Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:46 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема мили бъдещи и настоящи майкинови  
Автор Karinka (членка)
Публикувано02.02.02 15:21



искам да ви питам нещо. ще започна с това, че аз самата нямам дете, така че съм далеч от проблемите ви. та въпроса ще си го задам малко дълго .... и ако имате търпение да четете:
едната ми приятелка има три деца /близнаци на 11 год и малкия на 5/ за всичките 11 години откакто има деца, не съм я чула един път да ми каже колко много е уморена и не може да си почине. децата си гледа сама, тук таме идва някоя от бабите - на седмицата по веднъж, пък мъжа й е съботно-неделен татко щото малко работохолик си пада.
пък другата - преди около 7 месеца роди една малка принцеса. гледат я тя, мъжа й и майка й .... е те това момиче непрекъснато е уморено .... какво е обяснението на този невероятен феномен? не дава ли сила за живот наличието на новия човек в семейството? или съм в голяма грешка и просто си зависи от човека?

усмихни се! утре може да е по-зле!


Тема Re: мили бъдещи и настоящи майкинови [re: Karinka]  
Автор meg (различна)
Публикувано02.02.02 16:33



Ми, то тя затова е уморена- защото всички й помагат!Нека си гледа сама детето и ще видим тогава дали ще има време за умора!Да не мислиш, че на другата ти приятелка не й се е искало някой да я отмени макар и за малко/представям си я с тези 3 деца/, ама като няма кой, какво?...да седне да се оплаква ли?
Аз мисля, че трябва да оценяваме помощта, която ни се оказва и да не злоупотребяваме с нея!Защото наистина не е никак леко да нямаш помощ отникъде!

КОЙТО ТЪРСИ, НАМИРА!


Тема Re: мили бъдещи и настоящи майкинови [re: Karinka]  
Автор rain (forest)
Публикувано02.02.02 16:40



Ami spored mene pomaganeto si e pomagane obache umorata koiatose poluchava ot pomagacheite e dosta goliama. Vsichki iskat da pomognat a na mladata jena -maika i triabva spokoistvie, za da bude pulnocenna maika na deteto si. Po-dobre pulna mivka s chinii otkolkoto izmiti chinii s komentari za supruga, iadeneto , drun-drun ta plias, vseki govori protiv durgia i tova vsichko na glavata na maikata ,koiato triabva i da balansira.
Prekalenite griji izmoriavat. Osobeno e izmoritelna tazi postoianna SUETNIA okolo v kushtata. Ako puk naistina ima nujda ot pomosht, po-dobre maikata da izlezne da se osveji na vuzduh da pochine ot vsichko dokato si svurshat s pomaganeto. Ama i tova e trudno ,shtoto pomagachite ne iskat da se chuvstvat slugi e gospodari i se nalaga niakoi da gi slusha i da im sedi divanchapraz .
"Ti si pochini ,pochini si" puk tia prez tova vreme govori na visok glas na babinata dushica. Kakva pochivka niama pochivka pomoshtta triabva da e ocenena



Тема Re: мили бъдещи и настоящи майкинови [re: meg]  
Автор klodin (любопитна)
Публикувано02.02.02 16:41



Напълно съм съгласна с мег - отглеждането на дете е сладко бреме, което всяка майка носи на гърба си с удоволствие. Аз преди да родя, винаги със се стархувала, че сама няма да мога да се справям с тези трудни и отговорни задачи, ала ето че ми се наложи да отглеждам детето си, след първата му година почти сама /таткото също помага, но и ходи на работа/, та имам пред вид, без бабина помощ. Няма по-сладка умора от тази, да се грижиш за собствената си кръв.

Всичко е добре, когато свършва добре.


Тема Re: мили бъдещи и настоящи майки [re: Karinka]  
Авторdarsi (Нерегистриран)
Публикувано02.02.02 17:26



Абе има кой да й помага, затова има време да мисли че е изморена! А ако знаете мен какво ме чака...Въобще няма да мога да спра да работя. Това на което се надявам е майка ми да ми помага докато бебето стане на 6 месеца, а после ще си взема леля...Работата ми въобще не позволява да спра да работя. Градила съм всичко сама 5 години и все отлагах момента с детето, но вече е крайно време, на 28 съм...Ако спра да работя ще загубя всичките си клиенти и трябва да започвам отначало!
Та мисълта ми е, че въобще не се плаша от отглеждането на детето, само да сме здрави и двамата и да имам лека бременност, всичко друго ще се нареди!
дарси



Тема Re: мили бъдещи и настоящи майкинови [re: darsi]  
Автор klodin (любопитна)
Публикувано02.02.02 17:32



Дано наистина е лека бременността ти, дарси ! Напълно те разбирам за кариерата ти, но жената преди всичко трябва да бъде майка, а после - работата, нали ? Дано успееш да съчетаеш и двете!

Всичко е добре, когато свършва добре.


Тема Re: мили бъдещи и настоящи майкинови [re: rain]  
Автор meg (различна)
Публикувано02.02.02 17:38



Съгласна съм, че прекалените грижи изморяват.Но и също така аз си мисля, че щом са "прекалени" значи това не е помощ, а едно наложено вмешателство. Не мога да нарека "коментарите за съпруга, яденето" и т.н. помощ!Разбираш ли?....има разлика между това да си уморен от "прекалените грижи" на помагащите и уморен от това, че цял ден не си "подвил крак"!
За мен, която през повечето време си гледам сама детето, това че някоя от бабите го взема за 2-3 часа е много добре!Ако те могат и желаят да помогнат- хубаво, ако ли пък не- ...пак хубаво!

КОЙТО ТЪРСИ, НАМИРА!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.