Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:18 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За законността на монопола на БТКнови  
Автор Венко ()
Публикувано12.01.00 03:06



Чудя се дали след като бъдат продадени (ако бъдат) 51% от БТК монополът и няма да започне да противоречи на конституцията? Защото в чл.10 ал.4 се казва: "Със закон може да се установява държавен монопол върху железопътния транспорт, националните пощенски и далекосъобщителни мрежи, използването на ядрена енергия, производството на радиоактивни продукти, оръжие, взривни и биологично силно действащи вещества." Обърнете внимание: " държавен монопол". а БТК няма да е вече държавна. Освен това в проектозакона за изменение и допълнение на закона за далекосъобщенията имаше някакви глупости за кабелните телевизии. Да ама те не са "национални далекосъобщителни мрежи". Интернет също не е. Тя пък е световна мрежа. Така че всяка жаба да си знае гола.

Тема За законността на монопола на БТКнови [re: Венко]  
Автор Spasse ()
Публикувано12.01.00 08:53



Разбира се, че противоречи. После някой ще ги осъди и ще ни се смее цял свят.

Тема За законността на монопола на БТКнови [re: Венко]  
Автор Служител на БТК ()
Публикувано12.01.00 09:01



Преди да пишеш посъветвяйсе с достатъчно грамотен юрист.

Тема За законността на монопола на БТКнови [re: Венко]  
Автор Служител на БТК ()
Публикувано12.01.00 09:08



Един въпрос към Венко. Ти ISP ли си и по точно кабелен оператор? Ако си мечтите ти няма да се сбъднат скоро.

Тема За законността на монопола на БТКнови [re: Служител на БТК]  
Автор Венко ()
Публикувано12.01.00 10:21



Аз съм клиент на ISP и съм кабелен абонат. Имам и телефон. И искам като си плащам за нещо да го получавам в необходимото количество и качество. Първите двама вече ги сменях, пък и инам наблюдения и от други места. Няма голяма разлика. БТК още не съм я сменял. Не че са стока, а защото за сега няма с какво. Освен това първите двама и особено ISP-то се оправдава с БТК. Вярвам му, защото виждам на какво дередже е. И как да не е, като в нея само служители и няма кой да работи, а ако все пак се хванат някога на работа, то е според думите на един "служител от БТК" само за да ти сложат нещо за да ти взимат повече пари, не за да си оправят качеството. Ама явно и тая работа не им спори, защото уж беше за декември, уж беше за нова година, сега пък чакали да ги продадат, ама никой май не ги иска. Та чакам момента да мога и БТК да сменя, та да се види кой крив и кой прав. И не съм само аз. А БТК да обслужва чичо на село с двата телефона, като се е загрижила толкова са втория му телефон. И служителите от БТК да се рекетитат едни други, а не всичките мене.

Тема За законността на монопола на БТКнови [re: Венко]  
Автор Член1 ()
Публикувано12.01.00 11:10



E това е!!!

Тема За законността на монопола на БТКнови [re: Член1]  
Автор Венко ()
Публикувано12.01.00 11:14



И не само :-))).

Тема За законността на монопола на БТКнови [re: Венко]  
Автор TV!000 ()
Публикувано12.01.00 11:17



Венко струва ми се, че си прав. Ето какво е записано в закона за далекосъобщенията в ПРЕХОДНИ и ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ: $ 10. (1) На основание чл. 18, ал. 4 от Конститўцията на Репўблика Бълария се ўстановява държавен монопол върхў: а) предоставяне на обикновена телефонна ўслўа (селищна, междўселищна, междўнародна и транзитна) междў крайни точки на фиксираната телефонна мрежа до 31 декември 2002 .; б) предоставяне на линии под наем при пўблично известни ўсловия до 31 декември 2002 . Не съм юрист, но това според мен осначава БТК да е държавна до 2003 г.

Тема Служителю, ...нови [re: Служител на БТК]  
Автор Spasse ()
Публикувано12.01.00 19:51



...ти също трябва да се посъветваш с някого, защото след като ви приватизират, те виждам на трудовата борса. Как ще ви се израдвам тогава на всички некадърници дето ми късате нервите, а и не само мойте. Днес една комшийка ми се оплака, че като дошъл един от вашите да й види скапаната връзка, дал следното дълбокомислено заключение: "Че земете да го маанете тоа компютър, щото те ни ебаваа мамата" Цитирам точно! Отнася се за US Robotics Courier!

Тема Служителю, ...нови [re: Spasse]  
Автор Служител на БТК ()
Публикувано13.01.00 00:55



За мен не се притеснявай, аз ще си остана на работа но ти ще останеш с пръст в устата.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.