Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Тема Търся помощ  
Автор gerapa (непознат )
Публикувано12.10.11 09:01



Здравейте!
Работих в БТК 1 година- от Април 2007 до май 2008. През това време си закупих 2 служителски карти на тарифен план за служители. По стечение на обстоятелствата единият номер стана мой основен номер, а другия започна да изпълнява същите функции за моята майка, тоест да бъде основния и телефон.
От Април 2008 до Септември 2011 аз си живея, ползвайки служителските карти без никакъв проблем. По някое време през септември (просто не помня дали е било на 5-ти или на 20-ти) ми се обадиха от кол центъра на Виваком, за да ми съобщят, че като добросъвестен ползвател мога да преподпиша за нови 2 години и в замяна да получа мобилен телефон безплатно.
На 10.10.2011 реших да видя какъв е този апарат. Посетих Представителен магазин на Виваком, намиращ се на Стамболийскли 101 (мола на Стамболийски и Оъллченска).
Там бях любезно
посрещнат от Г-н Кирил Димитров, като му обясних, че знам че има различни нива клиенти според плащаните сметки и че аз съм в най-долната група, в групата на тези, които плащат най малко. Тогава продавачът ме заведе до една от витрините тип „детелина” и ми показа телефонът, който ми се полага, а именно- Alcatel ОТ 305.
След това сключих 2 договора с управитеителя, Г-н Георги Николов Спасов . В този договор е записан номерът на невалидната ми Лична карта, липсва мокър печат, а управителят пред мен подписа моето копие от договора и приемо-предавателния протокол, независимо че под подписите на двата документа пише две различни имена(!:(). Обаче бомбата гръмна, когато, вървейки към метрото отворих единия телефон и с див ужас установих, че са ми дали ГСМ-и от същата марка и серия, но далеч по-евтини, а именно Alcatel ОТ 105.
Веднага погледнах договора и видях, че там пише Alcatel ОТ 105.
Да от Юридическа гледна точка нещата са пито-платено,
Върнах се в магазина, изчаках Кирил Димитров да се върне от обедна почивка и когато това стана го поканих да отидем до щанда където стоеше рекламираният по-рано от него ГСМ, а именно Alcatel ОТ 305 . Той потвърди,че за точно този модел е ставало дума. Върнахме се на работното му място и аз изложих проблема. Кирил Димитров призна, че ме е излъгал (макар и неволно) и от притеснение дори предложи да му върна получените телефони, а той в разумен срок и за негова сметка да ги замени с 2 броя Alcatel ОТ 305. Тогава обаче Упрсвителят (Спасов) го привика в стаята на персонала и 2 минути по- късно ми беше заявено няколко пъти, ту надменно , ту като на неграмотен, че щом според тях съм подписал за „трабант”, въпреки че ми е била обещана „Лада комби” нищо не може да се направи. Управителят дори не се извини. Нещо повече, заплаши ме, че ако настоявам да разваля договора ще ми направи гаден номер, а именно, че ще се постарае да ми бъдат спрени двете карти на служителска тарифа тъй като вече не не работя в БТК ЕАД.
Желая договорът да бъде развален или да върна предоставените ми ГСМ-и Алкател ОТ 105 и да получа рекламираните като полагащи ми се Алкател 305.
А сега най-сетне въпроса: на практика аз мога да анулирам договора като покажа в правния им отдел документ от 6-то РПУ, удостоверяващ, че тази лична карта, чиито номер е бил използван от 04.08.2011 е невалидна. Проблемът е, че на практика използват собствената си „Промоция” срещу мен, в смисъл и по телефона, и още на място в магазина ми беше заявено в прав текст, че ако упорствам ще ми спрат картите понеже вече не съм техен служител, въпреки че отка
кто напуснах никой нищо не е казвал за картите.
Могат ли да го направят? Ако го направят ще мога ли да си запазя номерата ? Разумно ли е да отида в магазина с журналист с камера или със скрита камера?

П.С. Така и така смятам да ползвам тези 2 номера през идните 2 години, разполагам с 2 ГСМ-а с радио (единия и с хубава камера и слот за карти с памет) и не използвам тези екстри по-често от 2-3 пъти годишно, така че въпросът за мен е повече принципен, отколкото материален.
Моля Ви, помогнете ми юрдически. Предварително Ви благодаря!

С уважение: Евгени Марков, ГСМ 0878467177(основен и допълнителен 0898467177), имейл: gerapa@mail.bg; Skype: koprivano



Тема Re: Търся помощнови [re: gerapa]  
Автор pgh (непознат)
Публикувано14.10.11 22:32



Разиграли са ти пиеската за добрият служител и лошият шеф.
В Америка често я разиграват тази постановка.
Там шефа даже позорно уволнява служителя за да се почувства гузен копувача и да не предявява искове срещу фирмата в замяна на оставянето му на работа.



Тема Re: Търся помощнови [re: pgh]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано17.10.11 07:57



Копие на текста за некоректна търговия с копие до КЗК, КЗП и до някоя медия. Оформено като жалба срещу измама на дребно, от телекомункационен оператор. (как звучи само - кокошкарство!)

Редактирано от Astra1.8iGT на 17.10.11 07:57.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.