Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема "Идентификация на повикващата линия"?  
Автор Халачев ()
Публикувано29.05.00 23:31



Мога ли с модем да получа данните за номера на обаждащия се?

Тема "Идентификация на повикващата линия"?нови [re: Халачев]  
Автор Tokata ()
Публикувано02.06.00 20:55



ne. towa e ako ATC-to ti i telefonnata ti linia poddyrzxhat Caller ID request... ako si s GSM prez modem - mozhe... po princip modem ne ti trqbwa da za taq rabota... izvod: ne e tolkova prosto kolkoto si go mislish...

Тема "Идентификация на повикващата линия"?нови [re: Tokata]  
Автор Tonimir ()
Публикувано03.06.00 00:15



Ако си смениш линията с ISDN линия, тогава става. Иначе незнам как ще стане. Не съм чувал за такова нещо при аналогови телефони (биле те и на цифрова централа).

Тема Допълнениенови [re: Tonimir]  
Автор Tonimir ()
Публикувано03.06.00 00:21



Ти споменаваш за модем. Това във смисъл че изграждаш модемна връзка ли е? Ако търсещия те абонат е с модем и ти праща факс, само така може да стане. Т.е. ако той е въвел своя ID и по време на получаването на факса при теб се изписва индетификатора на изпращача.

Тема това е безплатна услуга на БТКнови [re: Tonimir]  
Автор Халачев ()
Публикувано09.06.00 00:32



Въпроса е да се прочете Caller ID при обикновено повикване. В "цифровите" централи ти пускат Caller ID-то безплатно (пишеш само една молба), но не можаха да ми обяснят как да го ползвам, какъв хардуер ми трябва и т.н. Става дума за обикновен телефон, a не ISDN или GSM.

Тема това е безплатна услуга на БТКнови [re: Халачев]  
Автор !!! ()
Публикувано09.06.00 01:50



Никакъв хардуер не ти трябва, просто трябва телефона ти да има дисплей на които при позвъняване да излиза номера на този който те търси, има едни безжични модели на Panasonic които имат Caller ID функция, номера ще се показва само ако те търсят от GSM, Мобифон или цифров телефон от аналогов телефон не се вижда.

Тема това е безплатна услуга на БТКнови [re: Халачев]  
Автор kremena ()
Публикувано23.06.00 16:51



цифровите централи на БТК могат да показват номера на търсещия абонат дори и при аналогов достъп /не само ISDN/ но има два проблема. 1. услугата все още се проучва и не е установено колко ще струва 2. необходимо е крайното устройство да подържа DTMF или FSK сигнализация/доста от по скъпите модели го имат/ можете да бъдете сигурни че скоро тази услуга ще бъде факт.

Тема това е безплатна услуга на БТКнови [re: Халачев]  
Автор JJ ()
Публикувано06.07.00 05:01



За да ползваш тази услуга, правилно, трябва да ти я активират от БТК. Това първо. Второ, трябва крайното оборудване (твоя телефон, модем) да може да приеме тази информация. Ако модема ти, и софтуера през който провеждаш телефонен разговор (например WinFax- не е само за факсове, може и нормален тел. разговор на проведеш) поддържат възможността "Caller ID", няма проблеми да го видиш. Но ако говорим за телефон, не за модем, не знам , не мога да ти кажа модел, който да може това. Има, ама аз не знам конкретна марка и модел.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.