Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема По-високите скорости на нета и подигравката с...нови  
Автор georgipehlivanov (непознат )
Публикувано20.11.10 16:20




От известно време виждам на сайта на Виваком, че са обявили нови, по-високи скорости на ADSL-а и нови наименования на програмите си.
Абонати сме на Хармония 6 която обаче според обновения сайт на Виваком явно вече не съществува. По параметри прогвамата включва безплатни минути за GSM и 6 Mbps скорост на интернета. Какво обаче се случва реално...
от няколко дни Виваком за пореден път показва среден пръст на лоялните си клиенти, и докато пуска нови по-високи спорости и праси промоция - 20 Mbps интернет за 20 лева, то на старите си клиенти намаля скороста... !!! Да, точно така - от няколко дни скороста ми е около 4 Mbps ....
ето това е гаврата и подигравката на Виваком с лоялните си клиенти! Аз очаквам някакво повишение на скороста, а вместо това получвамам намаляване.... а за заробващите договори, с които трудно може да си смениш програмата - не ми се говори!!!
Хайде наблюдаващия да се включи да ми каже аз сега на коя програма съм, като вече не съществува Хармонията.... и колко още ще се гаврите с мен? И що не си спазвате поне обявените по договор скорости, като ви се свиди да ги вдигнете?!



Тема Re: По-високите скорости на нета и подигравката с...нови [re: georgipehlivanov]  
Автор 5rov ()
Публикувано20.11.10 18:37



Наблюдаващият никога не отговаря на неудобни въпроси поставени от намусени клиенти...



Тема Re: По-високите скорости на нета и подигравката с...нови [re: georgipehlivanov]  
Автор rudolf_1 (минаващ)
Публикувано21.11.10 08:28



И аз съм пациент на Хармония 6. При мен скоростта не е паднала, но като гледам, дори смотаните местни доставчици вече обявяват скорости с двуцифрено изражение. Всъщност, още като подписвахме си бях направил сметка, че оттук нататък *бе Така ще командва парада, защото първо, ще ми правят спънки задари сим-картата при евентуални опити за прекратяване на договора и второ - повишение на скоростта мога да очаквам само, ако премина на някой по-скъп комбиниран план. Е, никой не ни е виновен, то не че имаме и кой знае какъв избор, де, нямаме никакъв, всъщност. :)
Между другото, наистина ли е вярно това, че напоследък *бе Така звъни по телефона и след разговор със служител изведнъж се оказваш страна по нов двугодишен договор с тях? Зачетох се, че са променили ОУ за фиксираните с такава цел, а някакви патки непрекъснато звънят и търсят титуляра на телефонния пост, като не обясняват много за какво го търсят - явно са си направили сметка, че понеже е пенсионер по-лесно ще го омотаят. Това наистина е доста душманска политика, ако е вярно.





Тема Re: По-високите скорости на нета и подигравката с...нови [re: rudolf_1]  
Автор georgipehlivanov (непознат )
Публикувано21.11.10 11:57



Всъщност, дори на по-висок план е много трудно да преминеш...
имаше преди няколко месеца промоция, Хармония 12 на по-ниска цена от стандартната за Хармония 6 ... обаче и по тая промоция не можаха да ни включат на другата програма, макар, че отначало ни убеждаваха, че нямало проблем.
А за това звънене по телефона - скоро не са звънели, но преди са ме занимавали с някакви глупости... никога обаче не са ми предлагали нещо, което наистина да ме интересува, така, че не мога да кажа дали го има това автоматичното подписване на договори само с един разговор по телефона.



Тема Re: По-високите скорости на нета и подигравката с...нови [re: georgipehlivanov]  
Автор rudolf_1 (минаващ)
Публикувано21.11.10 14:47



Добре де, ти питал ли си изрично? Едва ли целта им е да те държат на по-нуиска скорост, по-точно ги интересува да вземат повече парички от единица клиент - в случая ограниченията според мен са направени за това, за да се активизираш самия ти и да ги търсиш за план с по-добра скорост. Аз самият, макар да си признавам, че нямам особени технически познания, съ мнастроен скептично за по-високите скорости - преди време, когато бях абонат не на Хармония, а само на интерентът им имах известни намерения да мина от 6 на 12мб, но един инженер, работещ в *бе Така откровено ме разубеди - според него такава скорост в моя случай е неподтижима. Не знам дали за всеки е така.



Тема Re: По-високите скорости на нета и подигравката с...нови [re: rudolf_1]  
Автор georgipehlivanov (непознат )
Публикувано21.11.10 18:25



Повярвай ми, и аз разсъждавах като теб, и аз си мислех, че ще се стремят да привлекат абонатите си към по-високите тарифи.... но останах излъган.
В разговори по телефона казаха, че няма проблем да се мине на по-горния план.... в офис на място също .... после след няколко ходения до офиса и размотаване просто се отказах, защото ме лъгаха, че еди си кога щели да ме превърлят на другия план, после ми казаха друг ден, после другата седмица.... накрая просто си ги чаках и така и не ги дочаках. След това до колкото майка ми разбра от една нейна позната, която работи там, нямало възможност да се прехвърлим (не знам защо).
Това е просто подигравка с абонатите .... вдигат скоростите, а ти си обречен да си караш така до края на договора... и за капак дори ми намалят скороста почти на половина





Тема Re: По-високите скорости на нета и подигравката с...нови [re: 5rov]  
Автор Ростислав ()
Публикувано21.11.10 18:36



"
Наблюдаващият никога не отговаря на неудобни въпроси поставени от намусени клиенти..."


Много си прав. Той тея теми не ги вижда. Защото няма какво да каже.

И аз съм на Хармония 12 но на 14 Декември аз ще им шокажа средни пръст.
Трябвало молба да пускам за отказ. Кви сте ви бе Царвули да ви се моля аз, ви треба да ми се молите да остана не аз на вас.



Тема Re: По-високите скорости на нета и подигравката с...нови [re: georgipehlivanov]  
Автор georgipehlivanov (непознат )
Публикувано22.11.10 13:13



След разговор в офис на Виваком тази сутрин - първо не ни повярваха, че скороста ни е намалена, а после нин обясниха, че за да се прехвърлим на по-висока скорост трябвало да пуснем молба, след което се чакало няколко месеца, за да бъде одобрена


Преди малко с изненада установих, че скороста ми отново е 6 Mbps ... след като в продължение на около седмица беше 4 Mbps ... и това не беше някакво временно явление. Явно са разчитали, че повечето хора изобщо няма да забележат как се гаврят с тях.



Тема Re: По-високите скорости на нета и подигравката с...нови [re: georgipehlivanov]  
Автор Ростислав ()
Публикувано22.11.10 15:36



Представи си ка ще ти подържат новите 20мб,





Тема Re: По-високите скорости на нета и подигравката с...нови [re: georgipehlivanov]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано22.11.10 19:57



1. Абонати сме на Хармония 6 която обаче според обновения сайт на Виваком явно вече не съществува.
Плановете Хармония са на доизживяване и не се предлагат на нови абонати. Затова ги няма в сайта.

2. Хайде наблюдаващия да се включи да ми каже аз сега на коя програма съм, като вече не съществува Хармонията
На Хармония си, поне докато не минеш на друг план или комбинация от планове - примерно някой от

плановете плюс някой от VIVACOM Net
плановета.

За пълна информация не питай разни наблюдаващи, а звъни на 123.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.