Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:44 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Rabota i bremenost  
Автор Almira (registrirana :))
Публикувано02.01.02 21:49



Kak se spraviate sus dvete?

Az lichno purvite mesetzi se chustvah dosta neudobno kato mi se gadeche neprekusnato.Sega puk ne moga da si nameria miasto na stola i samo se se vurtia i puchkam.

Estestveno ot bremenata jena se ochakva da raboti ne malko ot vsiaka druga i kompromisi ne se praviat.Az zatova sum rechila da izliaza po maichinstvo kato zapochna devetia mesetz.

A vie kak se spraviate?

Things that we own end up owning us.


Тема Re: Rabota i bremenostнови [re: Almira]  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано03.01.02 05:59



as rabotih do chetvartya mesez v moya ofis. Posle po prinuda stanah samo domakiya, prosto se omajih sa priatelya si i se premestih v Germania. Niamah rasreshitelno sa rabota. no ne mi se i raboteshe. Predpochitah da si se grija sa sebe si i sa jivota, koyato nosya. Iskarah chudesna bremennost. Milsya che e normalno do 7-8 mesez da se raboti, a posle da se otdadesh na sebe si. I bes tova shte ti doteji rabotata.
kasmet i leko rajdane ot men.



Тема Re: Rabota i bremenostнови [re: Almira]  
Автор Heдoвoлнa. ()
Публикувано03.01.02 09:32



не е лесно, но не е и невъзможно. явно ти е първа бременност. успокоявай се с това, че на много жени освен работата, бремеността и домакинството им се налага да се справят и с още едно-две деца. а това е по-уморително. аз се справям без проблеми в офиса, но с енергичната ми дъщеря е доста трудно. тя все ми повтаря: "знам, че ти пречи корема, ама трябва да си играеш с мене, защото аз съм ти първото дете!"... и не признава извинения от сорта "гади ми се, спи ми се, уморена съм"



Тема Re: Rabota i bremenostнови [re: Almira]  
Авторneda (Нерегистриран)
Публикувано03.01.02 09:41



moiat savet e da izlezesch mnogo po-rano. lekariat ti mozhe da ti dade 3 pati po 30 dni po usmotrenie v zavisimost ot sastoianieto ti. pomoli go. mnogo e vazhno i za teb i za bebeto da si potschivasch - i to ne samo fizitscheski, no i psichitscheski.



Тема Re: Rabota i bremenostнови [re: Almira]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано03.01.02 09:50



А уж канадското здравеопазвене било като по Татово време
Няма ли отпуск по майчинство там? Или някакви болнични.
Не ти завиждам като знам какъв е зор да носиш корема, а пък и да работиш нещо ...
Кога трябва да раждаш ти? Скоро ли е.



Тема magi - da popitan ...нови [re: magi]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано03.01.02 12:57



Az syshto sym w germaniy obache i dwamata s myja mi rabotim s razreshenia, no makar che sme ot skoro tuk weche ot dosta wreme iskame i bebche da si imame no wse ne se reshawame - smiana na kwartiri, izprashtane w drugi gradowe w drugi ofisi i se chuwstwam mnogo nesigurna ... a tolkowa iskame da si imame weche bebe.
Oswen wsichki pritesnenia imam i oshte edno - kak da rodia tuk ... dosta me e strah i dori obmisliam wariant da prekysnem rabotata i da se wyrnem obratno za rajdaneto, no wese pak triabwa tuk da proteche chast ot bremenosta mi, wkluchitelno i lekarskoto nabludenie - i towa syshto me pritesniawa ... Imash li wpechatlenia po wyprosa i kak se chuwstwash tuk? znam che ne e tuk temata - za koeto se izwiniawam.
Predwaritelno blagodaria magi!!



Тема Re: Rabota i bremenostнови [re: neda]  
АвторNova (Нерегистриран)
Публикувано03.01.02 16:53



Iskash da kajesh, che tezi 3 pati po 30 dni sa izvun mijavite 135 dni otpusk za rajdane i lekariat moje da mi gi dade ednolichno, bez za tova da e nujno da leja v bolnitza pone za malko? Az ne sum mnogo bremenna- 5-i mesetz, no imam jelanie da si pochivam, da cheta, da se razhojdam, a ne da sedia tzial den v ofisa pred kompiutara. Mnogo trudno se moboliziram za rabota i dori rutinnite deistvia mi struvat mnogo usilia.



Тема Re: Rabota i bremenostнови [re: Nova]  
Авторneda (Нерегистриран)
Публикувано03.01.02 17:02



sigurna sam, tsche ima takova neschto, zaschtoto moia blizka priiatelka besche v otpuska oschte ot petiia mesetz. moiata lekarka saschto mi kaza, tsche osobeno v natschaloto dava na vsitschki, koito iskat po izvestno vreme otpuska, za da ne se tormoziat s neschta kato povraschtane, stomaschen diskomfort i drugi podobni kato chodiat na rabota. kazhi na tvoia doktor, tsche iskasch da si potschivasch i vizh kakvo schte ti kazhe. majka mi saschto si stoesche (chem besche edno vreme) sa sestra mi v kaschi - izobschto ne e chodila v nikakava bolnitza. nepremenno si poiskaj otpuska - i ti da si potschivasch, a i bebuntscheto da ne triabva vse da e pritisnato v sediaschta poza. uspech!!!!!!!!!



Тема Re: Rabota i bremenostнови [re: Heдoвoлнa.]  
АвторAlmira (Нерегистриран)
Публикувано03.01.02 19:59



Znaech li i az sum kato teb - s ochte edno energichno dete vkuchti i to momche.
Iska da igraem i da karame kolelo kunki i kakvo li ochte ne.

Prez purvata bremenost uchih i ne mi se nalagache da hodia vseki den an rabota, no sega e razlichno.Az pak chukam na durvo che pone rabotata mi e pred komputur i moga da si pochivam.



Тема Re: Rabota i bremenostнови [re: Debora]  
АвторAlmira (Нерегистриран)
Публикувано03.01.02 20:03



Tuk davat edna godina maichinstvo, koiato mojech da zapochnech i ot po rano.Samo che az iskam da izkaram maximalno na rabota za da moga da ia vzema tazi godina kato rodia bebeto.

Inache go ochakvam kraia na sledvachtia mesetz.Malko ostana ama nakraia vseki den ti se struva mnogo po dulug.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.