Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:42 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Parva tema  
Автор Virgo (Ljubopitnata)
Публикувано23.10.01 19:17



Ami neka da postavq i parvata tema

Kak smqtate e naj-podxodq6to da prote4e edna bremennost?
Bixte li se doverili na darjavnite lekari ili bixte se obarnali kam 4astni?

se kogato mi e


Тема Re: Parva temaнови [re: Virgo]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано23.10.01 19:43



Ми то си зависи, дали си в България и в кой град си! не може да се определи най-добрия вариант общо за всички...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Parva temaнови [re: Mama Netty]  
Автор Virgo (Ljubopitnata)
Публикувано23.10.01 20:04



Vqrno e ama nali za tova e club. Vseki da si kaje mnenieto nezavisimo kade se namira...

se kogato mi e


Тема Re: Parva temaнови [re: Virgo]  
Авторgali (Нерегистриран)
Публикувано23.10.01 21:05



nikak ne se dowerqwam na dyrjawni bolnici,minawam 4 mesec a oshe lekar ot jenskata konsultaciq ne me pregledal.SAmo li4niq lekar se zanimawa s men.Zatowa hodq na 4asten ginekolog, towa prosto cqlata ni sistema e ujansna, ne mojesh da im se dowerish, za nishto.Dori izsledwaniqta ti obyrkwat.



Тема Re: Parva temaнови [re: Virgo]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано23.10.01 22:42



С две ръце съм за частни гинеколози! (с уточнението, че в повечето случаи те работят в някоя държавна болница, но имат и частна практика - кабинет, модерни апарати и т.н.)
След известни проблеми с първата ми бременност (за съжаление-неуспешна), които бяха възприети като нещо безкрайно маловажно от лекарката - "специалист" от поликлиниката, се принудих да потърся по-квалифициран доктор. След първите ни контакти, по повод неприятностите ми, след 6 месеца отново забременях, и в продължение на 9 месеца ходех почти през седмица на ехографски прегледи и консултации при него /страх лозе пази ;)..../, и накрая родих при него - в смисъл, в болницата му, под негов надзор. С две думи - пълно обслужване, като се почне от медицински изследвания, до съвсем човешки разговори за това, което ме очаква. Естествено, плащаш си, но пък придобиваш много по-голяма сигурност, че някой се грижи за теб.
Това, разбира се, не означава, че не съм посещавала и женската консултация в поликлиниката. Ходех и там, обаче......смешна работа, не ми се говори.
Та, може би, някакъв комбиниран вариант е най-подходящ, важното е бебето да се роди живо и здраво ;)



Тема Re: Определен лекарнови [re: Virgo]  
АвторCъми (Нерегистриран)
Публикувано24.10.01 10:05



Повече от сигурно, че ще се доверя на определен лекар, ако се наложи.Така беше и с двете ми бременности и не сгреших. Освен това е добре този лекар да следи състоянието на майката през цялата бременност.
А и този лекар си става твой личен гинеколог.Все пак това е нужно на всяка жена.



Тема Re: Определен лекарнови [re: Cъми]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано24.10.01 19:51



С пъравта ми бременност си ходих в местната поликлиника на женска консултация и бях доволна. Не ме прегледах нито веднъж на ехограф, но аз не смятам че това е толкова необходимо. Трябва да се направи според мен веднъж към 4тия месец и след това чак в 9ия.
Има и добри частни лекари, но според мен взимат прекалено много - имах приятелка, която на всеки преглед плащаше по 100 лева, а за самото раждане плати 300$. Това си е живо обирджийство и злоупотребяване със страховете на хората.
Втората ми бременност беше далеч по-проблемна и не протече в БГ. Тогава ме гледаха и цели 3 пъти на ехограф и след 3те пъти бебо беше толкова нещастен, че се чудих дали няма да реши да излезе предварително. Тук системата и организацията са съвсем различни. Но лично аз не бих ходила на частен гинеколог в БГ. Една жена винаги може да усети дали всичко е наред с бебето й. А за някой наистина страшни неща, тя нищо не би могла да направи, даже и да пръска пари по частни лекари

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Определен лекарнови [re: Shanya]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано24.10.01 22:33



С това, обаче, аз не съм съгласна. Ако се опариш веднъж, мислиш по друг начин. Ехографските прегледи са безкрайно нужни, най-малкото докато не започнеш да усещаш редовните ритници в корема си, които да те успокояват, че всичко е наред. С ехографа могат да се установят и аномалии, които евентуално могат да бъдат коригирани. Това, че услугата е скъпа, е нормално. Един добър апарат струва доста пари, а никой не работи от алтруизъм. Естествено, 100 лв. на преглед са прекалено много (поне според мен), явно приятелката ти е попаднала на неподходящо място. Но пък и всеки си решава кое е по-важно в даден момент - харчиш пари, но си в час, и печелиш сигурност, или се терзаеш от съмнения и чакаш кварталната лекарка да благоволи да ОТКЛЮЧИ стаята с апарата.
Това с прегледа и нещастното бебе не можах да го разбера, ако всичко се извършва професионално, е съвсем безвредно за детето, по никакъв начин не може да се стимулира преждевременно раждане, освен ако прегледът не е с вагинален ехограф, което е НЕДОПУСТИМО след първите 8 седмици.
И накрая, може би отдавна вече не живееш в БГ, обаче последните години здравеопазването тук е много нещастно, горкото. И като организация, и като материална база. За пример ти казвам, че личният лекар (който е общопрактикуващ - GP), е длъжен да има гинекологичен стол и той да извършва прегледи и да наблюдава бременни до определен стадий. Не съветвам никой, който носи в себе си друг живот, да се оставя като експеримент в ръцете на лекар, който иначе е адски добър в меренето на кръвно или лекуване на настинки.



Тема Re: Определен лекарнови [re: ellion]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано24.10.01 23:10



Може и да са вече много зле нещата. Моите спомени са от 1997ма, когато родих дъщеря си.
Не са ми правили вагинален ултразвук, а нормален, но не знам защо все ме гледаха по 40 мин и това беше безкрайно уморително и ненужно според мен. Бебо като беше вече по-голям много протестираше. Аз може би просто съм си предубедена към всякакви видове машинарии и затова съм против ехографа и прекаленото му използване- при всяка визита, както практикуват някои лекари (може би за да платиш повече:((()
Иначе ми направиха кръвен тест за генетични дефекти на бебето (това тук). В БГ не ме стряскаха с таквиа неща и въобще си носих много безоблачно и май не бях толкова притеснена колкото тук.
Пожелавам на всички носещи мами леко носене и още по-леко раждане

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Въпросът не е ...нови [re: Virgo]  
Автор Бaбa Bиxpoнpaв (МагЕсница)
Публикувано25.10.01 15:04



частен или държавен, според мен.
Два пъти съм била бременна - и то рискови бременности, придружени с режим на легло и т.н. За сметка на това ражданията ми бяха лесни, а възстановяването след това - бърз и успешно. Разбира се това зависи от самия организъм.
Първият път си посещавах районната консултация. Преживях най-голямото си разочарование от лекар, който сега се ползва с известен авторитет....

След едномесечен престой в болница се случи да раждам при лекарка, която наистина е освен професионалист и ЧОВЕК!
Знаех че следващия път ще търся пак нея. Така и направих.
Верно, има си частен кабинет, работи и в клиниката в моя град.
В този смисъл - важно е вниманието, професионализма, човечността, ако щеш. Пари така и така се дават - поне нека да се знае за какво ги даваме.
Та тази лекарка препоръчах на повечето си познати бременни, а те останаха доволни.
Мисля, че това е по-важно.
А, да и още нещо. Ако си в държавна поликлиника се налага повече чакане, кофти атмосфера в чаканлята и т.н
Най това за мен е единствената разлика - все пак е важен човекът зад вратата на кабинета!

-
Обещавам ти дълъг живот. Най-малкото по-дълъг, отколкото ако продължаваш да се мотаеш наоколо.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.