Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:12 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема "Смъкване на корема"нови  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано05.02.02 18:33



Колко време преди раждането ви се смъкна корема и задължително ли е да се случи? Вече съм в началото на деветия месец, но коремът ми не е помръднал - това значи ли, че вървя към преносване?!?!



Тема Re: "Смъкване на корема" [re: Samsara]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано05.02.02 19:19



na men mi se smykna kym sredata na 9ti...
ne mislq che ima otnoshenie za prenoswaneto....



Тема Re: "Смъкване на корема"нови [re: Samsara]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано05.02.02 20:22



С дъщеря ми се смъкна още в 8мия и се роди по-рано. Със сина до последно си го нсоех високо и не смъкна. Не знам дали влияе на преносването. Дано при теб всичко да е лесно и бързо!

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: "Смъкване на корема"нови [re: Samsara]  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 21:58



на мен изобщо не ми се смъкна корема, макар да преносих бебето си с 18/!/ дена. така си и родих с несмъкнат корем. нито води ми текоха /пукнаха ми в болницата мехура/, нито тапа ми е падала. Отидох да раждам с 5 см раскритие/без контракции, а само защото закъснявах страшно, и като ме прегледаха установиха 5 см разкритие/, но може би се дължеше на отворената ми по принцип шийка.



Тема Re: "Смъкване на корема"нови [re: Samsara]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано05.02.02 22:33



Първата бременност се "смъкна" ден преди раждането - тогава родих с 20 дни преди термина.
Сега с втората бременност така и не се "смъкна" - дори и след изтичането на водите си остана същият (нямах голям корем ).
Иначе за "тапата" - първата бременност така и не усетих кога е паднала, а за втората - 4 дни преди раждането.



Тема Re: "Смъкване на корема"нови [re: Samsara]  
АвторAlmira (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 01:00



Nie s teb Samsara imame ednakuv termin tui che sigurno chte te uspokoi che i moiat korem ne se e smuknal.
Az ne mislia che tova e pokazatel koga chte rodich, zachtoto s purvoto dete ne si spomniam izobchto da se smukna, a to zakusnia 2 sedmitzi.

Inache kak se chustvach? Az nechto zapochnah da spia po locho, mnogo se budia i mislia za kakvi li ne gluposti.
Pojelavam ti vsichko pri teb da mine blagopoluchno i da imach leko rajdane.



Тема Re: "Смъкване на корема"нови [re: Samsara]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано06.02.02 08:44



Моят се смъкна точно 2 седмици преди да родя. Но това не е непременно показател, така че не се тревожи. Всичко ще си дойде по реда.
Лек последен месец и леко раждане!



Тема Re: "Смъкване на корема"нови [re: Samsara]  
АвторRiver (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 09:17



И с двете ми бебета не почуствах никакво "смъкване" на корема, дори не знам какво е усещането. И двамата се родиха 8 дена преди термина :)
Така че не мисли още от сега за преносване.



Тема Re: "Смъкване на корема"нови [re: Almira]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано06.02.02 19:16



Мерси. Аз пък взех да се успокоявам - и да се притеснявам и да не се притеснявам нищо няма да променя и затова вече ми е спокойно. Сега му дойде ред на бъдещият татко да се притеснява :)
Днес лекарката ни каза, че главата на бебето е вече ниско разположена и едва ли ще дочакаме термина. Тази новина много ме зарадва, защото вече ми се изчерпи всякакво търпение, а и всичко сме накупили и подредили.
Дано и ти да се поуспокоиш, защото сигурно тепърва ще ни чакат безсънните нощи. Успех



Тема Re: "Смъкване на корема"нови [re: Samsara]  
Автор babaToHka (starilo patilo)
Публикувано08.02.02 09:21



Не искам да те отчайвам, но при нас главата от доста време е ангажирана, ама ей го на - термина беше вчера, запушалката падна още в понеделник, сърдечните тонове са си в ред, а малкото инатливо същество не дава никакви признаци за излизане.
А корема ми се смъкна още първата седмица на деветия месец. И оттогава сме в очакване...
Дано при вас нещата се развият по-бързо!

Грозно е, но го правят госпожо! Лапичките им се плъзгат по леда, а те пак и пак...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.