е на 2 месеца) с бебешки шампоан, а тялото - със сапун и душ-гел (който ухае прекрасно). След баня използвам бебешкото олио с екстракт от невен (без парафин). Понякога (когато се сетя) му мажа дупето и с бебешки крем против подсичане. Всички тези продукти са на Bubchen. Досега нямаме оплаквания - нито зачерявания, нито подсичания. Синът ми явно има по-суха кожа около гънките на краката и ръцете от дъщеря ми - с олиото на Johnson не се омазняваше достатъчно. Едва с олиото на Bubchen постигнах удовлетворителен ефект. Лицето не му мажа с нищо. Преди 3-4 седмици беше се обринал, но кожната лекарка каза, че това било "акне на новородено". Изписа му една течна пудра, която му подейства много добре и сега лицето му вече е чисто

P.S. Като гледам колко шишенца, шампоанчета и кремчета има бебчо, май че моята козметика е доста по-бедна от неговата.



Тема Re: Krem za novorodenoнови [re: River]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано06.02.02 10:30



Аз пък, въпреки че бяхме накупили какво ли не - цялата серия на Нивеа за новородено + разни неща които не беше ясно за какво са точно (мъжа ми ги беше купувал и естествено го бяха прецакали да вземе всичко непродаваемо, едното се оказа крем за коричките по главата) - си мажех бебето първите няколко месеца с преварен зехтин след къпане - така ни посъветва един доста добър лекар и на детето много добре му действаше. Просто купуваш шишенце хубав зехтин, вариш го 20 минути с все шишето на водна баня и след това си го ползваш - е, като изстине разбира се;)
чак после минахме на бебешко олио, което също си е добро решение още отначало ако искаш

а за подсичане крема на нивеа става



Тема Re: Krem za novorodenoнови [re: Almira]  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 11:40



моето дете беще ужасно алергично, и след като се обриваше от всички най-реномирани кремове и мазила, минахме на бабешкия метод - мас. действаше безотказно, и беше сладък, дебел, с мекичка кожа. иначе аз също съм привърженик на детската козметика, но понякога има много чувствителни бебета.
дупето му мажех/а и досега му го мажа/ с безотказния Пенатен крем.
дано това бебе сега не е толкова чувствително, че откъде ще му търся мас...



Тема Re: Krem za novorodenoнови [re: Almira]  
Автор Flash (минаващ)
Публикувано06.02.02 12:10



Аз също ползвам за дупето Пенатен крем и нямаме проблеми.
За тяло ползваме олиото на Нивея. В началото кожата и беше много суха и я мажех и сутрин и вечер.
Сега само след баня...обаче честно да си кажа нямам идея кога да спра!
И спомени на тази тема нямам!
Сега след Нова година започнах да прескачам къпането понякога...ама бебо си чака банята и ако няма доста трудно заспива.Може да е съвпадение - не знам....
И докога ще се чипкаме всяка вечер пак не знам. Та ако има някое майче с по-пресни от моите спомени нека сподели!



Тема Доста санови [re: Almira]  
Автор lnner (добронамерен)
Публикувано06.02.02 12:12



Затоплен зехтин за след къпане.
Иначе след миене при смяна на памперса, Linoa Bad Oil (името е немско и се пише с О с 2 точки) - немски лосион за подхранване и овлажняване на кожата.
Ако има зачервяване по гънките или пъпчици около дупето - два крема, на които трябва да проверя точното име ако те интересуват. Но тях почти не сме ги използвали защото лосиона е супер. Кремовете също са немски.
Горещо ви препоръчвам козметиката на Bubhen - също немска (произведено в Германия не в Турция като Nivea). Ще усетите разликата от останалите веднага.
Пробвали сме с бебшкото мало на Джонсън - Първото мазане с него протече горе - долу така: Ярко червен обрив по местата където е намазан, силен рев и изхвърляне на шишето с маслото. С това се приключиха отношенията ни с Джонсън и с турския му аркадаш.

Нонстоп Купон ...


Тема ееееенови [re: lnner]  
Автор Flash (минаващ)
Публикувано06.02.02 12:35



добре де!
Ние като не се изприщваме от Нивея и Джонсън нещо повредени ли сме?
Каква разлика ще усетя според теб след като дупето например е абсолютно чисто и е така от както се е родило бебето?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.