Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Интернет при дуплекс.  
Автор Spasse ()
Публикувано15.01.00 19:17



Днес в "24 часа" някой беше задал въпроса: Може ли да ползва Интернет, ако телефонът му е с дуплекс? Отговорът бе, че не може защото услугата се поделяла между двамата абонати. Знае ли някой как точно стоят нещата от правна гледна точка? И ако това действително е така защо тогава плащаме цяла цена за половин услуга? И още. Означава ли това, че на гражданин с дуплекс, а това са мнозинството, му се отказва достъп до Интернет?

Тема Интернет при дуплекс.нови [re: Spasse]  
Автор N/A ()
Публикувано15.01.00 19:47



Da

Тема Интернет при дуплекс.нови [re: Spasse]  
Автор Венко ()
Публикувано15.01.00 22:55



По закон (по-скоро по наредба) нямаш право да закачаш каквото и да е устройство към телефонната си линия. Дори и нов телефон да си купиш, трябва да извикаш служител от БТК да ти го свърже. На мене когато ми пуснаха за първи път телефон в новото жилище от БТК дойде един кретен (може би това е задължително за да станеш служител в БТК) и ми го свърза с половин метър звънчев проводник, целия в кал и вар, който кой-знае от къде беше отмъкнал. Като го попитах така ли ще го остави, запита сърдито (може би защото не му бутнах нищо):"Ъм ко муй?". В

(договор му викат за благозвучие, иначе си е чист ултиматум) за дуплексен телефон можеш да поискаш да ти монтират (срещу скромно заплащане и разумен рушвет) само допълнителни розетки (с кален звънчев проводник). Ако ги пуснеш в къщата си обаче внимавай да не ти отмъкнат простира, че ще свържат на някой нещастник телефона с него. Никакви модеми, факсове или тел. секретари. И да се питаш с какво нахалство БТК настоява да е единствен разпространител на интернет и да забрани всякакви частни мрежи за данни, индивидуални и колективни сателитни системи за интернет и разпространение на интернет по кабелната телевизия. Като зло куче на купа със сено - нито яде сеното, нито на другите го дава. Добре, че няма кой да им юдиса на безмозъчните идеи. Хората вече си решиха проблемите (аз също). Ако си в София, виж , а иначе за цялата страна има и . Така, че не се занимавай с тия дървеняци, ами му търси колая без тях.

Тема Интернет при дуплекс. - за Венконови [re: Венко]  
Автор Spasse ()
Публикувано16.01.00 10:25



В т.20 ПРАВА НА АБОНАТА /л/ пише: л) да поиска БТК да инсталира към телефонния му пост в същата сграда допълнителни устройства. Към прав телефонен пост може да се инсталират: допълнителен телефонен апарат, автоматичен секретар, факсимилен апарат и други приспособления, а към дуплексен - само допълнителни розетки за преместване на телефонния апарат и автоматичен секретар. Значи аз не искам БТК да ми инсталира допълнителни устройства - свързването на модема си го правя сам. Освен това алинея /а/ на същата точка гласи: а) да има достъп до всички далекосъобщителни услуги, предоставяни от БТК, в съответствие с технологичното развитие на мрежата, които могат да се ползват чрез телефонния пост. Единственото, което БТК може да направи е да се опита да ти прекъсне телефона позовавайки се на чл.21 от горната Наредба. 21. Абонатът има следните задължения: а) да не извършва действия, които пречат на нормалното функциониране на мрежата; Само, че дали ползването на Интернет пречи на нормалното функциониране на мрежата. Колкото до И-нет по кабела, не знам - те /кабелните оператори/ един телевизионен сигнал не могат да доставят както трябва с тия висящи по блоковете кабели. Аз например четирите ефирни програми си ги гледам със стайната антена, че качеството е по-добро. Поне в близките 1-2 години телефонът ще си остане пробладаващия начин за Интернет.

Тема Интернет при дуплекс. - за Венконови [re: Spasse]  
Автор Венко ()
Публикувано16.01.00 12:06



Ако си свържеш модема сам, БТК ще те удари по чл. 21 буква Б: че си променил сам инсталацията. А колкото до интернет по кабела, аз самият ползвам такъв (системата POLYCOM) и макар, че и аз не съм доволен от качеството на картината, интернет върви неочаквано добре. Въобще не може да става дума за сравнение с интернет по телефон. А цените, както твърдят, ще са винаги по-ниски от тези на цифровите телефони (при по-голяма скорост). И няма дуплекс, няма "ама спри за малко, че искам да се обадя". Докато върви интернета разбира се можеш да си гледаш спокойно и кабелна телевизия. Можеш на един кабел да закачиш два и повече модема (на телефона не можеш). Въобще забравете БТК. Особено след 2002, когато ще им отпадне монопола и върху гласовата телефония.

Тема Интернет при дуплекс. - за Венконови [re: Венко]  
Автор Spasse ()
Публикувано16.01.00 16:30



Абе аз инсталацията не променям, а само крайното устройство, но с БТК не можеш да се разбереш. За съжаление в квартала, в който живея, доставчик е София-Кабел, отскоро и Центрум Груп /май още не са почнали, но си прокараха кабелите/ и такива услуги като кабелен Интернет не предлагат. Обещават обаче. Само, че не разбрах ако с кабела шунтираш БТК, как стои въпроса с ISP-то. Всички ли доставчици предлагат тази услуга или само някои? В крайна сметка, ако се съберем 10-15 души в блока, дали няма да сме на далавера от сателитна връзка? И без това връзката е асинхронна - обикновено всеки дърпа и по-рядко праща нещо.

Тема Интернет при дуплекс. - за Венконови [re: Spasse]  
Автор Венко ()
Публикувано16.01.00 17:10



Първо - за сателитната връзка. Ако ще е двупосочна и за нея трябва лиценз. Освен тожа не знам дали си наясно колко се плаща. Знам, че хич не е малко. За ISP-тата и интернет по кабелната телевизия. До колкото знам системата на Cable.bg позволява само един провайдер (поне при тях е така). Системата

на позволява много провайдери. Освен това можеш да си използваш акаунта и по телефон и по кабелен модем. Да кажем в офиса по едното, а в къщи по другото. (за да не забравяш какво е калпава връзка). А кабелните оператори не могат да разрешат на едни ISP, а да забранят на други. Съгласно закона за далекосъобщенията те са длъжни да предложат на всички едни и същи условия. Е, могат да предложат условия, които да откажат всички, но тогава вашите пари ще ги вземе БТК. Не вярвам да са толкова глупави. съм споделил и други неща за POLYCOM, защото за нея знам значително повече. Ако имаш и други въпроси - питай. За да си по-наясно с перспективите, питай за подробности кабелните оператори. Питай и провайдерите. И при едните и при другите има конкуренция и не могат да си дават важност и да ти откажат информация като "служител от БТК". Поздрави и успех.

Тема Интернет при дуплекс.нови [re: Spasse]  
Автор WebJoker ()
Публикувано16.01.00 23:53



tova prosto znachi che tozi koito e ot drugata strana na dupleksa niama da ima telephon za da kagem 10-20 chasa na den (kakto e pri mene) ;o)

Тема Интернет при дуплекс.нови [re: Spasse]  
Автор WebJoker ()
Публикувано16.01.00 23:54



tova prosto znachi che tozi koito e ot drugata strana na dupleksa niama da ima telephon za da kagem 10-20 chasa na den (kakto e pri mene) ;o) gorkite mi sasedi

Тема Че кой ползва интернет ??? :-)нови [re: Spasse]  
Автор Shaman ! ()
Публикувано17.01.00 13:47



Не мога да разбера тази дискусия ! Никой от нас не ползва Интернет, когато има дуплекс, защото това било "забранено" ! Ние просто говорим с приятели и познати малко по-дълго от обикновено ! :-) А в договора с ФТК никъде не пише колко време мога да говоря по телефона ! Не е ли така ? :-)))))))


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.