Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:02 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хайде, да започнем от начало!нови  
Автор woman (Любяща съпруга)
Публикувано25.10.01 09:50



Та значи, мили настоящи и бъдещи майки разкажете ни подробно за началото:
1. Планирали ли сте самото забременяване, съответно какво сте променили в режима си на хранене и на живот въобще, в името на това?
2. Извън по - специфични случаи и подготовка какъв е нормалният срок да настъпи забременяване след започване на "опитите" ?
3. Първи признаци - с всичките му настроения, женски интуиции и т.н.

И въобще всичко, с което е започнало това чудо, наречено майчинство...

Ами, така де, да знаем какво ни чака!

Желая спокойни, леки и щастливи бременност, раждане и отглеждане!

Редактирано от woman на 25.10.01 09:51.



Тема Re: Хайде, да започнем от начало! [re: woman]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано25.10.01 10:10



Ами то отначало... Решихме, че и така и так сме женени, какво толкова ако се появи едно бебе и не се пазихме много много. Та още от първото непазене и хоп бебе
В началото единствените промени бяха непрестанният глад и това, че гърдите ми видимо нарастнаха. Мъжът ми все се смееше, че от много хранене съм почнала да ставам човек(бях и още съм доста слаба) и как ми наедрели гърдите.
И изведнъж ооо ами сега закъсня ми!! Направих си тест положителен. И аз незнам с чий акъл се разревах - "Ама как ще се оправим сега? А ако ме уволнят от работа." А нашият прекрасен татко беше много усмихнат щастлив и даже ми се поскара "Ама зарадвай се на детето де!"
Не ми се наложи да пазя диети, но имаше неща които предпочитах и неща от мисълта за които ми ставаше лошо. Освен това спрях цигарите и намалих кафето. Но кръвното ми беше ниско и за да го поддържам в нормални рамки (така че да не припадам) трябваше сутрин задължително да пия кафе. И ако почувствам виене на свят също.
Другото задължително нещо (което уви научих твърде късно) беше топлата и сладка закуска, макарони със захар предимно. За да нямам проблеми със запека. Ако не обича човек закуски може и чай със захар или нещо подобно.
Май това е за началото, а за след това оххх колко много неща имаше след това. Но те остават за друг път

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко

Редактирано от мишoни на 25.10.01 11:04.



Тема Re: Хайде, да започнем от начало!нови [re: woman]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано25.10.01 13:34



При нас си беше съвсем планирано, 10 дни преди това спряхме да пием алкохол да ни се попречистят малко организмите ;) Звучи малко невероятно, но се заклевам, че още на следващия ден след зачеването знаех, че е станало - изведнъж изпитах нещо, което не ми се беше случвало накуп - сънливост, изтръпване и подпухване (не видимо) из цялото тяло. Добре, че продължи само 1 ден....виж, за сънливостта не мога да кажа същото, преобладаващото ми състояние 9 месеца беше предсънна треска ;)
От какво се отказах.....ами от алкохол със сигурност, кофеиново кафе и от любимите ми дълги нощи пред компютъра. За мой срам не можах да спра да пуша изцяло, няколкото опита да се откажа ме довеждаха до такъв нервен срив, че докторът ми каза, че това би било по-вредно за бебето от 2-3 цигари дневно. Бях прочела някъде, че в началните седмици е много важно да вкарваш фолиева киселина в организма си, понеже благодарение на нея се избягват аномалии, свързани с гръбначния стълб на бебето, та почнах да ям усилено грах, леща, боб, ей такива неща (добре, че ги обичам), и разбира се, да пия витамини, аз специално - Materna. В първите 3 месеца е нормално да ти става доста лошо, а както установих, всяка бременна си намира храна, която й става любима и може да се тъпче с нея до посиняване, без да й става лошо, при мен това беше Данон вълшебство горски плодове, блъсках се пред щанда за мляко заедно с малките дечица ;))



Тема Re: Хайде, да започнем от начало!нови [re: woman]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано25.10.01 16:54



за мен двата пъти беше коренно различно.

Дъщеря ми не бе планирана, но и достатъчно желана. Аз 3 месеца преди да забременя ходих като в транс и много си исках бебе. Бременността ми протече като на един дъх, макар че съм с много ниско кръвно и припадах, но все пак мисля, че си бях късметлийка. Ядах таратор като побъркана и ходих на работа почти до последния момент...
Синът ми беше планиран. Решихме - няма да се пазим и хоп готово. Този път беше с много повръщане, гадене, световъртеж, чак до 5ия месец. Имаше повече желание за сладко и съответно повече килограми :(((. Страшно дълго ми се видя всичко, но чаках отново с голямо нетърпение новия малък човек.
И двете раждания бяха различни - пъровото бе секцио, а втория път - нормално...
Аз не пуша, тъй че жертви в тази насока нямах. Само спрях алкохола, ама аз не пия всеки ден, тъй че не ми беше трудно
Поздрави на всички


Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Хайде, да започнем от начало!нови [re: ellion]  
Автор sosad (странник)
Публикувано26.10.01 10:38



ВНИМАНИЕ! Витамините MATERNA не са препоръчителни, дори не ги продават в САЩ от където произлизат, тъй като в тях има Витамин В12, а в основата на формулата му е радиоактивния елемент Со - КОБАЛТ който е с много дълъг период на полуразпадане над 200 години. Дори представителите на Materna са били информирани и уж са обещали да проучат нещата, но уви официален резултат до момента няма, а витамините ги продават свободно в аптечната мрежа. Консултирайте се с лекар!!!



Тема Re: Хайде, да започнем от начало!нови [re: woman]  
Авторpalmira (Нерегистриран)
Публикувано26.10.01 12:53



ami, kak da kaza, parvia pat si beshe planirano. v obsti linii sabremeniah vednaga, ama biah s tolkova patologia , che isobsto ne mozah da se radvam na bremennostta si. A posle bebeto mi reveshe do umopomrachenie....
Isobsto zalka rabota.
Vtoria pat sabremeniah otnovo planirano, ama nali imam abonament sa vsiakakvi extremni situazii, hop, te ti isvanmatochna bremennost. Operazia, mahane na ednata traba , barabar s iaichnika. Posledvasti sabitia- depresia...
Tretia pat, isnenadvasto. Lekarkata mi beshe kasala, che ne moga da imam dete. Taka si ziveeh v blazenno spokoistvie, i si pravehme planove s maza mi kak ste se isponatrashkame sega da obikaliame sveta, ama /nali imam abonament/, hop, nova extra. A as sam na 33 godini. Ne mi se dondurkat veche bebeta. Sega se chuvstvam umorena. Vse mi se spi. Ne se tapcha, ama obicham bialo vino/balgarsko/. Iskam da hodia na rabota, a tova bebe taka mi spava prozesa, che na momenti hich ne go i iskam. Da, ama ako biah napravila abort, posledizite stiaha da badat moze bi mnogo loshi..
A, tosi pat niamam patologia. Viarvate li, as deto sam s vsiakakvi abonamenti...



Тема Re: Хайде, да започнем от начало!нови [re: palmira]  
Автор Heдoвoлнa. ()
Публикувано26.10.01 15:10



я вдигни главата по-високо. откажи всички абонаменти и закрий пощенската кутия за лоши мисли. радвай се на закръгленото коремче и предвкусвай щастието да гушнеш малкото, топло, нежно телце на бъдещото си бебе. а как хубаво ухаят.... една миризма, която се губи след кърмаческата възраст и не може да се сравни с нищо друго на света!
33 е чудесна, подходяща, страхотна възраст за второ бебе!



Тема Re: Хайде, да започнем от начало!нови [re: palmira]  
Автор sosad (странник)
Публикувано26.10.01 17:02



Pozdrawlenia i uspeh



Тема Re: Хайде, да започнем от начало!нови [re: sosad]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано26.10.01 23:34



Materna не е забранена в САЩ - продава се обаче с рецепта - пих през цялото време на втората си бременност- не зная откъде имаш инфо, че е опасна и забранена

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Хайде, да започнем от начало!нови [re: Shanya]  
Автор sosad (странник)
Публикувано29.10.01 11:15



Всичко е истина, и моите и твоите твърдения - тук в Б-я можеш да си го купиш свободно, а там не, интересното е 4е още през 1965 г. американски професор публикува информацията за Кобалта,
Що се отнася за запитването направено е миналата година от един български лекар виден акушер гениколог към американските представители на Матерна, до ден днешен няма отговор от фирмата, за количеството на въпросния витамин в рецептурата на фармакологичния продукт и въздествието му (в частност на Кобалта). Приемете думите ми просто като добронамерено предупреждение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.