Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Вагинално раждане след секцио  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано11.12.01 21:36



Здравейте!

Преразказвам ви тук една статия от едно женско списание. Става дума за вагинално раждане след секцио. По принцип медиците още спорят дали е задължително след раждане със секцио следващото отново да бъде такова даже да няма причини за това. И двете теории си имат свои привърженици. Расте и броят на жените родили вагинално второ или трето дете. Все пак да се роди вгинално след секцио е необходимо при секциото матката да е срязана напречно, а не вертикално, както и вагиналното раждане да е минимум 2 години след извършването на секциото, защото съществува опасност от перфориране на матката.
Не е препоръчително съшо така при този тип раждане индуцирането (настръхна ми косата като го четох, защото мен ме индуцираха, но за сведение съм жива и здрава и всичко е наред както с мехм така и с Бебо!), защото контракциите при индукция са много по-чести, силни и са отново опасни за перфориране ан матката.
В общи линии авторката съветваше към такъв тип раждане да се подхожда изключително внимателно. Тя самата е привърженик на вагиналното раждане и смята, че рискът за майката и бебето е оправдан.
Но според мен всеки лекар си е господар. Малко преди мен моя позната роди секцио не заради друго, а защото първото й раждане бе секцио. Моята лекарка пък бе на мнение, че след като нямам други здравословни и медицински причини да опитам по естествения начин...Така че зависи дали са ти спечелили доверието.
Е ако бях чела статията преди раждането ми, щях да потърся второ мнение. Господ ни е пазил!
Поздрави на всички

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Вагинално раждане след секционови [re: Shanya]  
АвторKapли (Нерегистриран)
Публикувано12.12.01 10:26



Аз съм от жените на които им се е наложило да раждат със секцио а иначе много исках естествено, обаче рискът беше голям, понеже бебчо беше с много голяма обиколка на главата, а аз с тесен вътрешен размер на таза и лекарски съвет се събра да реши че няма смисъл да опитваме естествено.
Сега много искам след няколко години да имам второ бебе и да родя нормално така че се надявам то да не е с такава нестандартна обиколка на главата, но наистина всичко зависи от конкретната ситуация и си е Божа работа!!!
Каквото ме посъветват лекарите това ще правя, няма да се правя на героиня, защото все пак бебето си е най-важно от всичко, а при цезарово рисковете за него са най-минимални.



Тема Re: Вагинално раждане след секционови [re: Kapли]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано12.12.01 15:55



Разбира се, че ще слушаш лекарите. Но наистина трябва да се подходи внимателно. Аз много повече бих се страхувала от второто си раждане, ако знаех всички тези неща за индукцията. За разреза на матката и лекарката беше казала - тя попита, защото ми каза, че ако съм вертикално рязана ще раждам пак секцио. Та трябваше да ходят в "Света София" за информация.
Тъй че и ти не е зле да си го набавиш като информация, ако желаеш да раждаш вагинално и няма да си при същия лекар. Проблемът е, че шевът на матката зараства напълно и не може да се види на видеозон. Рискът не е малък, но все пак си е преживяване


Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Вагинално раждане след секционови [re: Shanya]  
АвторMillena (Нерегистриран)
Публикувано13.12.01 00:18



Страшничко звучи наистина. Аз страшно много исках нормално раждане!! Толкова време се готвих как да дишам, повтарях си да не се страхувам, че ще се справя и т.н. и т.н., чувствах се подготвена и го исках. И всичко вървеше супер, екипа ме хвалеше колко добре се справям с контракциите, но след това се закотвих на 5 см и никакви окситоцини и т.н. не помагаха. След още много часове решиха за секцио - та 24 часа раждане. Бебчо беше с 3 пъти омотана пъпна връв и от доста места чувам, че съм имала късмет, че не се е родило нормално, че иначе... Настръхват ми косите! Както и да е, бях страшно, ама много разочарована. И се надявам следващото да е нормално, шева ми уж е хоризонтален, но нямам никакви документи, така че не знам. Казаха ми че трябва да минат мин. 2 години и това ме спира да мисля за 2-ро догодина, но ще видим. Чета и двете мнения, но тези рискове за перфоритране на матката...



Тема Re: Вагинално раждане след секционови [re: Millena]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано13.12.01 00:56



Външният шев е почти винаги хоризонтален. Важен е шева на матката. В документите по раждането ти трябв да пише как е направен той- това винаги се отразява, така че може да поискаш епикриза от болницата и да им обясниш за какво ти трябва - е това живот и здраве като пак стане време да раждаш.
Имала си късмет наистина със секциото и така са спасили Бебо.
Господ ще те пази и следващия път независимо как раждаш. Нито един свестен доктор няма да поеме твърде много рискове с жена, раждала секцио. На мен още преди да ме сложат на системите ми казаха, че и при най-малката опасност имат готовност за второ секцио...
Преразказах статията, защото аз не знаех всички тези неща, а наистина са от полза.

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Вагинално раждане след секционови [re: Millena]  
Автор sofianka ()
Публикувано14.12.01 17:12



Tova za omotanata pupna vruv e nai-veche nasledstveno. Az sum bila s omotana pupna vruv tri puti , koiato doktora e razmotal s mujkata si ruchichka dokato sum bila oshte v korema na maika mi. Pri vtoroto rajdane v momenta na izlizane na bebeto taka kakto me beshe napunala kontrakciata se chu edno silno "Zadruuuuuj" i az se opitah da zadurja dokolkoto mojah. Prez tova vreme te sa otmotavali [pupnata vruv na bebeto. Slava Bogu vsichko mina normalno



Тема MIla Sofianke,нови [re: sofianka]  
Автор TEDDA (femalka)
Публикувано14.12.01 23:30



inteligentna jena si ,ne se izlagaj molq te. Omotavaneto na pypnata vryv e poslednoto neshto,koeto se predava po nasledstvo.



Obi4ah te, obi4am te i pak shte te obi4am.......


Тема Re: Вагинално раждане след секционови [re: Shanya]  
Автор TEDDA (femalka)
Публикувано14.12.01 23:42



Mila, Snanaya ! Bez da tvyrdq ,4e sym doktor na ginekologi4nite nauki syvsem otgovorno tvyrdq,4e nqma nishto opasno v edno normalno rajdane sled sekzio. Ima OBA4E ZADYLJITELNI NESHTA ,za da e tova taka. Za tova sa lekarite.

1. SEkzioto trqbva da e minimalno 3 godini predi sledvashto rajdane ( ne zabremenqvane)
2. Da nqma zadyljitelni pokazateli za vtoro sezio, kato naprimer nenormalno tesen taz, srastvaniq na mqstoto na starata operaziq , syrde4ni problemi, opasno kryvno,o4ni opasni zabolqvaniq , sedalishtno predlejanie i tem podobni.

Ako pyrvoto sekzio naprimer e bilo po speshnost zaradi omotana pypna vryv i gubeshti se tonove ili sedalishtno predlejanie , ili nqkakva zarazna bolest na vlagalishteto ( naprimer kondilomi) ,to opasnost za normalnoto rajdane posle nqma ,ako gi nqma systite faktori estestveno 4e nqma da ima.

Ako oab4e taza e tesen , to nqma kak da ne se premine kym vtoro sekzio.

Rajdala sym 2 pyti sezio i to zashto.
Imam tesen taz,no ne nenormalno tesen,ta da ne moje da izleze malko bebe,no mite nqha normalni (nad 3kg). I dvata pyti NE sym bila planovo - toest,operiraha me sled opiti da byda izrodena normalno.

Rajdala sym pri edna i sysha,koqto me poznava dobre. Tq kaza,4e pyrviq pyt ne e imalo nikakyv shans,zashtoto ploda si stoeshe visoko gore i dori ne mojeshe da se spusne v taza i vypreki izteklite vodi qnmah kontrakzii.

Vtoriq pyt oba4e si mi iztekoha vodite i si mi po4naha kontrakzii i razkritie. Sled 5 4asa oba4e preceniha,4e moje da se okaje tqsno dotolkova,4e da e opasno za bebeto i me operiraha v krajna smetka,vypreki,4e az nastoqvah do podledno za estesveno rajdane. No tova e vypros na li4na ozenka na lekarq.Mnogo malko mi trqbvashe,za da me ostavqt. I pak pre4kata beshe taza, A NE STARATA OPERAZIQ.

Taka,4e dostaty4noe da si pri svesten lekar,kojto da e plytno do teb po vreme na rajdaneto i da umee da PREZENQVA.

Tova e !



Obi4ah te, obi4am te i pak shte te obi4am.......


Тема Re: Вагинално раждане след секционови [re: TEDDA]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано14.12.01 23:49



Нито един свестен лекар няма да допусне негова пациентка да ражда вагинално след секцио, ако не знае как е срязана матката, даже и да има идеални условия за нормално раждане. Статистиката е показала, че вертикално срязаните матки се перфорират за съжаление при напънати и е риск както за майката, така и за бебето. Тти си раждала и 2та пъти при една и съща докторка, затова се е опитала да те изроди вагинално и втория път. Повечето лекари не рискуват обаче, ако не са запознати изцяло с първото раждане и това си е факт. Мисля че и повечето от тях са привърженици на вагиналното раждане, но естествено няма да те уморят, ако се появат усложнения.
Това е.
Въпросът е сриозен и си струва да се замислиш преди да предпиремаш каквито и да е рискове.

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Вагинално раждане след секционови [re: Shanya]  
Автор TEDDA (femalka)
Публикувано15.12.01 00:09



ZAtova kazvam,4e zatova sa lekarite- da prezenqvat!

KOlkoto do vertikalniq razrez - ne se praktikuva ot godini. Jenite,koito poznavam s takyv sa ve4e na po 40-50 godini.
Vyzmojno e za riskaot perforaziq v takyv slu4aj, no zatova se opitah v obqsneniqta si da ti izredq hilqdite drugi pokazaniq za estesvno i sekzio,za da me razberesh pravilno. Taka ili ina4e ne obsyjdame konketen slu4aj, a si govorime na teoriq. A personalnite sluaj sa pone 50 osnovni vida s tehnite izkllu4eniq .:)



Obi4ah te, obi4am te i pak shte te obi4am.......



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.