Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:42 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема специално към софиянкитенови  
АвторCaня (Нерегистриран)
Публикувано02.02.02 18:06



здравейте,
иска ми се моето бебче да си има всички удобства - хубаво количка, кенгуру, кошница, столче за кола, столче за хранене, проходилка, шкаф за повиване, модерна ваничка, хубаво гърне, стерилизатор за шишета, люлеещо се конче и така нататък. но не е по финансовите възможности на нашето семейство да си набави всички тези вещи нови. дали знаете оказионен магазин за детски неща в София? моля напишете точния адрес или телефон, ако знаете.
благодаря предварително



Тема Re: специално към софиянкитенови [re: Caня]  
АвторБo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.02 22:07



Виж на www.sofiadnes.bg раздел детски стоки или нещо такова. Срещала съм там две обяви за такива магазини. За съжаление нищо повече не мога да ти кажа за самите магазини. ще трябва да провериш сама.

Поздрави,
Боряна



Тема Re: специално към софиянкитенови [re: Бo]  
АвторCaня (Нерегистриран)
Публикувано04.02.02 12:13



благодаря ти



Тема Re: специално към софиянкитенови [re: Caня]  
Автор Samsara (новак)
Публикувано04.02.02 21:00



В списание 9 месеца рекламират един оказион в Младост 1, бул.Йерусалим - не ходи там - абсолютно нищо нямат, само някакви нови дрешки и това е. Иначе от изброените неща не всичко ще ти трябва - например стерилизатора според мен е излишен и без това нов излиза около 90лв.



Тема Re: специално към софиянкитенови [re: Samsara]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 09:29



здравей Samsara,
90 лв. са си 90 лв.! ако си купя някой настаро, а той няма да е много стар, защото една майка го използва най-много 7-8 месеца, на половин цена със спестените 45 лв. мога да купя цял куп памперси например, защото тях няма начин да ги взимам "втора ръка"
изобщо мисля, че човек не трябва да хвърля луди пари за нещо, което ще използва няколко месеца, когато може да го вземе втора употреба. в нашето семейство няма възможност за големи харчове така че, ако не си купя нещата по-евтино ще ми се наложи да мина без тях... вместо кенгуру ще си нося бебето на ръце, вместо стелиризатор ще си варя шишетата в тенджера, вместо хубава количка ще трябва да се задоволя с някой турски боклук и така нататък...



Тема Re: специално към софиянките [re: Heдoвoлнa]  
Авторdarm (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 13:38



Не е необходимо да купиш всичко, което има по магазините. Много от нещата са си просто глезотия. Аз имах финансови възможности и си накупх хиляди неща, които просто не са ми били нужни и наистина съм можела да мина и без тях. Кенгуру например имах марково и скъпо и съм го използвала 5 пъти най-много. Хората са измислили колички. Стерилизатора пък според мен е направо излишен напън при положение, че нямате пари за изхвърляне. Ползва се 5-6 месеца и на шишетата нищо няма да им стане, ако се изваряват в тенджера. Така е и смного от другите екстри.



Тема Re: специално към софиянкитенови [re: darm]  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 15:58



стерилизатора е голямо удобство, и аз лично макар да имам доста добри финансови възможности, за бебето ми ще пазарува някои неща майка ми от България/теглилка за бебето например, адски са скъпи тук/. 90 лева не са много пари, а освен това си спестяваш адски неудобства да вариш в тенджера шишета. Кенгурото аз с първото си дете го ползвах само 4 месеца, после детето беше дебело и крачетата му ми пречеха да се движа нормално, и когато сядах му ги сгъвах на обратно, от което той страдаше. Виж количка си купи маркова или поне качествена, ние счупихме 2 колички.
но едва ли ще му стане нещо на бебето ти, ако няма някои неща, по важно е да се чувства обичано и заобиколено с любов, другото колкото можете ще му го набавите.
Успех с бебчо.



Тема Re: специално към софиянкитенови [re: darm]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано05.02.02 18:03



кенгурото е удобно в някои слу4аи и незаменимо зимата в снеговете :-)
а за стерилизатор - аз не съм изварявала изобщо шишета...



Тема изваряванетонови [re: userkata]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано05.02.02 22:00



Ама съвсем хич ли ?? Аз отдавна се колебая дали да не престана вече, при положение, че лапа всякакви неща от земята непрекъснато и не мога да насмогна да ги мия, и така е от доста време, един вид се утешавам, че вече е свикнал в естествена среда и има някакъв имунитет. Единственото ми колебание е, че все пак млякото е идеална хранителна среда за всякакви бактерии.... Ама тези за сок и вода, май и аз ще престана тия дни.
Поздрави



Тема Re: изваряванетонови [re: ellion]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано05.02.02 22:24



Изварявах до момента в който започна да пълзи - беше ясно, че с тази му дейност настъпва край на всичко стерилно около него.
Шишетата от мляко, вода и залъгалките само измивах добре и след това плакнех обилно с гореща вода.
Мисля и сега да правим така с изваряването.

А относно стерилизатора, мисля че ако може да си го позволи човек е голямо удобство.
В тенджерата трябва да са покрити с вода и да варят 20 минути, докато стерилизаторите нямат такива изисквания и са доста по бързи и удобни.
За съжаление цените са им доста високи за страната.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.