Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ag maichin domнови  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 21:56



Zdraveite !

Na men mi predstoi rajdane prez mai mesec i vse oshte ne sam reshila kqde da rodia.
Moiat doktor e ot Ag maichin dom - Medicinska akademia.
Straha e neshto mnogo silno i nai loshoto e che i bebeto go oseshta.
Ne znam dali si zaslujava covek da riskuva s chasna bolnica za da poluchi normalno otnoshenie ili da se dovori na doktora i kqsmeta si.

Moli vi vsichki koito sa rodili v Ag Maichin dom ili imat niakakvo mnenie da pishat za tazi bolnica i usloviata?



Celuvki



Тема Re: ag maichin domнови [re: mimi]  
Автор Vencheto (непознат)
Публикувано16.01.02 22:34



Аз родих там през юни 2001 със секцио и съм много доволна(ако изключим битовите условия за майките).това ми беше второ раждане и въпреки, че първата ми бременност завърши по лош начин отново в същата болница, аз пак реших да се доверя на същата лекарка от "майчин дом" и всичко беше ОК.Н е се страхувай, а си изживей последните месеци на бременността в блаженство и си мисли за момента в който най - после ще се срещнеш с мъничето - страхотен момент.А щом лекарят, който те наблюдава е от там, довери му се - той знае цялото развитие н а бременността и се познавате все пак-изградили сте някакъв контакт.Успех!



Тема Re: ag maichin domнови [re: Vencheto]  
Автор sweetboy_mama ()
Публикувано17.01.02 02:03



Раждах там през 1998. Акушерката беше чудесна и раждането мина прекрасно. От нея знам, че професионализмът в Майчин Дом е на много високо ниво. Може отношението да не е много "нежно", но няма да оставят родилка да се мъчи и ще свършат всичко професионално. Имам възражения по-скоро към пост-родилния период. Оставят те сама с бебето и само му сменят пелените. Не се интересуват дали суче, дали го кърмиш правилно и т.н. Само ти показват един път, и това е. Битовите условия бяха доста скромни, но все пак лекарите са най-важни. Ако намериш лекарка, в която да си много сигурна, и тя работи в частна болница с по-добри условия, ако можеш да си позволиш, може би си струва да го направиш, за да си спестиш стреса в първите дни след раждането. Но иначе можеш да си спокойна и в Майчин дом. Наистина там лекарите са много добри.



Тема Re: ag maichin domнови [re: mimi]  
Автор Samsara (непознат)
Публикувано17.01.02 23:49



Chetoh brojat ot avgust ili septemvri 2001 godina na sp. 9meseca, kudeto edna majka razkazvashe kak e rodila v Majchin dom. Okonchatelno reshih da ne rajdam tam.



Тема Re: ag maichin domнови [re: Samsara]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано18.01.02 01:34



моя приятелка роди там...какво да ви кажа - на кенефа нямаше дъска. само си представи как ще пишкаш на китайско стол4е(както се казва) с няколко шева отдолу...



Тема Re: ag maichin domнови [re: userkata]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано18.01.02 01:57



По-добре на такова да пишка, защото ще се пази и няма да се залъгва, че след като е в луксозна клиника няма да се зарази с нещо, което ще си влачи цял живот.



Тема Re: ag maichin domнови [re: mimi]  
Автор babaToHka (starilo patilo)
Публикувано18.01.02 06:38



За съжаление не мога да ти кажа нищо хубаво за условията там. Казват, че и циганките (които преобладават сред пациентите) спят с багажа си в ръка, за да не им го откраднат. Приятелки, които по една или друга причина са попадали там се кълнат, че при мизерията, която цари (липсата на пари не може да оправдае тоталната липса на елементарни хигиенни условия) не искат дори за изследване да стъпват там, пък да не говорим за раждане.
Лекарския персонал е много квалифициран, но това в повечето случаи не може да компенсира останалите недостатъци на болницата.

Грозно е, но го правят госпожо! Лапичките им се плъзгат по леда, а те пак и пак...


Тема Re: ag maichin domнови [re: babaToHka]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано18.01.02 09:02



Ама там наистина ли е толкова ужасно?
Моя близка преди 3 години беше оперирана там и от спомените ми хигиената се беше перфектна.
Толкова зле да стане - то срамно бе.



Тема Re: ag maichin domнови [re: Debora]  
Автор nedaneda (с интерес)
Публикувано18.01.02 10:32



малко ми е неудобно, но ще споделя с вас нещо, което ми даде като съвет по повод пишкането след раждането (при шевове) за бъдещето моя приятелка, която съвсем скоро роди. тя е много внимателна към евентуални зарази и затова си носеше в болницата един буркан и го използвала в право леко разкрачено положение. извинявайте много за натурализма, но реших да го напиша, защото би могло да е от полза за някого. (после бурканът се изхвърля в тоалетната, измива се и се ползва пак или се изхвърлу и се ползва нов - те правеха второто и таткото все носеше торбички с бурканчета.)



Тема Re: ag maichin domнови [re: nedaneda]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано18.01.02 11:20



Добра идея като чета какъв е ужас по болниците.
Честно казано ме е страх да мисля как ще раждат тези които не могат да си позволят платена клиника.
А как ли е по провинцията, при положение че в столицата е толкова зле?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.