Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:20 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Които го е преживял да споделинови  
Автор Sannia (Грижовна)
Публикувано27.11.01 08:52



Много ще се радвам ако споделите дали сте доволни от воденето на раждането ви и в коя болница е било?
Питам защото първия път си платихме, а пък нямаше защо - нищо не беше нормално, нито раждането, нито отношението абе ..........
Сега не ме се започва да плащаме защото не ни е по възможностите в крайна сметка 400 $ са си много пари. Ако някой е доволен моля нека каже къде и кой екип е водил раждането, ще съм много благодарна.



Тема Re: Които го е преживял да споделинови [re: Sannia]  
АвторAти (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 09:53



Съпругата ми роди преди месец и половина в "Тина Киркова". Хората са били много внимателни и не са повдигали въпрос за пари. Условията в болницата не са супер лукс, но все пак там ще си само някокло дни. Освен това хигиената е доста добра.
Нас също ни убедиха да не даваме пари на лекар за водене на раждането. По-добре е да имаш някой познат сред акушерките. Те са основните действащи лица там. Практиката била ако си доволна, след раждането може да дадеш някой лев (10-50) на някоя от акушерките.
А тарифата от $400 е еднакава навсякъде. Абсолютно е безсмислено да се дават толкова пари ако всичко по време на бременността е било нормално.
По същото време когато съпругата ми беше там, две жени са родили със операция (не знам как беше името на операцията) и не е имало проблеми.
Ако някой преди време ми разказваше, че всичко може да мине без тези разходи - нямаше да повярвам, но явно все още е останала човечност у хората.
Успех!



Тема Re: Които го е преживял да споделинови [re: Sannia]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано27.11.01 10:02



Две познати раждаха скоро в Шейново. Без да си плащат и без близки там. И двете хвалят отношението към тях, не без известна изненада даже - като не са си плащали, се учудват. Но за кои екипи става дума не знам.
За съжаление съм убедена, че е просто въпрос на късмет да попаднеш на свестни хора...

- - - -
И най-внимателното планиране не може да замести лудия късмет.


Тема Re: Които го е преживял да споделинови [re: Бeзcъннa]  
Автор PAKAPKA (непознат )
Публикувано27.11.01 13:04



Преди една година родих в "Тина Киркова". Не съм плащала нищо и много съм доволна. Имаше известни проблеми и родих със секцио, а д-р Маленов е много добър специалист и аз много съм доволна и от него и от екипа му.



Тема Re: Които го е преживял да споделинови [re: Sannia]  
АвторbabaToHka (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 14:14



Skoro edna priqtelka rodi v "Shejnovo" i dumata nedovolna bi bila tvyrde leka za da opishe otnoshenieto i. Uzasno e bilo kakto otnoshenieto kym neq, taka i higienata, a za samoto razdane predpochita da ne si spomnq.
Qvno e vypros na kysmet pri kogo shte popadnesh. Men mi predstoi da rodq v nachaloto na fevruari. Za sega sym se nasochila kym "Tina Kirkova", ne samo zashtoto sym chuvala samo dobri neshta,a i tam e edinstvenata bolnica, kydeto moze i tatkoto da prisystva na razdaneto.
Otnosno plashtaneto vse oshte se chudq. Znam che parite sa uzasno mnogo, no pyk stava vypros za mojto i na bebeto zdraveto, a v takyv moment poslednata dupka na kolana se okazva predposledna...



Тема Re: Които го е преживял да споделинови [re: PAKAPKA]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано27.11.01 17:42



Аз раждах също в "Света София" (Тина Киркова) преди 4 години, също при Маленов, също със секцио. Доволна съм от него, но не и от хигиената там. В реанимацията имаше хлебарки, чистачките си оставяха ръцете при чистенето, а най-лошото от всичко е, че дъщеря ми е със стафилококова инфекция.
Докторът си поиска една туба бензин , а ние отделно дадохем 100 лева като подарък.
Не ми харесваше и детското отделение там - тамошните докторки и сестри бяха ужасно недружелюбни.
Тъй че с една дума - самото раждане беше супер, но не и престоя ми там
Поздрави

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Които го е преживял да споделинови [re: Sannia]  
АвторЖypнaлиcтka (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 20:46



Мили момичета, още не съм раждала, но се занимавам често със здравна тематика. Моят съвет, възоснова на професионалните ми наблюдения, е "Св. София"/ " Тина Киркова"/. Първо наскоро там направиха ремонт и има няколко доста модерни родилни зали. Второ присъствието на таткото е разрешено. Трето - директорът на болницата - д-р Янков е отличен мениджър и човек, пред когото , ако се наложи да се оплачете, няма да застане на позицията "Гарван гарвану око не вади".

Ако все пак, не дай си Боже, имате някакви проблеми, свържете се с предаването "Честно казано" - МСат, независимо от кой град или село сте.

По отношение на парите смятам, че не трябва да се дават предварително. А какво да правят майките от бедни семейства - да умират ли? Ако един лекар е добър, той ще е такъв и без пари, ако не е професионалист - и да го позлатите, все тая. Виж след раждането - всеки да дава, кой , колкото иска и може.



Тема Re: Които го е преживял да сподели [re: Жypнaлиcтka]  
Автор PAKAPKA (непознат )
Публикувано28.11.01 13:19



Aз бях в едно от ремонтираните отделения и мога да кажа, че условията са добри.



Тема Re: Които го е преживял да споделинови [re: Sannia]  
Автор sosad (странник)
Публикувано03.12.01 12:54



Съпругата ми роди преди 45 дни също в "Света София" (Тина Киркова), малко преди термина отидохме на преглед (от кварталната полУклиника ни казаха да вървим където решим), оказа се че трявба да ражда със секцио, съответно предварително ни казаха колко трябва да си платим (твърда сума за екипа и намек за водещия) и така непосредствено преди операцията отидох притиснен (дали ще е достатъчно) платих на ръка и операцията започна. Е разбира се в последствие се оказа че не съм "разбрал" правилно намека и са недоволни . . .освен това на третия ден и се скараха че от 10.10 ве4е имало отново райониране и тя нямала право да ражда там . . . . После имаше усложнения със зарастване на раната, отново ходене плащане, затова си купих всичко необходимо и влязох в ролята на "домашен лекар": вадих конци, промивах рани, правих превръзки, компреси . . .



Тема Re: Които го е преживял да споделинови [re: sosad]  
Автор userkata popova (юзерка)
Публикувано03.12.01 15:39



нека и аз кажа. аз раждах в 1ва частна "райна княгиня" плаща се 900(о/о 450$)лв за обикновено раждане с обезполяващо. за VIP стая 50лв. на легло. нищо пове4е на ръка. беше супер и екипа беше N1.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.