Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:30 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Koga razbrahte,нови  
Авторjuju (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 22:22



che iskate da imate dete?
Moje li kam vashite sluchai da se priloji edin ot slednite varianti:

a) zabremenyah neplanirano i prosto "taka se sluchi"
b) na opredelna vazrast
c) vsichkite mi priyatelki sa bremenni ili imat deca
d) pod natisk na rodnini, maj, etc.,
e) pochuvstavh che iskam da imam dete (Kak tochno se chuvstva tova?)
f) druga prichina/povod



Тема Re: Koga razbrahte,нови [re: juju]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано16.01.02 22:40



Аз съм точка е и за двата пъти.
Ами знам ли как разбрах- ревях като видя бебета, все си мечтаех за такива и хоп бременна (първият път беше малко неочаквано, вторият път уж по-очаквано)

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Koga razbrahte,нови [re: Shanya]  
Автор sweetboy_mama ()
Публикувано17.01.02 02:13



Разбира се по това,че гледаш чуждите бебета с умиление, тайничко завиждаш на другите майки и си казваш"Те имат нещо,което аз нямам"; доставя ти удоволствие да си играеш с деца на познати или роднини. А също така е и до решение- просто решаваш, че сега е моментът и имаш нужда от това да се случи.
При мен бременността беше съвсем планирана; имахме 5-годишен брак с мъжа ми без деца, защото ни беше приятно да сме без ангажименти, а и той не беше ходил в казармата. Бяхме си обещали бебе, след като той си изкара службата. Просто решихме,че е крайно време,и го направихме. Не съжаляваме!!!!!!



Тема Re: Koga razbrahte,нови [re: sweetboy_mama]  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано17.01.02 07:57



pri men beshe neplanirano, snachi tochka a no mnogo se saradvahme i dvamata s tatkoto. bebcheto e e veche na 6 meseza i sme mnogo shastlivi s nego



Тема Re: Koga razbrahte,нови [re: Shanya]  
Автор nedaneda (с интерес)
Публикувано17.01.02 10:13



като чета това, което си написана шаня, виждам, че съм си една потенциална категория е. трудно ми е да ти опиша как само искам бебе.



Тема Re: Koga razbrahte,нови [re: juju]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано17.01.02 10:35



И аз съм за "е" :) Трудно е да се каже как разбираш, но се усеща според мен доста силно. Може би умиляването по чужди деца, по телевизията и т.н. Но ние по принцип си бяхме казали, че ще изчакаме и като усетихме, че вече искаме дете пак няколко месеца си говорихме и планирахме. Мисля, че ще го усетиш и ти



Тема Re: Koga razbrahte,нови [re: juju]  
Автор Пaлмиpa (мечтателна)
Публикувано17.01.02 11:12



присъединявам се към точка "е".
ама не мога да обясня как точно чувствах, че искам.
просто бях "узряла" за това.



Тема Re: Koga razbrahte,нови [re: juju]  
АвторИннa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.02 11:52



При нас бебето само дойде. Бяхме обсъждали доста темата за децата, но не бяхме правили никакви конкретни планове. Една сутрин се събудих с много странно чувство. След 2 дена си направих тест за бременност, който се оказа положителен. Както се казва - бебето стана от първия път (дори не подозирахме). Природата си знае работата. Сега сме много щастливи от изненадата



Тема Re: Koga razbrahte,нови [re: juju]  
Автор Gena-23 (....prosto Gena)
Публикувано17.01.02 13:15



zdravei,interesen vapros....mai ne sam go srechtala v tozi forum zadaden ot njakoi.
:)opredeleno az darga nechtata pod kontrol zatova njama vazmognost da e otgA?Prosto ako edna gena si zapisva koga i idva zikala i se pazi 12-16 den njama nachin da zabremenee osobeno ako maga i ima palen kontrol nad tezi nechta:)
Za otg B,ima nechto takova che biologichnijat chasovnik na genata se vkluchva na vazrast 24-26godini.
Ne mislja che horata okolo teb mogat da te nakarat da iskach dete ako ti ne se chustvach gotov da poemech takava otgovornost i ako ne ti e dochlo vremeto.Ne moge da stane i pod natiska na rodnini otgD.
Pri men e Otg E,kakvo e chustvoto li? bih ti kazala nakratko no dori i da izpicha 10stranizi ne bi razbrala dokato ne go pochustvach ti samata v sebe si tozi kopneg.
Mnogo se strahuvam ot tova da izkaram edna bremennost i se chudja vse ochte na sebe si kak sam uspjala da preodoleja tozi strah.
Strahuvah se i dali sam podgotvena za takava otgovornost.
Prosto v edin den se sabugdach sas strannoto chustvo na praznota i taka dni i mesezi nared,ne razbirach v nachaloto kakvo stava vapreki che giveech palnozenno i chtastlivo.Usechtach stranno chustvo,che vsichko koeto si pravil i pravich v momenta njama nikakva zena i che trjabva da se posvetich na nechto po-goljamo ot rabotata ti,prijatelite ti.Kak da ti kaga chustvach che si gotov za tazi otgovornost i iskach da ja poemech.Tova e v kraina smetka,prosto se chustvach Gotova i vsichki tvoi strahove otpadat v posledstvie.
Pone pri men beche taka,az ne sam haresvala bebozite predi tova /v smisal ne sa probugdali v men njakakvi chustva/a i imah ogromen strah ot tova kak genata iznosva i ragda edno bebe.
Namirah dosta prichini v sebe si,chustvah se nepodgotvena za takava otgovornost,no mislja che vsichko se e korenilo v mojat strah i v tova che vse ochte ne mi e bilo dochlo vremeto.
Mislja che za edna Gena e dobre da ima dete kogato naistina i doide tova gelanie otvatre,no dori i da zabremenee nepodgotvena to pojavi li se bebeto vsichki neini samnenija i strahove chte otpadnat.
Njakoi Maiki dori sa mi kazvali che se pochustvali naistina Maiki v techenieto na bremennostta si.Taka che dori da ne si bila podgotvena ili da ne si iskala bebe a si zabremenjala sled njakolko meseza chte se pochustvach Podgotvena.
Uspehy

koito iska da uznae...pita!


Тема Re: Koga razbrahte,нови [re: Gena-23]  
Автор nedaneda (с интерес)
Публикувано17.01.02 14:02



"Ne moge da stane i pod natiska na rodnini otgD. " - може и още как. детето на приятелката ми е на път именно под бясно давление отвън.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.