Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:54 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ДОКОГА МОНОПОЛ ?нови  
Автор Moonlight Riger ()
Публикувано02.06.99 09:20



ДОЖИВЯХ !!!! От 1990 г. живея в един софийски квартал. Добрата вест дойде миналата седмица - БТК си размърда задника и реши че и ние сме хора и ни трябва телефон. Добре ама аз прехвърлих телефона от старото ми местожителство преди година и два месеца !!! По закон (ако не ме лъже паметта) закрит пост по прехвърляне трябва да се сложи до 3 месеца, след датата на закриването. По-интересната част е трябваше да ходя с кутия бонбони при една позната, за да ми намерят молбата по прехвърляне на пост (46 000 лв. инсталационна такса), а не тази на която и е дошъл редът (192 000 лв. инсталационна такса). Искам да попитам ДОКОГА МОНОПОЛ? И то не само от БТК. Подобна е ситуацията с НЕК (Национална Електрическа Компания), водоснабдяване (спомнете си задаващата се профилактика) и други подобни !!! Нямаме право на избор - те колят и бесят.

Тема Отг: ДОКОГА МОНОПОЛ ?нови [re: Moonlight Riger]  
Автор emilski ()
Публикувано05.06.99 15:55



Така е! Но така ще бъде докато част от печалбата на БТК отива по различни пътища в джобовете на управляващите. С това единствено може да се обясни циментирането на монопола до 2002 г. Лошото е, че вместо да разкарат монопола, те тръгнаха да подаряват БТК на гръцката държавна компания за по-малко от 300 мил. долара. Това е подарък, граничещ с престъпление. Само заемите на България за Цифровата Насложена Мрежа (проект DON) са за над 300 мил. долара. Това всичко ти го казвам, само за да поясня, кой няма интерес от истинска конкуренция в областта на комуникациите. Поздрави Емилски

Тема Дупл: Отг: ДОКОГА МОНОПОЛ ?нови [re: Moonlight Riger]  
Автор Висш кадър от БТК ()
Публикувано06.06.99 02:22



Уважеми господа, Стремежът каъм създаване на монопол е присъщ на всяка компания на пазара. Поради това е глупаво да се очаква, че при наличието на такъв (не става въпрос само за БТК , а и за НЕК и др.) и то в такива големи размери, някой от нас ( управляващите компанията) би искал той да се разруши и да бъде поставен на конкурентна основа такъв важен стратигически отрасъл като телекомуникациите. Смея да прогнозирам даже , че този монопол не само ще остане да съществува, но и ще се засилва и в други подотрасли... Това мнение е лично мое и не искам с него да се злоупотребява, но мисля че напълно отразява настроенията в компанията (на едно висше ниво) и в правителството ни също. С уважение ( по разбираеми причини ще остана анонимен - доколкото това изобщо е възможно...)

Тема Отг: До висшия кадърнови [re: Moonlight Riger]  
Автор Moonlight Riger ()
Публикувано07.06.99 15:20



Абсолютно съм съгласен с това, че една компасния работеща в стратегически отрасъл ще се стреми за запазване на монопола. Но по този начин начин се нарушават човешките права, тъй като се отнема правото на избор. Аз искам да избера по-качествена услуга, било то по-скъпа. Искам също да знам къде отиват парите, които плащам. Една конкурентна обстановка ще доведе до драстично увеличение на качеството на предлаганите услуги, същевременно ще свие раздутия бюджет на компанията, регулирайки разпределението на средствата по предназначение.

Тема Отг: Дупл: Отг: ДОКОГА МОНОПОЛ ?нови [re: Moonlight Riger]  
Автор foenyx ()
Публикувано07.06.99 15:22



Г-н Висш Кадър, това което казвате е много вярно. От друга страна съм чувал, че България също е подписла едно споразумение за Дерегулация на телекомуникационния пазар, което би следвало да бъде изпълнено през следващите не знам си колко години. Така че... Дано това да стане по-скоро... Все пак САЩ имат най-добри комуникации (и най-евтини) в света и защо... Не че съм фен на тъпите американците, но тука става въпрос за пари и качество на услугата

Тема Дупл: Отг: Дупл: Отг: ДОКОГА МОНОПОЛ ?нови [re: Moonlight Riger]  
Автор Hunter ()
Публикувано28.06.99 20:30



г-н БЛЯ БЛЯ от БТК защо не си оставихте email-a или поне телефона да ви попсувам малко щото тия от повреди ми писна пък и те нищо не разбират от интернет

Тема Отг: ДОКОГА МОНОПОЛ ?нови [re: Moonlight Riger]  
Автор Thunder ()
Публикувано14.07.99 11:43



до 2002 годна

Тема Отг: ДОКОГА МОНОПОЛ ?нови [re: Moonlight Riger]  
Автор Тони ()
Публикувано21.07.99 22:58



Абе така си е, ама няма как докато са монополисти ( абе всъщтност има начин ама някои ще кажат че е нецевилизован). И на мен ми писна да плащам по 400 градски разговора на месец ( вярно че имам интернет амо го ползвам през два дена и нито ми разпада нито имам проблеми със свързването) обаче плащам щото ако не платя ще ме изключат и пак че трябва да си платя ама с такса и за включването тъй че си трая, нека живеят и те са хора ама да не прекаляват че май вече някой си купи кола за моя сметка, може и на старо ама си е кола.Ама да видим кво ще направят гърците ( кат ги знам кви са сметкаджии), щото тези с GSM може да им е добре ама, те ше си го избият от нормалните абонати.

Тема ДОКОГА МОНОПОЛ ?нови [re: Moonlight Riger]  
Автор Един от Вас ()
Публикувано05.08.99 11:29



Подкрепям г-н Thunder - до края на 2002 година. Лично аз смятам, че този монопол ще продължи и след 2002 година по причини изложени от мен по-подробно в по-горната тема "БТК"

Тема Отг: ДОКОГА МОНОПОЛ ?нови [re: Тони]  
Автор Анонимен ()
Публикувано07.08.99 17:51



Значи какво ще стане като дойдат гърците: Малко съкращения в БТК, ако не им отърва печалбата от компанията - приравняване на цените с Европейските, най вече на градските разговори защото там БТК е на загуба.Намаляване на цените на междуградски и международни разговори за да се печели повече от трафик.Подобряване на обслужването - много вероятно.Централите остават същите с тенденция за цифровизация на всички телефони, но това все пак е свързано с доста инвестиции от тяхна страна. Не виждам да стане голяма промяна в качеството.По-високи цени-сигурно. И така ще бъде докато не отпадне монопола на БТК /2002г./ и други компании не се появят на пазара.Тогава гърците не мога да ги мисля.......


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.