Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Как стои въпроса съснови  
Автор alexis (лъчезарна)
Публикувано08.01.02 08:56



Снощи гледах по новините за една 23 годишна жена,която загубила детето си при раждане със секцио,което изглежда не е било направено навремел! Мъжа и жената са завели дело срещу лекаря, при когото са ходили по време на бременноста й/в частния му кабинет/ и който е обещал,че всичко ще бъде наред като си платят между 300 и 500 лв./за раждането/. Моля, споделете имали ли сте случаи, при които лекаря е искал пари за раждане, защото аз чух за доста такива/поне в България?



Тема Re: Ами ей така:)нови [re: alexis]  
АвторKapли (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 10:45



Аз пък не съм чувала за такива в които раждаш безплатно!:)
Лично аз предпочитам да си плащам повече но да знам че лекаря ми е винаги на разположение, че е добър специалист и всичко ще е наред, отколкото да разчитам на "здравната система".
Не знам как хората не искат да дадат пари за нещо толкова важно като раждането??
И не ми казвайте че ги нямат защото почти всеки преди това се е изръсил да се ожени - все пак тия неща не се случват всеки ден.
Ако някой няма 300 лева да даде за раждане, с какво ще гледа бебчето после питам аз?
Изобщо не бих се чувствала спокойно ако съм в ръцете на някой си лекар който ми се е паднал, все едно на лотария.
Може би съм малко крайна но и ние когато раждах бяхме затруднени с парите и мъжа ми взе заем за да родя в частна клиника, за мен това е въпрос на принципи просто.
Това е моето мнение



Тема Re: Още нещонови [re: Kapли]  
АвторKapли (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 10:51



Е, моя лекар беше супер, докато за този от случая по ТВ нямам идея, но май се е изложил здраво, щом секциото не и е направено навреме!
Тоест, пари си струва да се дават ако знаеш че лекаря ще дойде лично и в 3 през нощта, а не хем да взима парите хем да се помайва и да те оставя в ръцете на колегите си когато имаш .
Моя лекар е търчал да ме види посред нощ, докато този явно не е бил такъв.
А и аз не съм му плащала лично на него нищо, просто платих таксата за услугите в клиниката която е една и съща за всички. Накрая му направихме подарък просто защото бях много доволна и знам че парите си струваха - до последния лев.



Тема Re: Как стои въпроса съснови [re: alexis]  
Автор babaToHka (starilo patilo)
Публикувано08.01.02 11:14



И аз гледах репортажа и ми стана мъка за семейството. Очакваш, че поне шефа на АГ отделението на някоя болница (в случая Втора) си знае работата, а и каква по-голяма гаранция след като те е следил през цялата бременност, макар и в частния си кабинет. Заплащането на лекарския труд в БГ е под всякаква критика, така че не мога да упрекна един или друг лекар, когато за труда си е поискал пари, но пък този даже не си е свършил работата.
Историята е ужасно тягостна - всеки си прехвърля отговорността - било е родено живо, не било живо, а на майката и е втора неуспешна бременност. Ужасно е, че се случват такива неща

Грозно е, но го правят госпожо! Лапичките им се плъзгат по леда, а те пак и пак...


Тема Re: Ами ей така:)нови [re: Kapли]  
Автор alexis (лъчезарна)
Публикувано08.01.02 11:14



Знаеш ли съгласна съм с теб за това, че повечето хора намират пари, когато става въпрос за раждане на бебе, но има и много, за които дори и 200 лв. да непосилни Означава ли това, че на тях не трябва да им се обръща внимание и да се оправят както могат?



Тема Re: Ами ей така:)нови [re: alexis]  
АвторKapли (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 11:17



Естествено че на всяка жена която чака бебе трябва да се обърне внимание!!!

Но дали ше попадне на лекар, който ще е свестен е въпрос на случайност, това е лошото, нали разбираш?

А ако 200 лева са им непосилни, не е ли по-добре да се изчака с детето?



Тема Re: Как стои въпроса съснови [re: babaToHka]  
Автор alexis (лъчезарна)
Публикувано08.01.02 11:20



Вярно е, че заплащането на лекарите в България е под всякаква критика, но смятам,че това важи и за много други професии. И все пак очакваш, че човека, на който си поверил здравето си ще е малко по-отговорен и ще направи усилие да спазва Хипократовата клетва. Лично аз съм съгласна да си плащам, но не когато почти ме изнудват, а като благодарност за добре свършената работа и вниманието.



Тема Re: Как стои въпроса съснови [re: babaToHka]  
АвторKapли (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 11:23



да, и това именно са случаите които не трябва да остават безнаказани, ако се дължат на лекарска небрежност!
Сега какво - жената хем е със секцио което означава че поне 2 години не трябва да забременява, хем си губи най-ценното - детето, което са очаквали с толкова надежди!
Ето, те са плащали, ходили са на частно, и какво?
Важното е да усетиш що за човек е лекаря в чиито ръце се оставяш. Е има ситуации в които нищо не може да се направи наистина, но при съвременните възможности на медицината това е рядкост, да не дава господ да се случва на никого!
Нищо не пречи да родиш чудесно и лесно и при първия срещнат лекар, но какво пречи да се подсигуриш ако може?



Тема Re: Ами ей така:)нови [re: Kapли]  
Автор alexis (лъчезарна)
Публикувано08.01.02 11:23



А защо вместо да ги дават на лекаря да не си купят някои от най-необходими-те за детето неща?



Тема Re: Как стои въпроса съснови [re: Kapли]  
Автор alexis (лъчезарна)
Публикувано08.01.02 11:26



Тъй като ти спомена, че си раждала в частна клиника и от мнението ти личи, че си много доволна би ли ми казала - коя е тя и кой е бил твоя лекар?
Благодаря!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.