Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:38 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Забременяване-жена ми не ще!нови  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 08:17



Здравейте, мили бъдещи майки, пише ви едно момче от град Разград! С удоволствие следя вашата рубрика и много ви уважавам! Женен съм от 3 месеца, с жена ми се познавахме от 3 месеца когато се оженихме! Но тя не иска да имаме дете, било още рано. Аз пък смятам че е крайно време още повече, че майка ми вече ме пита ....Накарах майка ми и сестра ми да започнат за питат жена ми постоянно какво става, ще имаме ли бебе, защо се бавиме и т.н.! Те са по цял ден с нея, аз съм на работа, нека опитаме така по-тънката линия, да и намекваме, да не я оставяме да се успокои. За сега правиме секс по 2 пъти на ден, но тя май е започнала да взима някакви лекарства, майка й ги дала! Мене ако питате въобще не и трябва да се вижда с майка си повече от 1 път на два месеца, както е прието, ама тя иска поне 1 път месечно! Надявам се разговорите с майка ми и сестра ми да и намекнат каква е нейната роля в семейството и защо съм се оженил за нея! Не знам какво да правя, смятате ли че това ще помогне?
Ще чакам вашите съвети!



Тема Re: Забременяване-жена ми не ще! [re: Ивo]  
Авторmucka (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 09:23



Според ме си избрал изцяло грешен подход- на жена ти никак няма да й е приятно да й се месят в личните ви отношения и то "постоянно". Напротив това сигурно ще окаже обратен ефект, поне не такъв какъвто ти очакваш.Казвам това поставяйки се на мястото на жена ти.Освен това нали не мислиш, че ролята на жената е САМО да ражда деца и да не излиза от къщата, още по-малко да ходи при майка си пък???
Мога да ти кажа само, че моята майка живее точно срещу нас, на отсрещната страна на улицата и това дори за миг не е попречило на семейните ни отношения!Разбира се това си е мое мнение и не желая да се налагам на никого!
Успех!



Тема Re: Забременяване-жена ми не ще!нови [re: Ивo]  
Автор Flash (минаващ)
Публикувано29.01.02 09:30



Да ти кажа честно постинга ти ме притесни леко.
Даже не леко ами сериозно и ще ти кажа защо. Това дето майка ти и сестра ти правят не е добро.Според мен разбира се. Смятам че това определено не е тяхна работа. Това са неща между теб и съпругата ти. И щом тя не се смята готова за майка значи наистина е така. Не пишеш колко е годишна...може би момичето иска първо да реализира някакви свои мечти - да учи , да работи и се утвърди в някаква професия...знам ли. Мисля също че би трябвало да се опиташ да опознаеш съпругата си. Шест месеца са изключително кратък период...
Не знам за какви тънки линии намекваш но не би трябвало да я поставяте в такива ситуации, предполагам че я обичаш...уважавай я като човек и личност и не поставяй майка си и сестра си между вас! Това е пагубно - повярвай ми...
И отношението към тъща ти - явно не я харесваш - не си и длъжен - но тя е майка на съпругата ти и би трябвало да я уважаваш.
И още нещо...говориш за някакви роли в семейството...ти крава за разплод ли си си взел?
Детето е много важна стъпка в живота на семейството и би трябвало да е желано и родено в момент избран и от двамата.
Предполагам че няма да ти хареса това което съм ти написала. Но ще си позволя още един съвет /все пак имам 13 годишен брак, две деца и съпруг с когото искам да бъда до края на живота си/.
Та - уважавай съпругата си, не я ограничавай , компромисите са необходими и задължителни когато са разумни и са за доброто на двама ви. Говорете , споделяйте си и с любов рещавайте проблемите.
С добро чувство



Тема Re: Забременяване-жена ми не ще!нови [re: Ивo]  
Авторdarm (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 09:41



Не искам да те тревожа, но това дето си го измислил хич не е "тънката линия" ами е възможно най-дебелата. Не е работа на майка ти и сестра ти да казват на съпругата ти как да живее, кои са й приоритетите и какво ти искаш от нея. На мен ако се опита свекърва ми да ми казва какво, защо и как, ще й кажа съвсем леко да си гледа работата. А ако опита зълва ми хич няма да е толкова леко. Не знам как търпи жена ти.
Да се опитваш да ограничиш контактите й с майка й не знам дали ще ти се отдаде. И това не мисля, че е начин. Просто трябва двамата да поговорите и да изясните нещата. Това не е работа нито на твоята майка, нито на нейната, още по-малко на сестра ти. Едно дете се зачева с много любов. Но за да се роди и отгледа се иска и отговорност, търпение и желание и от двамата родители. Аз не зная колко сте големи, но дали на нея не й е още рано наистина. Това не е въпрос само на години де, но все пак...
Освен това аз поне определено не мисля, че единствената роля на жената в семейството е да стои в къщи и да ражда деца. Аз имам две деца, които са желани и са най-важното нещо за мен, но имам и работата си, която много харесвам и не желая да се откажа от нея. Това не ме прави по-малко майка и съпруга. Поне не съм чула мъжа ми да се оплаква. А ти щом за това си се оженил е трябвало да й го обясниш преди сватбата. Аз не вярвам, че има жена, която не желае деца. Просто още не се чувства готова явно. Защо не изчакате малко?



Тема Re: Забременяване-жена ми не ще!нови [re: Ивo]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 09:56



Иво, ще ти дърпам ушите! кви са тия евтини провокации в хубавото клубче?! май доволно потриваш ръце, четейки постингите на шокираните му посетители, прочели твоя /извини ме за откровеността/ измислен проблем. не очакваш някой да те подкрепи, нали /освен на шега/.

p.s. забравил си да споменеш, че освен да не вижда майка си жена ти профилактично трябва да хапва и по малко пердах... така... да не забрави, че я обичаш



Тема Re: Забременяване-жена ми не ще!нови [re: Ивo]  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 10:14



не мисля, че тактиката ти е правилна. лично аз ако бях и всеме сестра ти или още повече майка ти да ме подпитва, щях да я отрежа и да ги сложа и двете на мястото им. това е ваша територия, и място за сестри и майки няма.
дай и малко време, просто още може да не и е дошло времето, да узрее за да стане майка. може би не е готова психологически за това, да бъде майка. поживейте малко така двамата, а идеята за бебе, ще дойде когато трябва, в подходящия момент. не забравяй, че бебето е голяма отговорност, а бременността и отглеждането са в повече тежест ма майката, отколкото на бащата. всяка жена "узрява" по различно време.
пожелавам ви успех и на двамата и ви желая едно сладко и навременно бебе.



Тема Re: Забременяване-жена ми не ще!нови [re: Heдoвoлнa]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 12:38



Много съжалявам, че моя проблем ви се е видял несериозен. При нас просто нещата не са както при вас, явно. В моето семейство мястото на жената е много ясно. Така е била баба ми, така е била и майка ми. Не може жената да унижава мъжа, като не иска да забременява след сватбата. Нали затова си седи в къщи. Не работи, не учи, само по телефона с майка си говори. А мен приятелите вечер като пиеме само ме подиграват. Почнаха да подмятат че ялова била. На 20 години е, сега и е времето. Не е хубава да ме унижава, пред майка ми да ме унижава, и хоратя да говорят и да се побутват....В едно семейство мъжкото достойнство е най важното! Жената трябва да уважава мъжа си, да го слуша и зачита. Аз искам син да ми роди, не за глупости да мисли! И тя много добре го знае, ТУК е така!



Тема Re: Забременяване-жена ми не ще!нови [re: Ивo]  
Автор^@^ (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 13:34



Само, ако знаеш как ме дразнят такива мъже, като теб. Пардон, такива
псевдомъже, като теб. На които, приятелите им, или майките им са по -
важни от собствената им жена. На която гледат само, като вещ, която
трябва да бъде използвана по едно единствено предназначение - да им роди
дете. Да не би случайно, да ти падне имиджа в очите на приятелите ти и /
или майка ти, относно твоята мъжественост. Нали? Не, че толкова много
искаш дете, обаче какъв мъж ще си в очите на останалите, без него?
Защо първо не пораснеш самия ти, и тогава да ми излизаш с претенциите си
за бащинство? Когато започнеш да контролиш собствения си живот сам, а не
да ти го диктуват приятели, майка ти и сестра ти - тогава и жена ти, ще
поиска да има дете от теб. Не бъркай едните отношения с другите. Можеш да
обичаш и уважаваш приятелите си, майка ти е майка, нормално е да се
вслушваш в думите й, защото тя е човек, който ти желае само доброто. Но
моля, не отнемай правото на жена си, да има собствена майка, собствени
желания, собствено виждане. Брака е компромис между двата души. Не война, в която единия е победител. Хайде довечера, пий една бира с приятелите си и им кажи да си гледат работата, докато наричат жена ти " ялова ". Един истински мъж, би защитил достойнството на жена си, а не сам да го тъпче. Жената трябва да уважава мъжа - ДА. Ако същото получава и самата тя обаче.
Въобще не се извинявам за тона на постинга. Не мога да уважавам хора,
като теб. И да не забравя, че от времето на баба ти досега, нещата са коренно различни. Не живей с манталитета на дядо си.

П.С

Извинявам се на тези, които са прочели това. Не се извинявам само на този, до който е адресиран.



Тема Re: Забременяване-жена ми не ще!нови [re: Ивo]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 13:36



Иво, ама си абсолютно прав, да знаиш ей! начи тя си мисли, че може да те унижава пред приятелите ти? леле кво унижение. ми ти мъж ли си или лукова глава?! къде е здравият патриархален дух тука, къде е силната мъжка ръка /и други силни мъжки части, де/? ооо, пък и тя на 20 години направо е закъсняла... дет се вика след 17 - трябва да почват да раждат жените щот кво друго да правят, нали? мисля да не си губиш времето в клубовете, а да я хванеш за врата и ... ти си знаеш



Тема Къде е "тук"...нови [re: Ивo]  
Автор Бaбa Bиxpoнpaв (МагЕсница)
Публикувано29.01.02 13:36



Здрасти

Твърде грешен подход си избрал. Не искам да те съдя, не искам и да те укорявам, но ако съм на мястото на съпругата ти си хващам багажа и се изнасям. Не може да не зачиташ нейните желания. Не може да проявяваш подобен душевен тероризъм и да искаш насреща уважение и зачитане. Това че тя не иска дете по-малко мъж ли те кара да се чувстваш? Ти със и за приятелите си живееш? На тях ли държиш отчет за плодовете на краткия си семеен живот? Това ли е целта на брака - ТАМ (къде е това)... да ти се народят деца....без значение коя жена ще го направи?
Странен си - а ако жената роди момичета ще я изгониш ли?
Ти не спомена нито веднъж, че обичаш тази жена, че искаш децата да са плодовете на вашата любов! Това да не е някаква вещ, с която можеш да се сдобиеш еднолично...?

На колко години си, можеш ли да ми кажеш...? Казваш че жената е на 20... И какво слушаш идиотии от сорта че май била ялова... че и им се връзваш...

Много, много бъркаш... Но може да дискутираме, като дадеш малко повече информация и за себе си и как ти виждаш нещата, а не как хората отстрани разсъждават над тях.

Поздрави от мен..

-
Обещавам ти дълъг живот. Най-малкото по-дълъг, отколкото ако продължаваш да се мотаеш наоколо.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.