Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:08 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема "Idealna" wyzrastowa razlika mejdu decata?  
АвторMillena (Нерегистриран)
Публикувано17.12.01 14:17



Znam, che takowa neshto njama, no shte mi e interesno da spodelite opita i menieto si. Imame momchence na pochti 7 meseca, rodih go sled neplanowo sekcio, taka che ni e rano da mislim realno za wtoro, no wse pak az si razmishljawam.
Blagodarja



Тема Re: "Idealna" wyzrastowa razlika mejdu decata?нови [re: Millena]  
Автор Cилвa (позаседяла се)
Публикувано17.12.01 14:48



Привет! И мен много ме вълнува този въпрос, имам син на 2 години. Преди да се роди смятах, че идеалната разлика е 5 години - тогава вече голямото дете е достатъчно разумно, за да не ревнува... Но сега мисля, че е по-добре разликата да е по-малка - така децата стават "приятели" и ще играят и растата заедно, вместо едното да се превръща в бавачка на другото по неволя... Много мои приятели смятат, че една разлика от 2-3 години в този смисъл е ако не идеална, то доста разумна...



Тема Re: "Idealna" wyzrastowa razlika mejdu decata?нови [re: Millena]  
Авторsweetboy mama (Нерегистриран)
Публикувано17.12.01 14:52



Здравей,Милена!
Моето момченце е на 3 и половина, и вече "работим" за второто. Бяхме си поставили срок за миналата година,т.е.,когато той стана на 2,но се оказа,че ни се иска още малко да се "поглезим".Аз се безпокоях,че като отложа веднъж,и после няма да ми се иска,но напротив: сега,като мина още една година,наистина се чувствам по-подготвена. Общо взето,казват,че най-вярната разлика се определя от желанието на родителите,защото няма никакъв смисъл да раждаш едно дете само защото си си поставила някакъв срок. Все пак,лично за себе си,не бих чакала моят син да стане ученик. Може би си има предимствата,но ми се струва,че дотогава съвсем ще забравя какво е да имаш бебе, пък и малкото бебе ще пречи на голямото дете да си учи уроците.
Що се отнася до възможната минимална разлика, струва ми се,че все пак е по-добре да се изчака поне първата година. Когато детето проходи стабилно, ще стане по-самостоятелно и няма да имаш две съвсем безпомощни деца,които да буташ в количките и да разнасяш из къщи.
Така мисля... Да чуем и другите майчета!
Поздрави



Тема "Idealna" wyzrastowa razlika mejdu decata?нови [re: Millena]  
АвторAlmira (Нерегистриран)
Публикувано17.12.01 17:00



Za men idealnata ili po tochno nai priemlivata razlika e okolo 6 godini.Sina mi e na 6 god. a sega chakam vtoro
Sega chte vi izbroia prichinite poradi koito mislia che e taka.

1) Purvoto dete e veche otgledano dete.Znae vsichko i ne se nujdae ot neprekusnat nadzor.Koeto oznachava che maikata che e predimno zaeta s bebeto i ne triabva da ticha sled 2 malki detza i da stava raznogleda.
2) Niama goliama revnost, purvoto dete s neturpenie ochakva vtoroto.
3) Maikata moje da ochakva malko pomocht ot purvoto dete, vmesto neprekusnato da se plachi che purvoto chte udari ili napravi nechto na bebeto.
4) Vtoroto dete se razviva mnogo po burzo i nauchava poveche nechta ot edno po goliamo dete v kuchti.
5) Kogato malko pootrasnat niama da se durpat neprekusnato za tova onova zachtoto chte imat razlichni interesi i priateli.
6) Pak chte se igraiat zaedno, moje bi po malko no zatova sa priatelchetata ot uchilichte ili detskata gradina.
7) Za maikata edno bebe sled tolkova godini deistva podmladiavachto.A i purvoto detenze veche ne iska i ne dava tolkova da go glezim i tzeluvame


E tova sa moi misli i sigurno ne suvpadat s mnenieto na vsichki.Az lichno znam che za men taka e nai dobre, no vseki si znae za sebe si.



Тема Almira,нови [re: Almira]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано17.12.01 21:10



не е нищо лично, но имам много близка приятелка, чиито момиченца са с точно 6 години разлика. Всички твои доводи звучаха чудесно и за мен - ех тя е голяма, ще помага, по-лесно ще бъде и т.н... се разбиха на пух и прах от моята приятелка. Каката започна да не може да се облича, връзва връзките, ходи сама до тоалетна, да играе сама и да се забавлява и прочие. Тя ходи на училища (живеят в САЩ) и това беше единственото спасение за моята приятелка. Иначе и ревността я има - не че момиченцето мрази малкото, просто си страда че вече няма толкова много време за него. То е уж голямо и очакваш да разбира, но ...на практика не става така.
Дано при теб нещата да са по-добре в това отношение.

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: "Idealna" wyzrastowa razlika mejdu decata?нови [re: Millena]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано17.12.01 21:17



Знам ли коя е идеалната разлика? Всяка според мен си има предимства и недостатъчци. Ако е по-малка някак си по-бързо и неусетно минава отглеждането на две бебета на практика наведнъж. Ако е по-голяма пък имаш си помощник...
На моите е 3г и 7 месеца. Не мога да кажа още че това е точната разлика. Каката си има своите периоди - ту се опитва да е отново бебе, ревнувайки от грижите ми по малкия, ту много й харесва да е голямата. Но се надявам за в бъдеще да се подобрят нещата. Те още от сега си играят чудесно двамата в рамките на разумното - малкият обожава кака си и като я види много й се радва. И понякога й се сърди, че не винаги му обръща толкова много внимание.
Винаги съм си мечтала да имам 3 деца и даже сега се чудя от време на време кога ще е добре да родя 3то (ако все пак го има) и си мисля, че ще искам да е по-малка разликата от първите две - не мога да си мисля че след 4-5 години пак ще сменям памперси и ще изминавам същия път...
Поздрави на всички майчета

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Almira,нови [re: Shanya]  
АвторAlmira (Нерегистриран)
Публикувано17.12.01 22:43



Zdravei Shanya!

Napulno te razbiram Taka e to v jivota - planirach , obmisliach a nechtata se razvivat po svoemu.
Vsichkoto tova koeto go napisah sa samo predpolojenia i nadejdi, a puk kakvo chte stane v budechte moga samo da gadaia.
Edno nechto sus sigurnost znam i to e che chak sega sum gotova da gledam ochte edno dete.

Veseli praznitzi.



Тема Re: Almira,нови [re: Almira]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано17.12.01 23:17



Ама разбира се,че бебето идва, когато го иска, та така и с вторите бебета. Аз ти разказах за моята приятелка, защото по-малко й завиждах, че каката им по-голяма, а тя ме поразубеди . Въобще не съм мислела обаче да чакам повече - дъщеря ми нямаше и 3, когато решихме, че е най-доброто време и за вторро...Все пак май си зависи най-вече от това как се подготви първото дете предварително
Хайде леко носене и раждане!

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: "Idealna" wyzrastowa razlika mejdu decata?нови [re: Shanya]  
АвторMillena (Нерегистриран)
Публикувано18.12.01 00:57



Благодаря ви за мненията. Ами и аз си мислех, че поне 1-1.5 е минимума, иначе ставаш луд с две бебета. А и моят случай със секциото все пак налага някои ограничения. Преди време си мислех за около 3-4 години (толкова е моята с брат ми и на съпруга ми с неговият брат и е чудесна и в двата случая), но сега май ми е иска да е по-скоро. Иначе и аз искам 3 деца (а и съпругът ми), но това засега е само пожелание :) Знам, че всяка разлика си има и хубаво и лошо, но точно това исках, да си споделите опита. Например се плаша как ще съм бременна и уморена, с капризи към храна и т.н. докато имам едно сладурче на 1 година, което щрапка из цялата къша и обръща всичко с главата надолу :)
Лека бременност на бъдещите майчета и леко раждане :)



Тема Вчеранови [re: Millena]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано18.12.01 01:16



докато чакахме на опашката за снимка с дядо Мраз видях една майчица (в напреднала бременност) плюс още 4 броя деца. Най-голямото беше около 5 годишно и нещо се тръскаше. Останалите бяха горе-долу през година и се забавляваха както им харесва - едно лазеше, друго седеше на пода и ревеше, а пък майката гушкаше най-малкото (очевидно не ходеше още). Имаше много свеж вид, въпреки цялата тази олелия около нея. Та сигурно се случва.
Аз си носех каката и бременна ("Мамо, болят ме краченцата! Ти гушни мене" ) и какво да правиш носиш

Hate cannot drive out hate, only love can do that



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.