Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:15 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Kolko chesto ritat vashite bebeta?нови  
АвторLORlL (Нерегистриран)
Публикувано01.12.01 01:40



Mojete li da mi pomognete,kato mi kajete,kolko chesto ritat bebetata vi? As sega sam v 5ti mesez i bebeto se skasva da rita-ponjakoga s chasove ne moje da se uspokoi.
Bjaha mi kazvali che bilo useshtane prijatno,kato gadelichkane,no njama takova neshto-taka mi blaska korema otvatre ponjakoga,che savsem ne mi e prijatno.
A e samo na 4 meseza i polovina! kakvo li ste stane do poslednija?!
Nai silno me rita kogato se hranja-ponjakoga ostavjam hranata dokato se uspokoi. Vie zabeljazali li ste da vi ritat po vreme na hranene ili po vreme na njakakva druga deinost?
Tova e.Kajete mi ,molja vi,normalno li e tova?



Тема Съвсем нормално е :-)нови [re: LORlL]  
Автор Бaбa Bиxpoнpaв (МагЕсница)
Публикувано01.12.01 12:07



И двете ми дъщери докато бях бременна бяха много активни в движенията си. Да... наистина падаше голямо ритане докато се хранех. Освен това, когато лягах вечер, имах чувството че скачаха по спалнята като малки зверчета, но усещането ми не беше свързано с досада и писване.
Много сме се смяли със съпруга ми, когато корема ми придобиваше неправилна форма...
Я помисли малко, ако примерно бебето ти не мръдне цял ден .... няма ли да ти стане неспокойно.... да се съмняваш. че нещо не е в ред.
Все пак това е някаква индикация, че детенцето в теб е живо. Ще свикнеш.
Аз с часове съм си гледала корема, даже като се издуе от някоя страна си казвах: " Сега ще погъделичкам едно малко краче"... Говорех на бебето, въпреки че понякога ми е идело да ревна....наистина на моменти боли като ритне.
Като родиш сигурно като мен ще му гледаш малките крачета и ще се чудиш, как това мъниче така силно е ритало...

Желая ти лека бременност!

-
Обещавам ти дълъг живот. Най-малкото по-дълъг, отколкото ако продължаваш да се мотаеш наоколо.


Тема Re: Kolko chesto ritat vashite bebeta?нови [re: LORlL]  
АвторbabaToHka (Нерегистриран)
Публикувано01.12.01 23:25



Lekarite kazvat che pyrvoto propritvane trqbva da go usetish nqkyde okolo sredata na 4-iq mesec. Datata na tova zabelezitelno sybitie pri nas beshe 11 septemvri (kakvo li shte se sluchi kato se rodi...;) Ot togaz se radvam na edna postoqnna aktivnost ot strana na bebcheto mi. Makar che videozona sochi momiche sym zabelqzala che mnogo se radva kato gledam futbolni machove. Naposledyk mnogo uspeshno nacelva gredata (chiqto rolq se igrae ot rebrata mi) i napira li napira. Drug moment, v kojto se izqvqva osobeno qsno e pri obshtuvaneto s tatko si. Pravili sme si eksperimenti - toj me celuva po korema i sled 2 minuti otvytre nastava bujna veselba:)Izchakvame izvestno vreme da se uspokoqt strastite i otnovo - rezultatyt e bil vinagi edin i sysht:)))
Ponqkoga naistina boli, no daj God vsichkata ni bolka vse da e takava



Тема Blagodarja za miloto pismo:)нови [re: babaToHka]  
АвторLORlL (Нерегистриран)
Публикувано02.12.01 00:28



A koga se ochakva vasheto stastlivo sabitie?
I koga se vijda na videosona dali e momche ili momice?
Mersi za otgovora:)



Тема Re: Blagodarja za miloto pismo:)нови [re: LORlL]  
АвторbabaToHka (Нерегистриран)
Публикувано02.12.01 01:17



Zdrave i zivot v nachaloto na fevruari shte se poqvi nashata shterka.
I chestno da si kaza uzasno mnogo me e strah ot samoto razdane. Izchetoh vsichko koeto namerih za kontrakciite i samoto razdane i kato gledam i sravnqvam i tova si e strogo individualno. Razchitah che shte imam vreme da se podgotvq pri pyrvite kontrakcii i da si napravq vkyshti vsichki predvaritelni kozmetichni i ochistitelni operacii, a se okaza che kontrakciite ne prodylzavali 7-8 chasa pri nerazdalite zeni kakto pishe po knizkite. Mnogo razchitam na tatkoto, kojto mi e opora vyv vsichko
E, v krajna smetka nikoe bebe ne e ostanalo v korema na majka si...[namigam



Тема Re: Kolko chesto ritat vashite bebeta? [re: LORlL]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано02.12.01 08:33



Имах чувството, че дъщеря ми само чака да седна, за да ме почне. А в колата изобщо не мърдаше - сигурно още тогава й е харесвало да се вози. След шестия месец направо ме събуждаше нощем и й пеех песнички. Няма спасение. Намествай се така, че да има място някакси детето. Признавам си, че в последните два месеца съвсем недвусмислено я посбутвах да се премести. Понякога й гъделичках краката, за да ги прибере.

Да не би просто по време на хранене да ти се задейства по-активно перисталтиката (как се пише тая дума!)? Там при бебето шумът е доста силен. Елементарно като причина за безпокойството му, но ми изглежда логично.

- - - -
И най-внимателното планиране не може да замести лудия късмет.


Тема Re: Kolko chesto ritat vashite bebeta?нови [re: Бeзcъннa]  
АвторLORlL (Нерегистриран)
Публикувано02.12.01 20:26



A,ne sam se sestala che moje da e ot peristaltikata.
Tja mojata si e dosta usilena
Znachi njama spasenie ot ritnizite,prosto ste svikvam
Mersi za otgovora!



Тема Re: Kolko chesto ritat vashite bebeta?нови [re: babaToHka]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано03.12.01 17:42



Това с нацелването на ребрата в петият месец ми е доста чудно.
Извинявай, но матката ти още не е достигнала ребрената дъга за да те рита в ребрата.
Колкото до силата на ритането отново малко си преувеличила.
Нищо лично, но тука четат и жени които не са забременявали и раждали, така че нека наричаме нещата с истинските им имена.
В къщи можеж да се поглезиш пред съпруга си, че те "рита толкова силно".



Тема Re: Kolko chesto ritat vashite bebeta?нови [re: Debora]  
Автор babaToHka ()
Публикувано03.12.01 18:53



Debora,
vsyshnost neshto ne si razbrala. Sled sedmica vlizam v 8iq mesec i ritaneto v rebrata si e napravo realnost... A v momenta matkata mi se e razshirila do takava stepen che ponqkoga izpitvam silno zatrudnenie v dishaneto. Opitvam se da izprobvam razlichni pozi, v koito da mi e po-lesno, no za sega bez osoben rezultat.
Ako nqkoj e uspql da se prebori s tova shte se radvam da spodeli



Тема Re: поправканови [re: babaToHka]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано03.12.01 20:40



Интересно откъде съм го видяла пък този 5ти месец. За осмият съм напълно съгласна.
Ами още малко ти остава да "те подритват" така че търпи - не мисля, че поза или каквото да е ще облекчи "ритницита на бебчо".
Колкото за дишането ще ти олекне в началото на 9ия (то при всеки е различно де), когато бебето "се смъкне" и заеме окончотелната си позиция за раждането.
И мен ме ритат, ама им се радвам
Кога ти е определено да раждаш на теб, ако не е тайна?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.