Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:51 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема samo na chastni lekari...нови [re: Virgo]  
АвторGena-23 (Нерегистриран)
Публикувано01.11.01 17:29



palno e s takiva deto hem ti vzemat parite i hem te prekarvat barzo a ne po-dalgo za da si svarchat rabotata kakto trjabva.
Az hodja samo na chastni lekari a za Rodilnite otdelenija sam sluchala strachni nechta i to ot blizki prijatelki -otkam otnichenie,higiena i vnimanie.
Ne iskam njakoja infekzij da polucha ako otida na dargavno ili uslognenie,da ne zabravja che sam dosta Inatliva i Tochen chovek i ne obicham lochoto otnochenie a kato dobavim i che chte sam prediragdane ....zjlata dargavna poliklinika chte podludja.
No po Vaprosa: Samo na chastno i to pri preporachan spezialist akucher!



Тема Re: samo na chastni lekari...нови [re: Gena-23]  
Автор palmira (absolutna vesna)
Публикувано01.11.01 19:00



Samo kato eksotichna pribavka:
i s poveche pari.
Ne e ltaina sa nikogo, che mnogo, ama mnogo plastame, a i te ne spirat da si iskat. govoria sa lekarite de, ama nai vazi sa ginekolosite v Bg. Da snaete samo kato rasbiraha, che ne ziveia v Bg, kakvo istochvane na pari sapochvashe, napravo na smiah me isbivashe na momenti. Beshe zalko, sa samite lekari...da se prodavat tolkova... evtino.
Palmira
PS. S tova ne iskam da sagena nikogo. Prosto popadnah sled 3 chastni kliniki, koia ot koia po-prehvaleni, na edna, na ul. Odrin, ama i sabravih sega imeto, i samo tam, edin vasrasten lekar mi obarna nuznoto vnimanie, ne mi iskashe svrah pari, i govori dalgo, kato dori govori na nemski sas sapruga mi. Ischerpatelen otgovor poluchih na vsichki vaprosi, sresto skromnata suma ot 20 Lv, plius ultrasvuk, i ipregled.



Тема Re: Parva temaнови [re: Virgo]  
Автор Cилвa (позаседяла се)
Публикувано02.11.01 12:40



Е, да ви разкажа и моя опит - той е от 1999 г. По това време нямахме възможност да платим раждане в частна клиника /пък и имаше само една по това време в София - никакъв избор/, та трябваше да избирам дали да се "уговоря" с някой лекар. Наред с редовните консултации редовно ходех и при един лекар в МА, който ми препоръчаха. Посещавах го средно веднъж на два месеца, прегледите по това време струваха 15 лв. Струва ми се, че винаги правеше прегледи и с ултразвук. Бременността ми протичаше съвсем нормално, нямах никакви оплаквания. Някъде към 5-тия месец разпозна пола на бебето, потвърди го някъде към 7мия месец. И така - влязох в 9-тия месец и трябваше да решаваме дали да се "уговарям" с него. Не знам как е на другите места, но в Майчин дом, МА - София, по принцип лекарите в родилно отделение са на две смени. Сутрин работят тези, които постоянно са в родилното отделение, а следобед и нощем дават дежурства такива, които по принцип се занимават да кажем с патологични бременности, аборти и т.н- т.е. те не работят постоянно в родилно отделение и имат дежурства 7-8 пъти в месеца. Акушерките в родилно отделение са на смени и са едни и същи. По-голямата част от приятелките ми ме посъветваха непременно да се уговарям, защото - според техните думи - никой друг не давал и 5 пари за тях, освен лекарят, с който са се уговорили. Слушах и страшни неща - влизат да раждат, ама нали са се "уговорили" и съобщават това на персонала, то всички ги изоставяли и чакали да дойде съответния лекар. В единият от случаити той бил извън града и се наложило родилката да чака почти 1 ден... Разправяха ми за изнудвания от рода на - ако искаш упойка, това ще струва 200 долара и какво ли не още... Имах само 1 позната, която беше раждала 2 пъти там без никакви уговорки и ми каза, че всички са чудесни, радвала се е на много добро отношение и т.н. Е, понеже моят лекар не беше от тези, които работят постоянно в родилно отделение, проведохме с него един разговор, като се опитахме да разберем какво би ни струвало да се "уговорим" с него. Той реагира доста странно: "Ама кой ви ги разправя такива работи?". Каза, че по принцип има няколко дежурства и ако искам предизвикано раждане, можем да се уговорим за определена дата. Възможно е разбира се и да го повикам, когато имам нужда /даде ми телефона и пейждъра си/, но заяви, че според него няма смисъл, защото се очертава лесно и безпроблемно раждане и спокойно мога да разчитам на дежурния екип. Понеже наистина финансовото ни състояние не беше цветущо по това време, аз просто взех със себе си мобилния телефон в болницата, когато усетих, че момента е настъпил и реших, че ще звъня само ако имам проблеми. Но не се наложи да прибягвам до услугите му - и акушерката, и лекарката, които ме поеха, бяха много любезни и весели /непрекъснато се шегуваха/. Не мога да кажа, че бях обект на някакво специално внимание, но в никакъв случай не се чувствах и пренебрегната. Биха ми някакви упойки /наистина не знам какви/ без да ми намекват за каквото и да е допълнително заплащане. Всичко мина наистина нормално и безпроблемно, така че не се наложи да прибягвам до услугите на "моя" гинеколог. Реших, че моите приятелки са имали проблеми, защото:
всички са разбрали, че имат уговорка с някого и в такъв случай - са го оставяли да действа самостоятелно. Но нали в едно раждане участва не само лекарят, ами целият екип е важен?
Затова съветът ми е - ако имате финансова възможност, платете си в частна клиника, но за такива уговорки ... знам ли - може би зависи и от самия лекар, който би трябвало да разпредели парите между всички, иначе се получава доста неприятно...
Та така беше при мен. Иначе - какво да ви разправях за хигиентата и всичко останало. В родилна зала се пушеше, можеше да влезе който си поиска и там, и в стаите, в които лежахме после заедно с бебетата, една от санитарките се ужаси като ме видя, че съм поседнала върху одеалото "Слагай чаршафа, да не си луда - знаеш ли откога не са прани тези одеала?". Да, това си беше истинска трагедия, но от докторите и от обслужването наистина бях много доволна и нямах никакъв повод да се чувствам пренебрегната.
Успех на всички бъдещи майчета!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.