Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:47 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: проблем с телефона (де да е сефте?)нови [re: KlD]  
Автор a3 (минаващ)
Публикувано21.02.01 14:32



този някой е доц. П. Мерджанов(

), а също и гл. ас. Д. Атамян от ТУ-София.

познаваш ли ги??

Аз съм!

Тема Re: проблем с телефона (де да е сефте?)нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор a3 (минаващ)
Публикувано21.02.01 14:49



Идеята ми беше, че ISP - то няма никаква вина, просто твоята линия не може да се "откачи" от тяхната, когато затваряш.

Принципно KID е прав, че може грешката да е в "първия групов" особено ако състоянието се запазва при смяна на апарата.

А може и грешката да е на едно друго място обаче проблема става твърде технически и ще трябва да разчиташ на милостта на тел. техника



Аз съм!

Тема вече работи??!!??нови [re: a3]  
Автор БaбaИлиицa (ентусиаст)
Публикувано21.02.01 16:14



Аз лично не ги познавам, ама за мен важното е, че телефона взе, че се оправи от самосебе си ли или от тоя шум дето вдигнах! Може да са го оправили от ISP-то, щото им се оплаках няколко пъти, може и да са от БТК-то, щото и на тях им се оплаках няколко пъти, ама тактично не казвам, че блокира от нета, а просто, че след "разговор" нямам телефон... Може и от студеното да се оправило, майната му, за мен важното е, че бачка... Иначе по въпроса за 8-9 часа, че аз със Рокуел вътрешен софтуерен !!от АРТСИСТЕМ!! изкарвам по 5-6 часа при орбител и то с добра скорост през цялото време! Е, има и лоши дни за българската демокрация (пфу комуникация), когато и 5 минути не държи връзката... Иначе съм забелязал следната закономерност: през деня трафика на ISP-то е натоварен и скоростта е по ниска, но пък през деня връзката е стабилна... А през нощта имам висока скорост, но пък връзката по често се разпада... )това второто е късната вечер, а най-готино е между 2 и 6часа сутринта- хем скорост, хем връзка, ама пусто, обикновенно хората спят по това време, та и аз това правя...)

Благодаря ви за идеите, интересна дискусийка си спретнахме...

Поздрави Баба..

________________________________
Само си поклащам краката!


Тема Re: проблем с телефона (де да е сефте?)нови [re: a3]  
Автор KlD (член)
Публикувано21.02.01 17:53



То между първото и второто което написа няма почти никаква разлика, едното е следствие от другото. Наи лошото е, че има и някаква "несъвместимост" между А29 и Цифровите... И понеже едните са на "светлинни години" от другите понякога се появява проблемът с неразпадането... то е доста сложно за обяснение... Аз го разбрах като ми го обясняваха, но се съмнявам че ще мога и аз да го обясня толкова добре, да не говорим, че този който ми го обясняваше (А тя е много добър специалист!!) също не е съвсем наясно защо се получава това.

BTW а3 ти да не би да си също колега? Или бъдещ? Струва ми се че разбираш...



"Хора, не се страхувайте. Страхът убива любовта."

Тема Re: проблем с телефона (де да е сефте?)нови [re: a3]  
Автор KlD (член)
Публикувано21.02.01 17:59



Не ги познавам, но може би аз не съм се изразил правилно. По скоро трябваше да кажа. че ако всичко е наред (което почти никога не се случва) връзката може да се разпадне и от 2-та абоната. Плюс това самата връзка мозе да се разпадне не само от техника, а и поради доста други причини или повреди... Та или ти не си ги доразбрал или те са доста назад с материала

или и двете.

"Хора, не се страхувайте. Страхът убива любовта."

Тема Re: вече работи??!!??нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор KlD (член)
Публикувано21.02.01 18:02



Имай предвид, че наистина по това време (м/у 2-6) трафикът, както на ISP-to, така и на БТК е минимален и има прекалено малко смущения (външни напрежения, натоварване на съоръженията от други аб. и т.н.), така че... а бе хубаво е че ти се е оправил телефона, но не се знае докога

...

Enjoy the I-net and when U ned me...call me!

"Хора, не се страхувайте. Страхът убива любовта."

Тема Оки..нови [re: KlD]  
Автор БaбaИлиицa (ентусиаст)
Публикувано21.02.01 22:04



Да,, например връзката може да се разпадне, особено по тъмно, ако някой мургав събрат реши да се облагодателства с мяколко стотин метра медна жица- ама за да се облагодетелства с такава аз ще страдам сума време... На един познат му откраднаха многожилен кабел за връзка на две цифрови централи Панасоник- човека имаше два офиса в съседни сгради и вътрешните телефони бяха свързани с този кабел (около 50 метра) и като му казаха от Панасоник, колко ще струва нов, направо му се изправи косата!

Баба...

________________________________
Само си поклащам краката!


Тема Re: Оки..нови [re: БaбaИлиицa]  
Автортeлekoм (Нерегистриран)
Публикувано22.02.01 10:30



Meжду другото, краденето на кабели има и една "положителна страна" - така се налага да ги сменяваме

. За съжаление обаче, "братята роми" имат навика да крадат на няколко определени места, та ползата не е особено висока... има места дето се слагат нови през 4-5 месеца, и други дето не са пипани с години...ама кво да правиш - тука е така....



Тема Re: проблем с телефона (де да е сефте?)нови [re: KlD]  
Автор a3 (минаващ)
Публикувано22.02.01 15:20



Бъдещ

надявам се!!!!!



Аз съм!

Тема Re: проблем с телефона (де да е сефте?)нови [re: KlD]  
Автор a3 (минаващ)
Публикувано22.02.01 15:27



Ами честно казано за чисто аналогова връзка съм сигурен че разпадането става след като повикващият затвори.

В случая обаче не прецених, че имаме и цифрова централа, а сигнализацията при тях е по-различна и ако двете централи не са съгласувани както трябва ще се получават разни странни неща.

Нека БaбaИлиицa да пробва да избира друг цифров номер и да види какво се получава



Аз съм!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.