Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Предизвикване на ражданенови  
Автор Samsara (непознат)
Публикувано20.01.02 10:35



Дали според вас е добра идея като влезна в 37 седмица, когато вече детето е напълно развито, да не започна да се къпя с гореща вода и да подскачам, за да се роди тогава. Предполагам, че по-лесно ще се роди докато е 3кг., вместо 4кг в 40та седмица. Вие как мислите? Вече нямам търпение да се роди и да не приличам на дилижабъл!!!!!



Тема Re: Предизвикване на ражданенови [re: Samsara]  
Автор Flash (минаващ)
Публикувано20.01.02 11:10



Познато ми е това чувство. Аз също бях безкрайно отегчена последния месец и нямах търпение . Още повече че около мен всички бременни познати родиха и бях почнала да си мисля , че ще си остана така завинаги...:-)))
Това за топлата вода и подскоците го забрави - ще направиш някоя беля.
Лично на мен когато търпението ми свърши говорих с лекаря си, избрах си дата и постъпих в болницата за да родя без бебето да е проявило желание да излиза.
От приемането ми в болницата до раждането на дъщеря ми минаха само три часа. Включиха ме на системи / убий ме не помня лекарствата но докторите си ги знаят/ за предизвикване на контракции, следихме плода на някакъв апарат и то взе че се роди.
Така че има го и този вариант...спокойно.
В коя седмица обаче нека лекарят ти каже все пак.
При мен ставаше въпрос за дни...



Тема Re: Предизвикване на ражданенови [re: Flash]  
Автор илюзия* (непознат )
Публикувано20.01.02 17:35



Nedei da barza6 mila.Po- dobre e za bebo da se rodi v termin i po-golqm.Edin mesetz ne e re6ava6t za figurata ti i nervite ti,no za nego e po-dobre.6te bade po-dobre razvit i po-zdrav ..a kilogramite nqmat ni6to ob6to s tova dali 6te rodi6 lesno ili ne...vsi4ko e vapros na struktura.Kogato bebeto tragne da izliza,se otdelqt hormoni ,koito spomagat i podgotvqt organizma za rajdaneto.Taka ,4e po-dobre iz4akai!



Тема Re: Предизвикване на ражданенови [re: Samsara]  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано20.01.02 21:28



напълно съм съгласна, дори тук на мен ще ми махнат серклажа в началото на 37 седмица.според лекаря ми, бебето е готово за появата си на бял свят.
наистина последните седмици бяха ужасни, и аз чаках с нетърпение да родя.
това, което си спомням от първото ми раждане, е , че лекаря ми ме посъветва да правим секс. е, честно на мен не ми помогна, защото колкото и да мъчихме, беше ужасен секс, а пък и бебето не се впечатли от идеята.
но опитай с малко повече разходки, движения, дано успееш да го накараш да се роди.
желая ти леко раждане и ти стискам палци!



Тема Re: Предизвикване на ражданенови [re: Samsara]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано20.01.02 22:08



Адски ми е познато какво изпитваш Обаче това с горещата вода ми се вижда малко грубичко. Ще ти кажа при мен какво свърши работа. Бях чела в бордовете на www.parentsplace.com за разни такива трикове, и тези, които ми се видяха най-безобидни бяха : ананас и известни любовни преживявания - може би не точно секс (защото в 9-тия месец аз лично едвам мърдах с тоя огромен корем), но нещо което все пак да пораздвижи хормоните в тялото ти. И така, една неделя сутрин, изпълних 2-рото условие, а следобеда изядох и един компот от ананас. На следващата сутрин вече гушках малката си бейбичка
Е, роди се само 10 дни предсрочно, така че може всичко просто да е било съвпадение, но жените в онези бордове твърдяха, че триковете работят и при мен също се получи така.
Но ако имаш сили да изтърпиш още малко, аз си мисля, че наистина е най-добре да се изчака до термина.
Успех

Редактирано от ellion на 20.01.02 22:10.



Тема Re: Ha!?нови [re: Samsara]  
Автор babaToHka (starilo patilo)
Публикувано20.01.02 22:36



И ти ли си в 37-та? Ако е така - къде си избрала да раждаш?
Inache useshtaneto mi e bezkrajno poznato. I az we`e nqmam tyrpenie da zaprilichma na chovek, ama predpo`itam da zadyrva pone o]e sedmica, za]oto sme go planirali Wodolejche
Zelaq ti leki posledni sedmici:)
P.S. Prostete mi za latinicata no phonteichnata neshto se skapa, a bds-a nikak ne mi e po dusha

Грозно е, но го правят госпожо! Лапичките им се плъзгат по леда, а те пак и пак...


Тема Re: Ha!?нови [re: babaToHka]  
Автор Samsara (непознат)
Публикувано20.01.02 22:58



Не аз утре влизам в 35 седмица, но реших да се информирам от по-рано, иначе и на мен ми се иска водолейче, вместо рибка.
Избрах "Райна Княгиня", а ти?

Редактирано от Samsara на 20.01.02 22:59.



Тема Re: Предизвикване на ражданенови [re: Samsara]  
Автор Ю (чудна Ю)
Публикувано21.01.02 00:15



Май не е много добра идеята, въпреки че сигурно съвсем си се изнервила от тежест и неудобство.
Аз родих първото 2 седмици по-рано и второто го "зараждах" още в началото на деветия месец. И така - 4 седмици всеки ден раждах. Напълно бях откачила. Телефонът звънеше непрекъснато и всички питаха дали не го преносвам. Накрая, ден след термина, ми дадоха едно хапче, предизвикващо контракции, след 2 часа ме сложиха на система, биха ми упойка и взех, че родих след още 40 мин.
Не знам това хапче дали е само за такива случаи, поразпитай. В "Райна Княгиня" са запознати, от там ми го дадоха.
Стискам палци!



Тема И аз бях така: [re: Ю]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано21.01.02 06:24



Първият път 2 седмици по-рано, а втория пълен термин - индуцираха ме накрая и готово.
Според мен Самсара не бива да използва топлата вода. Но виж ананас може съвсем сладко да си хапне

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Ha!?нови [re: babaToHka]  
Автор Samsara (непознат)
Публикувано21.01.02 13:09



Na nas 3 puti ni kazaha, che e momichence puk da vidim. V srjada shte razbera kolko sme porasnali i nadebeljali. Leko nosene i na teb i priatni sunishta, ako izobshto mojesh da spish




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.