Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема sekcio otnovoнови  
АвторNova (Нерегистриран)
Публикувано30.11.01 11:22



Zdraveite, maicheta,

Vijdam, che povecheto ot vas ne sa privurjenichki na sekcioto. Pri men neshtata sa slednite: imam pravena operacia ot Miopia, 6 dioptera. Vuv vsiako oko imam po 14 nareza. Ochnata lekaraka, pri koiato hodih po napravlenie, preporucha podpomognato rajdane bez napuni. Vuprosut mi e niakoi znae li shto e tui i ne e li po-dobre da rodia sus sekcio?
I oshte neshto: v nachaloto na 5-tia mesec sum, a ne useshtam bebeto da rita. Triabva li da se trevoja?
Blagodaria vi i uspeh!



Тема Re: sekcio otnovoнови [re: Nova]  
Автор Tpишa (голям заплес)
Публикувано30.11.01 19:04



Не се притеснявай. Нормално е когато си бременна за първи път, да не забележиш нищо още в началото на петия месец. Усещането е нещо подобно на слабо бълбукане в корема. И все пак за да си съвсем спокойна, можеш да си направиш ултразвук
За секциото не мога нищо да ти кажа. И двата пъти раждах "нормално"



Тема Re: sekcio otnovoнови [re: Nova]  
АвторbabaToHka (Нерегистриран)
Публикувано01.12.01 23:46



Ne se pritesnqvaj za bebeto, vsqko reshava samo koga da ti kaze "zdrasti:)" Edna priqtelka go useti chak v 6iq mesec, i do sega (tq vseki moment trqbva da rodi) se oplakva che to tvyrde slabo q rita, inache bebcheto si e syvsem dobre.
Otnosno syveta kojto ti e dala ochnata lekarka, znam che podobno neshto se pravi ako imash golqm diopter ili visoko kryvno nalqgane za da ne se otlepi retinata. No tova koeto sym chuvala e che bez da ti iskat mennieto pravqt sekcio zashtoto e naj-bezopasno.
Naj-dobre e da se posyvetvash s ginekologa si i lekarite v bolnica, koqto si izbrala/shte izberesh za razdaneto.
Zelaq ti leka bremennost i razdane



Тема Re: sekcio otnovo [re: Nova]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано02.12.01 08:20



За моето раждане казаха, че е "подпомогнато". Родих със системи. Ако някой знае какъв друг начин се нарича "подпомогнато раждане", дано каже. В моя случай последното, ама най-най-последното, което бих казала, е че не е имало напъни. А ти в никакъв случай не бива да се напъваш. Според мен на теб изобщо няма да ти предложат алтернатива на секциото.

А за бебето не се тревожи, всяка жена усеща по различно време, има случаи таткото да напипа, а майката да не се е сетила, че не са газове, а краче например.

- - - -
И най-внимателното планиране не може да замести лудия късмет.


Тема Re: sekcio otnovoнови [re: Бeзcъннa]  
АвторNova (Нерегистриран)
Публикувано02.12.01 12:11



Blagodaria na vsichki vi!



Тема Re: sekcio otnovoнови [re: Nova]  
Автор sosad (странник)
Публикувано03.12.01 12:28



При всички случаи на хирург. интервенции на очите, или при висок диоптър е абсолютно противопоказно напъването, защото може да се влошат нещата....



Тема Re: sekcio otnovoнови [re: Nova]  
АвторГинekoлor (Нерегистриран)
Публикувано03.12.01 14:49



При това положение е по-добре да родите чрез секцио.Ако Ви е за първи път първите движения трябва да усетите към 18-20 ГС но това е доста индивидуално.По-добре идете на видеозон за да не се притеснявате.
Успех!
http://go.to/doktorX



Тема Re: sekcio otnovoнови [re: Nova]  
АвторKapли (Нерегистриран)
Публикувано03.12.01 15:09



Аз моето бебе го усетих някъде в 4я месец, но това е по-скоро изключение, а после много малко риташе, така че за това не се безпокой изобщо, сега търчи из цялата къща:). Колкото до раждането аз раждах с планирано секцио и всичко беше супер - имам само чудесни спомени, докато много мои приятелки, раждали по естествен път и досега имат страховити спомени за раждането си.
Според мен не бива да си рискуваш зрението, но лекарите ще те посъветват най-добре!!!
Успех!



Тема Re: sekcio otnovoнови [re: Nova]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано03.12.01 17:45



Аз съм още по-късогледа от теб, но нямам операция на очите. Не зависимо от това в БГ настояха и родих дъщеря си секцио. (Консултация с очния ми лекар). Не искам много да те плаша, но по време на първата ми бременност ми се вдигнаха диоптрите с по 1 и на двете очи. Моят доктор каза, че се случва изключително рядко, ама аз се оказах късметлийка
Сега съм в САЩ и родих нормално. Защото личния ми доктор каза, че няма никакви проблеми за ретините (ретините са най-уаязвими при напънати-може да се се отлепят), И си родих даже без да си махна контактните лещи. Все пак имаха едно на ум и ако имаше проблеми, пак щяха да ме срежат. Имах и упойка. За болките, но за напънати не знам как могат да ги облекчат.

Моя леля има много тежка очна операция на двете очи и въпреки това има две нормално родени деца, без никакви усложнения за очите. Даже тогава упойки не са слагали!

Така че те съветвам да отидеш поне при двама очни специалисти, за да си сигурна, че няма да има проблеми за очите. Моето лично мнение е, че си за секцио - далеч по-безопасно е от едно евентулано ослепяване.

Поздрави

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: sekcio otnovoнови [re: Nova]  
Автор TEDDA (femalka)
Публикувано05.12.01 14:07



Ne se pritesnqvaj ot sekzioto. 2 pyti sym go prejivqla. Nito sym umrqla ot bolki ,nito ot upojkata (epiduralna) nito ot kakvoto tam se oplakvat pove4eto jeni .Edna normalna rutinna koremna operaciq. Ako si silna jena qnma kakvo da se pritesnqvash .Ne iskam da obidq nikoj , no ako nqkoj se zatryshka (imam mnogo takiva poznati) ot bolki sled sezio, to toj prosto e ligav.

men syshto me e bilo strah da ne stane enshto - operaciq sie . Uspokoqvah se sama s tova ,4 e vse pak sekcioto e ve4e edna rutinna operaciq ot roda na tazi da ti mahnata apandisita da re4eme. I tam iam risk, no toj e malyk. Osven tova TI SI ZDRAVA I PRAVA I te operirata za da rosish, a ne za da ti mahnat kista,mioma ili sysirek , za da ima dopylnitelen risk .Rabirash li me?

Shanaq e preva - hubavo si pomisli za riska za o4ite ,az mislq, 4e tam riska e po-golqm ,otkolkoto toq na sekzioto.



Obi4ah te, obi4am te i pak shte te obi4am.......



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.