Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Късогледство и раждане  
Автор Samsara (непознат)
Публикувано24.01.02 15:52



Знае ли някой при колко диоптера късогледство се препоръчва цезарово сечение и какъв е риска ако все пак предпочета вагиналното раждане?



Тема Re: Късогледство и ражданенови [re: Samsara]  
Автор pat (непознат)
Публикувано24.01.02 16:11



Konsultaciata sas ochen lekar v tvoia sluchai e zadaljitelna.Moia blizka priatelka rodi sas cez.sechenie pri 5 doiptara.Mislia,che riskovete nai-dobre mogat da ti gi obiasniat lekarite,tova koeto az znam e che ima opasnost ot otlepvane na retinta po vreme na napanite.
Uspeh!



Тема Re: Късогледство и ражданенови [re: pat]  
АвторKapли (Нерегистриран)
Публикувано24.01.02 16:28



Моя приятелка която е с много крехка физика и с над 6 диоптъра (на 33 год) са я оставили в Люксембург да ражда естествено (първо раждане й е) - преди 2 месеца - нито упойка, нито нищо, при това са използвали и форцепс накрая...Било е голям ужас, но слава богу, и тя и бебчето са добре, иначе аз я съветвах за цезарово, но ето че и с нормалното всичко е било ОК!

Та не знам аз все си мисля че не е добре да се рискува ако има някакъв риск за очите...



Тема Re: Късогледство и ражданенови [re: Kapли]  
Авторnia (Нерегистриран)
Публикувано24.01.02 16:34



Аз имам късогледство - минус 4 диоптъра и раждах по нормален път. Нямах никакви проблеми.



Тема Re: Късогледство и ражданенови [re: Samsara]  
Автор Бaбa Bиxpoнpaв (МагЕсница)
Публикувано24.01.02 17:29



Нямам конкретна информация по въпроса с диоптрите, но аз самата съм с астигматизъм и по 4 и половина диоптъра на двете очи. Раждах и двата пъти вагинално, без последици касаещи зрението ми.

Не знам колко е от значение, но от страх да не се повредя нещо, напъвайки стисках здраво очи

-
Обещавам ти дълъг живот. Най-малкото по-дълъг, отколкото ако продължаваш да се мотаеш наоколо.


Тема Re: Късогледство и ражданенови [re: Samsara]  
АвторRiver (Нерегистриран)
Публикувано24.01.02 17:55



Не знам при колко диоптера. Аз имам -3.75 на лявото око и -0.5 на дясното. Имам 2 нормални (вагинални) раждания (97-ма година и на 30.11.2001г.!). Всичко мина ОК и без последствия.
Да си кажа право нито един лекар не ме попита имам ли късогледство и колко.



Тема Riverнови [re: River]  
Авторnia (Нерегистриран)
Публикувано24.01.02 18:50



Малко странично от темата, но и аз раждах през 97 г., а второто дете все още планувам, та да те питам - с такава разлика между двете раждания, по-лесно ли мина вторият път?



Тема Re: Късогледство и ражданенови [re: Samsara]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано24.01.02 18:51



Аз съм много късогледа (-8) и (-7). И преди двете ми раждания ходих на консултация при очен лекар.
Първият път в Медицинска Академия, лекарката каза твърдо цезарово сечение - така и родих.
Вторият път вече тук, очният доктор каза, че няма проблем и да раждам вагинално. Така и родих - даже лещите не си свалих и бях много щастлива, защото виждах всичко какво става около мен(първият път трябваше да ми покажат дъщеря ми от разстояние 20 см за да я видя ясно...).
Рисковете са най-вече за ретините на очите - при напъните могат да се отлепят и съответно да се ослепее. Късогледството обаче не означава, че ретините са непременно слаби - това очен лекар може съвсем лесно да установи- имат даже и в БГ много добра техника в тази насока.

Много по-опасно е вагинално раждане с оперирани очи - тогава мисля е задължително да е секцио - има опасност да се увредят очите при напъните.

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Samsaraнови [re: Samsara]  
Авторnia (Нерегистриран)
Публикувано24.01.02 18:59



Случайно попаднах на една страничка

. Имаш ли нещо общо с нея ?



Тема Re: Късогледство и ражданенови [re: Shanya]  
Автор rain (forest)
Публикувано24.01.02 20:14



i az imam kusogledstvo okolo -3 dioptera no ne znam poradi kakva prichina sled rajdane tochno zrenieto mi neverioatno silno namaliava , na vsichko otgore vijdam razmazano pone 2-3 chasa. ne zabelizvah daje pola na bebeto, ta se naloji pochti da mi ia slojat pod nosa purvia put.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.