Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:30 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Здравейте, всички!  
Автор Mecho Pooh (непознатa)
Публикувано30.11.01 17:22



На 25г. съм и вече майчинският ми инстинкт се обажда.
От една година имам сериозен приятел и вече мислим за дете.
Отлагаме го само, защото живеем на квартира и планираме до 6-7 месеца да затънем в заеми и да си купим апартамент.
Тогава вече ще "работим" и за бебе.
В момента ме терзаят следните въпроси:
- не искам да се женим и се питам дали това не е грешка. Решението зависи само от мен.
- дали ще успеем да се справяме и с връщане на заеми и с разходите по едно бебе?
- как ще се справя с работата си - главен счетоводител съм и много харесвам работата си. постоянно пресмятам важни срокове - годишни приключвания и 9-месечни периоди
- и естествено голямия въпрос - как ще преживея бременността и раждането. досега не съм имала сериозна здравословни проблеми (алергии, хронични болести, операции и др.под.) - дори още не съм ходила на гинеколог

Сигурно изглеждам малка и наивна в очите ви, но това съм аз в момента.
Успокойте ме, моля!

"И каквото решиш ще се потвърди и светлина ще сияе по пътя ти!"


Тема Re: Здравейте, всички!нови [re: Mecho Pooh]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано30.11.01 22:48



Абсолютно те успокоявам! Ще се справиш с всичко Аз самата бях подобен случай преди 1 година. Имам счетоводна фирма и искам не искам трябваше да се съобразявам със сроковете, които са доста специфични за нашата работа. Както и да го планирах удобен момент нямаше, работех си буквално до последния момент, за щастие контракциите ми започнаха в неделя през нощта, родих в понеделник сутринта, а на обед в родилния дом ми се обади клиент да се разбираме нещо за ДДС-то (защото беше 9-то число) Пълна лудница... Сигурно звучи абсурдно, при цялата заетост, която има една майка на новородено бебе, успявах да се справя с всичко - и с мъж, и с бебе, че и с работата (уточнявам - нямаме баби-пенсионерки, и двете са работещи, а и живеем сами със съпруга ми). Така че ако силно искаш бебето и си готова за него, ще преодолееш всякакви проблеми.
Положението със заемите....доста неприятно. И ние имаме (за кола), а едно бебенце струва скъпо - като започнеш от първоначалните прегледи през раждането до целия бебешки hardware, който ти е нужен, плюс ежемесечните разходи за памперси, мляко и дрехи, не е малко. Аз като един счетоводител си имам пълна разбивка на разходите, понеже правя семейния бюджет.... Обаче и в това ще се оправиш. Не знам как става, но съм сигурна, че няма бебе, което да е лишено от нещо. (или може би мнението ми е такова понеже доходите не ми се промениха въпреки майчинството, което вероятно е по-невъзможно ако работиш на трудов договор и си излязла в отпуск)....
Абе, с две думи, ако искате наистина малката душичка, действайте! И последната ти грижа е дали сте женени, ако мъжът до тебе е истински.

Редактирано от ellion на 30.11.01 22:53.



Тема Re: Здравейте, всички!нови [re: Mecho Pooh]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано01.12.01 02:44



А защо не искаш да се омъжиш? Има ли някаква по-сериозна причина? Мен също не ме привлича целия този цирк, да цирк е, но помисли - гражданския Ви брак би дал допълнителна сигурност за......... бебето!
Няма да имате начин да Не се справяте с разходите! Просто няма да купувате най-скъпите неща!!
Колкото до работата, все ми се струва, че ще можеш да си я вършиш от вкъщи!
Въобще.......... успех!
И не се мотайте много много!:)))



Тема Re: Здравейте, всички!нови [re: Mecho Pooh]  
Автор FlRE (непознат)
Публикувано02.12.01 02:44



Ne se kolebaj , prosto preceni: moga li go po wsiakakwi nachini i lishenia? towa e wyprosa



Тема Re: Здравейте, всички!нови [re: Mecho Pooh]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано02.12.01 08:50



Ами много зависи каква заплата има приятелят ти. Ти можеш и да работиш в къщи, но е рядкост една майка в началото още да може да спи, а недоспала и уморена ти би допускала много грешки и може да загубиш клиенти. Поне за два-три месеца не разчитай на твоя доход. Зависи и кой ще ви даде заема за жилището, дали ще се съгласи на разумен (спрямо вашите възможности) срок на изплащане.
По въпросите ти:
- Щом се колебаеш по отношение на брака, спокойно може да не се жените. Едно подписване нищо не ти гарантира. Може да ти прозвучи грозно, но сестра ми в момента се радва, че не са женени с таткото, защото си ползва помощите, а ако се изпокарат (е, не ти пожелавам на теб, да не си помислиш!), нямало да харчи пари за адвокати по разводи.
- За справянето - направи си сметка. Питай познати с деца горе-долу колко им излизат консумативите по бебето. Оттам нататък - умело счетоводство:-))) и преценка по време.
- За работата ти казах - ако по принцип можеш да си оправяш нещата у дома, нямаш проблем. Дори ако не работиш толкова, колкото преди (което е сигурно), ще можеш да се справяш с част от нещата. Съседката ми е счетоводителка, обработва само три фирми, но си е в къщи с детето.
- Бременността и раждането ще ги преживееш при всички положения!

Ако още не си бременна, бързате ли? Може би е разумно да съберете средства настрана за по-нататък. Но това е само питане, не предложение. Важното е да се чувствате готови да бъдете родители.

- - - -
И най-внимателното планиране не може да замести лудия късмет.


Тема Re: Здравейте, всички!нови [re: Mecho Pooh]  
АвторGena-23 (Нерегистриран)
Публикувано02.12.01 13:48



zdravei,

naistina v dnechno vreme e mnogo trudno da predpriemech podobno nechto/bremennost,dete/.
men sachto mi se obagda veche biologichnijat chasovnik no rechih da poslucham horata okolo sebe si!
Ne e nugno da se sazdava nov givot ako toi chte givee trudno,no mislja che ako gelanieto na maga e silno to togava Genata moge da razchita i na podkrepa ot negova strana.Ako Maga raboti,imate sobstveno gilichte to drugo njama znachenie,mogech da si vzemech spokoino otpuska ot 2g?/mnogo e riskovano da se raboti v parvite 2meseza ot bremennostta i sled 6-jat mesez.
Sled ragdaneto deteto trjabva pone 4mes.da se karmi a sled perioda na karmene idva riskovijat period za deteto i trjabva da se vnimava s kakvo se hrani,da ne se razbolee ,v kraen sluchai mogech da go ostavich na njakoi blizka da go gleda/no tja trjabva da ima pit i ogromno gelanie/!
Mislja che e dobre parvo da presmetnete riskovete i da namerite tjahnoto rechenie Dvamata!
Samo edno nechto ne odobrjavam.....da imate dete bez brak?
estestveno mogete da se ogenite malko sled kato kato si rodite dete-tova za deteto kato porasne njama da ima znachenie no Braka e Vid otgovornost i sachtevremenno dava sigornost na badechtata maika?
Nai-malkoto iskam da kaga nechto locho,ne sam takav chovek no sam Gena i razsagdavam kato takava,kak edin Mag bi se gordjal che ima dete i se grigi za nego sled kato ne e obvarzan sas Maikata?
Povjarvai mi,dokato chovek se e zarekal pred obchtestvoto che poema tazi otgovornost"da ima semeistvo",toi v malka stepen se chustva svoboden i ponjakoga tolkova neusetno za nego pravi grechki tochno poradi tazi prichina.
Skluchvaneto na Brak ne e samo formalno-v nachaloto i dvamata go priemat taka no sled malak period ot vreme te stavat semeistvo zachtoto taka chustvat nechtata.Vjarno e i v semistvata s brak ima problemi no tam te se rechavat po savsem razlichen nachin.
Gelaj i na dvama vi mnogo chtastie i samo hubavi nechta!



Тема Благодаря на всичкинови [re: Mecho Pooh]  
Автор Mecho Pooh (непознатa)
Публикувано03.12.01 09:55



за изказаните мнения и подкрепа.
Сигурна съм, че дори и в момента да имам повече въпроси, отколкото отговори,
"когато му дойде времето" ще се справя със всичко.
Просто, защото нямам друг избор.

"И каквото решиш ще се потвърди и светлина ще сияе по пътя ти!"



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.