Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема проблем с телефона (де да е сефте?)нови  
Автор БaбaИлиицa (ентусиаст)
Публикувано18.02.01 00:40



Ами имам следния проблем с гадните телефони в СФ: набирам си ISP-то, и работата е като хората, докато не прекъсне връзката, вдигам слушалката на телефона и от другата страна чувам сървъра на ISP-то... сиреч сървъра не прекъсва връзката! Натискам вилката на телефона няколко пъти, за да я прекъсна аз, и ми блокира телефона! ISP-то твърдят, че проблема не е при тях, БТК-то също! От повреди казват, че другия абонат не е затворил линията и това е причината да ми блокира телефона! Странното обаче е, че за времето когато ми е блокиран телефона не ми отчита трафик по акаунта при ISP-то- значи сървъра наистина изключва! Та въпросът ми е: мога ли по някакъв начин да си разблокирам телефона, без да звъня на повреди, защото по три четири пъти на ден от GSM-а да звъня да го оправят: не ми излиза сметката, тя излиза, ама солено!

Ами благодаря ви, ако това има значение аз съм на прочутата централа 42 (дружба-2) която е толкова специфична, че си имаме и отделен номер за повреди и т.н. ама не знам, какво и е толкова специалното...

Благодаря за помощта предварително!

________________________________
Само си поклащам краката!


Няколко поправки: акаунта ми е на часове, та да не каже някой, естествено, че като не го ползваш нямаш трафик! Иначе, номера с незатворилия абонат, като деца сме го правили от уличните телефони и е неприятен, ама като става дума за интернет е още по-неприятен! Пък и знам, че не го прави никой нарочно, причината е чисто техническа, а плащаме за това!

Редактирано от БaбaИлиицa на 18.02.01 00:43.



Тема Re: проблем с телефона (де да е сефте?)нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор KlD (минаващ)
Публикувано19.02.01 14:28



Znachi problemut s razpadaneto na vruzkata ti s I-neta moze da bude prichina edinstvenno ot modema, pone az taka gi vizdam neshtata. Predpolagam che toi e vutreshen. Zashto ne probvash kato ti razpadne pak taka vruzkata i nqmash signal da si restartirash PC-to... mnogo chesto se sluchva modemut da ne razpadne vruzkata dori i da si mu go dal ot DISCONECT. A pri edno razpadane na vruzkata modema na ISP-to moze i da zavisne po sushtiqt nachin. No te nikoga nqma da si priznaqt tova, oshte poveche che vruzkata na cifrovite telefoni razpada za 1-2 minuti ako zavisne po takuv nachin, dokato pri analogovite moze da razpadne, a moze i da ne... random selection :))). Verno e che e drazneshto da si restartirash PC-to vseki put, no ako se okaze che tova e reshenie mai e po dobre taka ot kolkoto da si habish kintite po GSM... Za nqkakuv drug suvet pak se obadi, shte se radvam ako moga da sum polezen

"Хора, не се страхувайте. Страхът убива любовта."


Тема Благодаря, ама май не е това...нови [re: KlD]  
Автор БaбaИлиицa (ентусиаст)
Публикувано20.02.01 12:27



Благодаря ти за отговора... сега влизам, че нямах телефон...



Ами с две думи, идеята ти не е съвсем на прав път, защото аз си изключвам компа вечер, когато ми е прекъснала връзката и стои изключен до сутринта, а сутринта пак няма телефон... това са от 1~2 часа до 10 сутринта 7~8 часа блокаж... но не ми е отчетено време на сървъра на ISP-то, което май ги оправдава... казаха ми да поискам следене на телефона и разпечатка за използването му... Иначе, за модема позна- вътрешен е, може би най-страшното нещо на пазара: вътрешен рокуел, софтуерния... ама кой да го е знаел като го е купувал! Тогава: 1. нищо не разбирах (преди 2 и половина години), 2. казаха ми в магазина че е най-доброто което имат... няма да ти казвам, кой беше магазина, щото ще се отвратите от мен!

Поздрави...
Баба...

________________________________
Само си поклащам краката!


Между другото, много рядко ми се налага да натискам бутона дискънект... обикновенно БТК-то ми прави тази услуга!

Редактирано от БaбaИлиицa на 20.02.01 12:29.



Тема Re: Благодаря, ама май не е това...нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор KlD (член)
Публикувано20.02.01 13:21



100% firmata e bila Art System %$?&...deistvitelno s vutreshnite modemi ima mnogo problemi makar che nqkoi tvurdqt che sischko ime ok, dori i vruzkata... Moga da te posuvetvam 3 neshta no ednoto edva li shte donese nqkakuv rezultat.\
1. Mozesh da vzemesh modema, da otidesh v nqkoiq neprohodima gora, kadeto nikoi ne hodi da go hvurlish, ili oshte po dobre da go zakopaesh nqkade i da napishesh edna belezka : Ne vzimai - SHE SE PREEBESH!!!


2. Poiskai na zaem ili si kupi nqkakuv drug modem i probai s nego, shte vidish dali ima razlika i ako nqma shte budesh siguren che ne e ot modema ti, a ili ot BTK ili ISP-to. Ako sled tova smenish i ISP-to shte znaesh dali e ot BTK. Moga da ti predloza edna dosta ponosima marka : Accorp 56000EXT. ili oshte po dobre USRobotics - V94.
3. Mozesh da si podadesh edna ili nqkolko jalbi kum BTK, no edva li tova shte donese nqkakuv rezultat. Kogato se razglezdat jalbi se vzima predvid mnogo neshta, no nai vaznoto e dali kato cqlo ti raboti telefona. Na posledno mqsto se suobrazqvat s tova dali ti razpada vruzkata i kakvo polzvash... Taka che tova neznam dali shte ti donese nqkakuv kusmet
4. Toku shto se setih oshte neshto ... : Mozesh da si smenish telefona s cifrov, te taka i taka skoro shte go pravqt sluzebno, taka che...pone shte si spestish mukite...za smetka na portfeila .

If U need more assistance ...call me...

P.S. Probvai da si iskluchish i telefona ot rozetkata, ponqkoga pomaga...Tova e poslednoto koeto moga da ti kaza...Uspeh...
"Хора, не се страхувайте. Страхът убива любовта."

Редактирано от KlD на 20.02.01 13:41.



Тема Re: проблем с телефона (де да е сефте?)нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор a3 (минаващ)
Публикувано20.02.01 14:55



Може и да е от модема, защото по принцип в българските телефонни централи се спазва принципа, че връзката може да се прекъсне само от повикващия (или от техническия персонал в централата когато се наложи)

Аз съм!


Тема Re: Благодаря, ама май не е това...нови [re: KlD]  
Автор БaбaИлиицa (ентусиаст)
Публикувано20.02.01 23:39



1. Не обичам да ходя в непроходими гори, затова смятам да го скрия зад казанчето в банята, влагата ще му ебе майката за два дни...
2.Ми, де ги тия, дето дават модеми назаем? А, да си купя? Ми, пари пусти, все кът- няма...
3. От ISP-то (Орбител) казаха същото, ама кой ще им обърне внимание... Иначе, аз вече повече от година съм към тях и съм страшно доволен... повечето проблеми ги прави онзи, който не може да бъде сменен- БТК!
4. Е да, да си го сменя с цифров... по-добре да плащам за GSM-а... Аз ако имам пари да плащам цифров, ще си взема наета линия... А като ги направят всичките цифрови, ще си пусна интернета през нещо друго: я кабелна, я още нещо...

Ей, мама му стара, толкова ли е ясно, че е АртСистем... само тихо, да не разберат всички...



Поздрави Баба...

________________________________
Само си поклащам краката!


Тема Re: проблем с телефона (де да е сефте?)нови [re: a3]  
Автор БaбaИлиицa (ентусиаст)
Публикувано20.02.01 23:43



Е хуу, аз изключвам компа от КОПЧЕТО, откачам му кабела към БТК (да не го прихване нещо

), вдигам телефона и прекъсвам от него! Дори имам един шайбов в шкафа, за всеки случай, че тия електронни и радио телефони създават проблеми понякога... та натискам вилката ама нищо... нали аз съм набрал ISP-то, то ако можеше те мен да набират

Баба...

________________________________
Само си поклащам краката!


Тема Re: Благодаря, ама май не е това...нови [re: KlD]  
АвторBTC (Нерегистриран)
Публикувано21.02.01 12:17



Eх, значи таман и аз да се пробвам да позная, и вече си взел наградата


Хубави модеми имаше по едно време едни USRobotics 33.6 за 22$... Много са здрави. Даже това си е истински хардуерен модем - на 8 битова ISA!!(a не като ония PCI, дето уж са хардуерни, ама по скоро са с някакъв вид софтурна хардуеризация ). Даже някой могат да се флашнат за V.92...
Сега гледам има едни външни, черни дето ги пишат по фирмите USR, ама те май са някакъв ОЕМ. Обаче са стабилни. Ама и цената им е стабилна 47$.
Между другото аз за свой срам (със всичките тия подкупи дето ги вземам) си карам с един Conexant. Все ме мързи да му направя настройките, и все пак модема си бачка стабилно - понякога изкарва и по 8-9 часа...

Що се отнася до цифровия телефон - не е кой знае колко добра идея - ще му се е** майката от сметки. Трябва да видиш изражението на Абоната като му кажеш, че има да плаща 207 лева и стотинки...

А за жалбите - не е много гот да се оплакваш изобщо. Още повече, че като знам как ще го погледнат като им се каже - дропи ми много....



Тема Re: проблем с телефона (де да е сефте?)нови [re: a3]  
Автор KlD (член)
Публикувано21.02.01 14:05



Tova vuobshte ne e vqrno, nqkoi mnogo, ama mnogo zlobno te e izlugal...

"Хора, не се страхувайте. Страхът убива любовта."


Тема Re: проблем с телефона (де да е сефте?)нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор KlD (член)
Публикувано21.02.01 14:25



Moga da ti dam oshte dva suveta.
1. Znachi mozesh da proverish dali ti e ot modema, ako si zanesesh PC-to ili samo modema v nqkoi priatel i ot negoviqt telefon da probvash, ako produlzat tezi nomera znachi e ot modema (sishtozna veroqtnost e da e ot telefona) . A ako spre da pravi takiva nomera znachi problemut ti e ot telefonnata liniq.
2. Ako imash nqkakuv nachin da se svurzesh s nqkoi ot tehnicite koito rabotqt v centralata mozesh da go pomolish da napravi nqkoi probi tam i da razberesh dali e problemut v telefona. Znachi mozesh da mu kazesh (ako se svurzesh s nqkoi tam - malko se sumnqvam che shte uspeesh, no nikoga ne se znae...) da ti proveri purvite grupovi kogato ti blokira telefonut i da ustanovi dali e ot edin i sushti purvi grupov ti blokira ili e nqkakkuv drug problemut. Za celta obache trqbva da se napravqt nqkolko probi...Ako ne ti e qsno taka kakto go obqsnqvam ... prosto mu kazi na tehnika da si proveri purvite grupovi, toi znae kakvo da pravi... ili mi dai nekuv telefon i shte ti obqsnq po telefon, shtoto taka e malko trudno za obqsnenie i razbirane....

"Хора, не се страхувайте. Страхът убива любовта."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.