Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:47 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Party za bebeto  
Автор Almira (registrirana :))
Публикувано15.01.02 20:30



Kakto mu vikat ochte Baby Shower.Chuvali li ste za takova turjestvo?

Tui kato tuk ima jeni ot zial sviat chte obiasnia s dve dumi. Organizira se za maikata v poslednite mezetsi na bremenosta i se subirat samo jeni.Podariavat se podarutzi, igraiat se igri i se govori za bebeta.

Neznam dali ima takova nechto v BG ama tuk v North America e mnogo razprostraneno.Ne men chte mi praviat skoro takova subirane i mi e mnogo interesno zachtoto chte mi e za purvi put.

A vie imali li ste Baby Shower?

Things that we own end up owning us.


Тема Аз имахнови [re: Almira]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано15.01.02 21:10



една седмица преди да родя. Моят бе организиран от една колежка на мъжа ми. Присъстваха и мъже обаче - не бяха само жени. Ядохме пица и торта (тя май е задължителна за shower-а). Била съм преди това на още 2 такива партита - първият път беше на едан американка и имаше над 50 човека. За хапване имаше сандвичи и торта. Всички се разписвахме в един специален дневник на бебето- то беше 1 1/2 месец преди термина, но се знаеше , че е момче и даже име си имаше вече. В дневника имаше инфо за родителите, както и много снимки от ултразвук.
Най-накрая на партито двойката отвори всички подаръци и благодари на всички (3 седмици по-късно получихме и thank you note по пощата).
Другият беше на една българка и имаше по-скромно участие (както и на моя , защото не познаваме много хора все още тук).
Подаряват се страшно много неща - от бельо до люлка и столче ( а на моята позната даже и креватче и столче за кола). И разни дребни неща за бебето.
Приятно празнество е, макар аз да имам резерви, защото си падам малко суеверна, че преди да се е родило бебето не трябва да се взиам нищо...
Дано и на теб ти хареса - после ще разкажеш как е било

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Party za bebetoнови [re: Almira]  
Автор babaToHka (starilo patilo)
Публикувано16.01.02 05:35



Аз си правя подобие на такова парти на всеки 2 седмици под наименованието "Женско кафе". Събираме се с приятелки и разговора винаги се завърта около предстоящото събитие и малкото бебче, на което това явно му харесва, защото се размърдва видимо и предизвиква възторжени погледи и умилителни усмивки у присъстващите. Покрай тези женски кафета, 3 от приятелките ми започнаха да се виждат в ролята на близкобъдещи мами, а техните половинки ме гледат все по-сърдито. Всеки вече е решил какво да ни подари за бебчо (надлежно сме разпределили необходимите неща), но решихме да изчакаме раждането за да събираме урожая. (Ах, че симпатична дума - урожай, отдавна не бях я използвала:)))
Виж това за Бебешкия дневник ми звучи като много добра идея и ще взема да направя нещо по въпроса

Грозно е, но го правят госпожо! Лапичките им се плъзгат по леда, а те пак и пак...


Тема Алмира,нови [re: Almira]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано16.01.02 05:49



а ти регистрира ли се вече някъде? Мен ме караха, но аз не посмях. Суеверие и това си е- плюс това ми изглеждаше малко нескромно, но все пак е доста практично- тъкмо няма да връщаш подаръци

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Party za bebetoнови [re: Almira]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 09:46



в България това събиране се нарича "погача", но се прави на 40-тия ден, след като се роди бебето. майката хем се похвалва пред всички какво съкровище си има, хем получава много подаръци, които ще са й от първа помощ при отглеждането /в икономическата обстановка, в която се намират повечето български майчета понякога е много ценна/. освен това се дават и пари, за да "си купи бебето сън", т.е. да не буди много често майка си с пронизителен рев нощем.
основният разговор също се върти около бебета, кърмене, памперси, физическата форма на майката и особено се държи на това всяка гостенка да повтори няколко пъти "ама ти изобщо не си се променила, като момиче си още, чудесна фигура" и т.н.
канят се само жени!



Тема Re: Party za bebetoнови [re: Almira]  
Автор Пaлмиpa (мечтателна)
Публикувано16.01.02 13:13



и тук цари нещо подобно. само, че се прави веднага след като бебето се роди. дори в стаята на родилката в болницата има място за картичките, подаръците и т.н. веднага след раждането те нападат всички роднини на мъжа ти, в тукашните болници това е нормално.
в къщи продължава същия кошмар, бащата е задължен да прати картички до всички близки с пълна информация за бебето - дата, час на раждане и името, както и малко стихче в прослава на новоизлюпеното.
идващите роднини носят много подаръци, както за малкото, така и за баткото, каката, каквото си имате вече.
от този шум не можеш глава да вдигнеш, камо ли да си почиваш, но слава богу, след раждането имаш право на специална мед.сестра, която идва да ти помага в началото, и да погрижи за цялата тази суматоха.
черпи се с кафе, сладки, може и торта.
а, забравих , слага пред къщата ти един щъркел, балони/в съответен цвят -розови или сини/, и надпис - "Ура, имаме си момиченце/или момченце/".
е, това е. името на бебето се пази в тайна до самото раждане. иначе има поверие, че нещо може да се случи.



Тема Re: Алмира,нови [re: Shanya]  
АвторAlmira (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 16:52



Az ne se registrirah nikude no napravih nechto drugo, napravih edin maluk html file na koito ima tzeliat spisuk na nechtata za bebeto kato sum otbeliazala kakvo iamam veche i kakvo vse ochte ne sum kupila.

Mnogo mrazia da vruchtam podarutzi, zatova napravih tozi file i go dadoh na organizatorkata.

Problema che vse ochte neznam kakvo se ochakva ot men da pravia na tova subirane.Dali triabva samo da se usmihvam i da im blagodaria ili nechto drugo?

Fakta che dosega vsichko se pazi v polu taina ot men igurno oznachava che samo prisustvieto mi e neobhodimo.


Lichno za Shanya (tui kato ne sum privurjenik na belejki)

Shanya iskam da otbeleja che si mnogo priaten subesednik i mi e priatno kato mi otgovariach.Vinagi si korektna i delikatna koeto e goliam plus tuk v tezi klubove.

Privet ot men.






Тема Re: Party za bebetoнови [re: Пaлмиpa]  
АвторAlmira (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 16:58



Tova che te napadat ochte ot bolnitzata ne e mnogo dobre nito za teb nito za bebcho.Stresa sred rajdane bez tui e dosta goliam i ti se iska malko spokoistvie.

Na edna moia poznata taka i se razbolia bebeto ochte v samoto nachalo.Hvana niakukuv virus ot vsichkite rodnini i priateli koito se izrediha da go guchkat i vidiat, tui che vnimavai.



Тема Re: Party za bebetoнови [re: babaToHka]  
АвторAlmira (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 17:08



Istina e che razgovorite za bebeta za mnogo zarazni znam go ot lichen opit.



Тема Re: Алмира,нови [re: Almira]  
Автор nedaneda (с интерес)
Публикувано16.01.02 17:10



здравей алмира. прочетох, че си си направила списък с всичко необходимо за бебето - ако мислиш, че е подходящо, би ли могла да ми го изпратиш, моля те, за да имам идея. благодаря ти!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.