Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Да не ...  
Автор Apaлaмби ()
Публикувано22.02.11 13:01



...пропуснете да се възползвате!



И...





Тема Re: Да не ...нови [re: Apaлaмби]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано22.02.11 19:49



чакат друг да им предложи, а сами да избират от





Тема Re: Да не ...нови [re: Apaлaмби]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано23.02.11 06:18



Виждам линка - не е нещо притеснително. Цъкам - pdf било. Да беше HTML - бива. Ма ся да свалям pdf-и ...
Да се научат първо, че хората не обичат да свалят pdf-и като браузят. Или поне аз така си мисля, като съдя по себе си, но има вероятност и да греша.
А и практиката показва, че в един пост не можеш ли от пръв поглед да схванеш за какво иде реч, най-вероятно не си струва да опитваш да схванеш.
Нещо като ситуацията когато се чудиш дали нещо е мъж, или жена - щом се чудиш, значи няма значение.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Да не ...нови [re: Apaлaмби]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.02.11 08:57



Няма лошо, пести време.
Стига да има сигурни гаранции, че потребителя наистина "знае", че става клиент. Вече има оплаквания на хора, станали изведнъж абонати с дългосрочен договор.



Тема Re: Да не ...нови [re: Cтepн™]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано23.02.11 15:57



Ами при нас така се получи, май.

По закон като продаваш нещо дистанционно, човек може да се откаже в срок еди колко си дни (7, ако не се лъжа) след като получи стоката и установи, че не го кефи.

А те сключват устен договор и ми донасят писмения, чиито клаузи не ми допадат. И им се обаждам да им кажа, че не ми харесва и искам да се откажа, а те не дават, щото били минали повече от 7 дни от устната сделка. Когато дойде въпросният подарък, който беше предмет на промоцията, отказах да да го приема.

Не се разправях с тях повече, защото за сега нямам намерение да се отказвам от домашния си телефон. Може би ако започнат домашните номера да се прехвърлят бих могъл да си го помисля. Иначе не знам в кой съд може да им издържи дистанционната сделка. И освен това отдавна усещам, че това с тия заробващи договори няма да го остави Европейския съюз така.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Да не ...нови [re: Colombino]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.02.11 16:18



7 дни (минимум, някои отпускат повече; сега в ЕС готвят задължителен регламент* срокът да не е по-малък от месец) от момента на получаване на стоката, договора в твоя случай; не от момента на заявката/поръчката.
Получаването се удостоверява с твой подпис в/у товарителницата, до датата на предаване от страна на куриера. И задължително трябва да ти даде екземпляр от товарителницата.
А заявката (устната уговорка) може да е и месец по-рано.
Това са елементарни правила, които трябва да се прочетат, преди да се почне въобще с покупки и договори от разстояние.

* В този регламент се предвижда, при връщане, разходите за доставка до клиента и обратно да са за сметка на дистанционния търговец. В момента са за сметка на потребителя - наскоро си поръчах универсално ЮСБ зарядно за колата; цена 5 лв, доставка - още 5. Ако не беше това, което е описано или не работеше, то трябваше да дам още 5лв. за връщане, за да ми върне търговеца моите 5...нонсенс, както и да го погледнеш.





Тема Re: Да не ...нови [re: Colombino]  
Автор Apaлaмби ()
Публикувано23.02.11 20:38



Всички номера могат да се пренасят.



Тема Re: Да не ...нови [re: Apaлaмби]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано23.02.11 23:50



Я, вярно!
По едно време май не можеха стационарните.
Полезна информация, ще го имам предвид. Но към момента съм по-склонен да си прехвърля МТел-ския мобилен към Виваком.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Да не ...нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Apaлaмби ()
Публикувано24.02.11 07:58



Ако се зачетеш в това,което е писано, значи, че ако :


1. Общи положения
1.1. При отправяне на предложение от страна на VIVACOM и на поръчка от страна на
потребителя за продажба на Услугата от разстояние ще се използват средства за
комуникация от разстояние, като:
1.1.1. адресирани и неадресирани печатни материали на VIVACOM;
1.1.2. стандартно писмо на VIVACOM до потребителя;
1.1.3. каталог;
1.1.4. телефон;
1.1.5. радио;
1.1.6. телевизия;
1.1.7. електронна поща;
1.1.8. интернет;
1.1.9. факс;
1.1.10. други, позволени от закона.


.... може да се счита , че е отправено предложение, с последиците...



Тема Re: Да не ...нови [re: Apaлaмби]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано27.02.11 10:46



Ако се зачетеш в това,което е писано, може и да откриеш някаква прилика между цитираното от теб и

Раздел II.

Договор за продажба от разстояние

Чл. 48. (1) Договор за продажба от разстояние е всеки договор, сключен въз основа на предложение от страна на доставчика до потребителя като част от система за продажба на стоки или предоставяне на услуги, при която от датата на отправяне на предложението до сключването на договора страните не са във физически контакт помежду си.

(2) Доставчик по ал. 1 е всяко физическо или юридическо лице, което в рамките на своята търговска или професионална дейност сключва договор за продажба от разстояние с потребител.

(3) При отправяне на предложение от страна на доставчика и на поръчка от страна на потребителя за продажба от разстояние се използват средства за комуникация от разстояние, като:
1. адресирани и неадресирани печатни материали;
2. стандартно писмо;
3. реклама в пресата с купон за поръчка;
4. каталог;
5. телефон (със или без участието на човек);
6. радио;
7. телевизия;
8. видеотелефон;
9. видеотекст;
10. компютър;
11. електронна поща;
12. интернет;
13. факс.
(4) Средство за комуникация от разстояние е и всяко друго средство извън посочените в ал. 3, което може да се използва за сключване на договор за продажба от разстояние.





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.