Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Лекуване на Настинканови  
Автормaя (Нерегистриран)
Публикувано28.12.01 22:28



Кажете някакви "бабешки" методи за лекуване на настинка( хрема, гърлобол, 37.2) при бременност! Кои лекарства са ми позволени?



Тема Re: Лекуване на Настинканови [re: мaя]  
АвторБo (Нерегистриран)
Публикувано28.12.01 22:40



Ами... консултираш се с лекар разбира се.
Моите спомени от миналата зима са:
- за хремата изчакваш 1 седмица и тя си минава
- за гърло има едни бонбони Голия и Холс, които помагат донякъде и за дишането. Продават се във всеки супермаркет или аптека.
- за кашлицата, която най-вероятно ще се появи - Тавипек. Продава се в аптеките.
- за температурата не помня дали съм взимала нещо.

Скорошно оздравяване



Тема Re: Лекуване на Настинканови [re: мaя]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано28.12.01 22:40



Наскоро бях настинала като куче дето казват бабите, но не посмях да пия нищо друго освен витамин С и промишлени количества чай с мед.
Виж ако е нещо по-сериозно от обикновенна настинка, ще трябва да отидеш на лекар - имам предвид ако вдигаш висока температура, остра кашлица и т.н.



Тема Re: Лекуване на Настинканови [re: Debora]  
АвторMillena (Нерегистриран)
Публикувано28.12.01 22:50



Съжалявам да си болна точно по това време, знам колко е ужасно :(
Аз карах нещо първите седмици на бременноста, а и тези дни, а пък кърмя още така че случаят е същият.
Съгласна съм за бонбонките, мноооого витамин C, чайове (билкови!) с мед и лимон, инхалации (макар, че са гадни, но помагат!), краката в топла вода, за температура можеш да пиеш парацетамол или Ефералган (което е същото), казват че е безвредно, аз съм го пила в 4-та седмица бременост.
Скорошно оздравяване



Тема Re: Лекуване на Настинканови [re: Millena]  
Автор sweetboy_mama ()
Публикувано29.12.01 00:57



Да, може да се пие парацетамол, обикновено във вид на Ефералган. Взимала съм го няколко пъти, докато бях бременна.



Тема Re: Лекуване на Настинканови [re: sweetboy_mama]  
АвторMagi (Нерегистриран)
Публикувано29.12.01 07:31



as se rasbolyah ot nastinka v poslednata sedmiza na bremenostta si. Otidoh na lekar i toi mi sipisa paracetamol i tabletki sa smuchene Lemocin. Ne snma dali gi ima v Balgaria. Osven tova bilkov chai s mnogo med, masaji i rastrivki s bilkovi balsami, vana sas spezialni masla sreshtu nastinka. Mislya che i v Balgaria ima po aptekite.
osdravyavai po-barso!



Тема Re: Лекуване на Настинканови [re: Millena]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано29.12.01 22:23



Само бих вметнала, че ако си в ранните седмици на бременноста, не бива да се загряваш с горещи душове, вани или краката в гореща вода. Опасно е с оглед предизвикване на спонтанен аборт. След първите три месеца, мисля, че опасността намалява.
Скорошно оздравяване!



Тема Re: Лекуване на Настинка [re: мaя]  
АвторKapли (Нерегистриран)
Публикувано30.12.01 00:01



Аз бях все настинала през най-важните 2ри и 3ти месец - така се случи че бяха в началото на 2000та, когато беше големия грип, но него не можах да го хвана! Пиех по малко лекарства с парацетамол и за гърлото си пръсках Hexoraliten който е супер и съвсем безвреден иначе наблягах на чая и меда и нямах проблеми, разминаваше ми за по ден - два. В един случай бях много зле - гърлото ми беше поблеляло от налеп, заболяха ме уши, изобщо голяма гадост но с няколко "гаргари " се оправих и бях много доволна. Общо взето не можах да вдигна температура което много ме радваше.
най-важното е да не се напрягаш да ходиш на работа - аз за целта си намерих болничен.

Успех!!!

Карли



Тема Re: Лекуване на Настинканови [re: Kapли]  
Авторkato (Нерегистриран)
Публикувано02.01.02 15:19



po vaprosa za bonitschniia - izvan normalnata otpuska (za balgariia govoria) ot 45 dni predi termina, lekariat mozhe da dade oschte 3 pati po 30 dni po usmotrenie v zavisimost ot sastoianieto na mamata. no i inatsche kato si bolna, savsem normalno e da ti dadat bolnitschen. ako si niamasch doktor vse oschte - idi v klinika vita pri doktor mariana rajtscheva. tia prekrasno schte se pogrizhi za teb i sega i prez tzialata ti bremennost, a i po vreme na razhdaneto i sled tova. uspech! i skoroschno ozdraviavane.



Тема Re: Лекуване на Настинканови [re: kato]  
АвторSamsara (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 01:31



И аз бях в твойто състояние в четвъртия месец. За температурата пих бебешки сироп с парацетамол, но наблягах на студените кърпи на челото. За хремата - скилидки чесън в носа и масаж на точките в основата на носа. За гърлото - чай с мед и лимон.
Успех




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.